Operowe rendez-vous - koncert plenerowy

Operowe rendez-vous - koncert plenerowy

Data:
06.06.2018 r.
Czas trwania:
1,5 godziny

Wykonawcy

Soliści: 

Szymon Rona, Kamil Pękala, Łukasz Goliński, Marta Ustyniak-Babińska, Krystyna Nowak, Dorota Sobczak, Łukasz Załęski, Katarzyna Nowak-Stańczyk, Małgorzata Ratajczak, Magdalena Polkowska, Darina Gapicz, Małgorzata Grela, Janusz Ratajczak, Hanna Okońska, Łukasz Ratajczak. 

Chór i Orkiestra Opery Nova.

Realizatorzy

Przygotowanie chóru:
Prowadzenie:
Urszula Guźlecka

Opis

Opera Nova włączyła się w obchody Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego plenerowym koncertem. Wydarzenie z udziałem Solistów, Chóru i Orkiestry Opery Nova poprowadzonej przez Macieja Figasa i Piotra Wajraka odbyło się 6 czerwca 2018 r. na scenie letniej nad Brdą.

Na repertuar wieczoru złożyły się arie, duety, najpiękniejsze sceny chóralne i fragmenty instrumentalne ze słynnych oper, operetek oraz utwory o lżejszym charakterze w aranżacjach znanych, m.in., z koncertów sylwestrowych.

Koncert zatytułowany Operowe rendez-vous stanowił istotny element działań promujących Projekt Modernizacja Opery Nova w Bydgoszczy. Podczas nadchodzących wakacji w budynku Opery przeprowadzony zostanie kolejny etap prac renowacyjnych: remont podłogi sceny, kieszeni scenicznych i zascenia oraz przewidziana jest dostawa nowej sceny obrotowej. Na potrzeby koncertu użyty został sprzęt oświetleniowy zakupiony z funduszy pozyskanych w projekcie.

Najbliższe spektakle

Brak spektakli w najbliższej przyszłości


Śledź nasze social media

Recenzje

Proponujemy również

{title}
19-02-2024

Bilety na spektakle w maju i czerwcu już w sprzedaży

Szanowni Melomani, od 20 lutego rozpoczynamy sprzedaż biletów na wszystkie majowe i większość czerwcowych spektakli, wśród których są zarówno nowe produkcje, jak również te już znane i cenione przez Państwa.

{title}
19-02-2024

Komunikat dotyczący wtorkowego spektaklu „Stabat Mater. Harnasie”

Widzów wtorkowego spektaklu baletowego „Stabat Mater. Harnasie” prosimy, aby planując tego dnia dojazd wieczorem do Opery, uwzględnili ewentualne utrudnienia, które mogą wystąpić na drogach krajowych, jak i w centrum Bydgoszczy w związku z zapowiedzią kolejnego strajku rolników.

{title}
22-01-2024

Cierpienie i miłość opowiedziane współczesnym tańcem

Nie tylko miłośnikom baletu w lutym polecamy trzy wieczory z dwoma spektaklami o ponadczasowym wymiarze i z wyjątkową muzyką Karola Szymanowskiego, zainscenizowanymi z rozważną odwagą oraz z myślą o współczesnym odbiorze w choreografiach Roberta Bondary. „Stabat Mater” i „Harnasie” na naszej scenie warto zobaczyć, poczuć i przeżyć. Bilety na 17, 18 i 20 lutego już w sprzedaży. Zapraszamy! 

{title}
05-11-2023

„Niebezpieczne związki” w marcu, bilety już w sprzedaży

Jesteśmy po premierze „Niebezpiecznych związków”. Dla tych z Państwa, którzy nie mieli okazji zobaczyć spektaklu w listopadzie, mamy dobrą wiadomość. Balet w choreografii Krzysztofa Pastora na bydgoską scenę powróci w marcu 2024. Sprzedaż biletów już od 14 listopada 2023! Dostępny jest także plakat naszej najnowszej produkcji baletowej.