2009-04-18
Napój miłosny (L'elisir d'amore)
Gaetano Donizetti
Premiera - Inauguracja Festiwalu
Wykonawcy
Soliści, Chór i Orkiestra Opery Nova
Realizatorzy
Reżyseria i inscenizacja: Krzysztof Nazar
Kierownictwo muzyczne: Iwona Sowińska
Scenografia: Stephan Dietrich
Współpraca muzyczna: Jerzy Wołosiuk
Przygotowanie chóru: Henryk Wierzchoń
Konsultacja choreograficzna: Zofia Rudnicka
2009-04-19
Napój miłosny (L'elisir d'amore)
Gaetano Donizetti
Wykonawcy
Soliści, Chór i Orkiestra Opery Nova
Realizatorzy
Reżyseria i inscenizacja: Krzysztof Nazar
Kierownictwo muzyczne: Iwona Sowińska
Scenografia: Stephan Dietrich
Współpraca muzyczna: Jerzy Wołosiuk
Przygotowanie chóru: Henryk Wierzchoń
Konsultacja choreograficzna: Zofia Rudnicka
2009-04-21
Per Du II mit Wolfgang, Arnold und Joseph (Na ty z Wolfgangiem, Arnoldem i Józefem)
Kevin O'Day, Robert Glumbek
Wykonawcy
Nationaltheater Mannheim (Niemcy)
Realizatorzy
Inscenizacja i choreografia: Kevin O'Day, Robert Glumbek
Kierownictwo muzyczne: Gunther Albers
Kostiumy: Fashionlabel Schumacher we współpracy z pracownią kostiumów Nationaltheater Mannheim
Reżyseria świateł: Bonnie Beecher
2009-04-23
Carmina Burana
Carl Orff
Wykonawcy
soliści: Karina Skrzeszewska, Jerzy Mechliński, Maciej Bartczak, Edward Kulczyk; dyrygent: Andrzej Knap; Chór, Balet i Orkiestra Opery Śląskiej w Bytomiu,
soliści Wrocławskiego Teatru Pantomimy,
judocy, chór dziecięcy Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Bytomiu, zespół alpinistów, Break Dance
Realizatorzy
Reżyseria: Robert Skolimowski
Kierownictwo muzyczne: Tadeusz Serafin
Scenografia: Radek Dębniak
Kostiumy: Małgorzata Słoniowska
Choreografia: Maciej Prusak
Przygotowanie chóru: Anna Tarnowska
2009-04-23
Carmina Burana
Carl Orff
Wykonawcy
soliści: Karina Skrzeszewska, Jerzy Mechliński, Maciej Bartczak, Edward Kulczyk; dyrygent: Andrzej Knap; Chór, Balet i Orkiestra Opery Śląskiej w Bytomiu,
soliści Wrocławskiego Teatru Pantomimy,
judocy, chór dziecięcy Szkoły Muzycznej I i II stopnia w Bytomiu, zespół alpinistów, Break Dance
Realizatorzy
Reżyseria: Robert Skolimowski
Kierownictwo muzyczne: Tadeusz Serafin
Scenografia: Radek Dębniak
Kostiumy: Małgorzata Słoniowska
Choreografia: Maciej Prusak
Przygotowanie chóru: Anna Tarnowska
2009-04-26
Wolny strzelec
Carl Maria von Weber
Wykonawcy
Soliści, Chór, Orkiestra i Balet Teatru Wielkiego w Łodzi
Realizatorzy
Reżyseria: Waldemar Zawodziński
Kierownictwo muzyczne: Tadeusz Kozłowski
Kostiumy: Maria Balcerek
Choreografia: Janina Niesobska
2009-04-27
Wiedeńska krew
Johann Strauss
Wykonawcy
Studenci Wydziału Wokalno-Aktorskiego i Orkiestra Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego w Bydgoszczy
Realizatorzy
Reżyseria: Daniel Kustosik
Kierownictwo muzyczne: Maja Metelska
Scenografia: Dariusz Haberski
Przygotowanie solistów: Artur Pilch
2009-04-29
Wesele Figara
Wolfgang Amadeusz Mozart
Wykonawcy
Studenci Wydziału Wokalnego Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu
Orkiestra Smyczkowa Wydziału Edukacji Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu
Realizatorzy
Reżyseria: Elżbieta Lejman-Krzysztyniak
Współpraca muzyczna: Anna Danielewicz
Przygotowanie orkiestry: Helena Tomaszek-Plewa
2009-04-30
Tannhäuser
Richard Wagner
Wykonawcy
Soliści, Chór, Balet i Orkiestra Teatru Wielkiego w Poznaniu
Soliści Poznańskiego Chóru Chłopięcego, statyści
Realizatorzy
Reżyseria: Achim Thorwald
Kierownictwo muzyczne: Eraldo Salmieri
Kostiumy: Ute Fruhling
Choreografia: Emil Wesołowski
2009-05-01
Stara panna i złodziej
Gian Carlo Menotti
Wykonawcy
Studenci Wydziału Wokalno-Aktorskiego i Orkiestra Kameralna Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku
Realizatorzy
Reżyseria: Dorota Kolak
Kierownictwo muzyczne: Przemysław Stanisławski
Scenografia: Katarzyna Zawistowska
Kostiumy: Katarzyna Orłowska
Przygotowanie orkiestry: Andrzej Kacprzak
Przygotowanie solistów: Andrzej Nanowski
Asystent reżysera: Krzysztof Bobrzecki
2009-05-02
Carmen
Antonio Gades, Carlos Saura
Wykonawcy
Compañía Antonio Gades (Hiszpania)
Realizatorzy
Scenografia: Antonio Saura
Choreografia: Antonio Gades
Reżyseria świateł: Carlos Saura, Antonio Gades
2009-05-03
Krwawe gody. Suite flamenca
Antonio Gades
Wykonawcy
Compañía Antonio Gades (Hiszpania)
Realizatorzy
Scenografia: Francisco Nieva
Choreografia: Antonio Gades
Muzyka: Emilio De Diego, Perello Y Monreal,Felipe Campuzano
Gospodarz wieczorów festiwalowych : Sławomir Pietras