Z maseczką i humorem - koncert

Z maseczką i humorem - koncert

Data:
5.09.2020 r.
Czas trwania:
1,5 godziny, bez przerwy

Realizatorzy

Kierownictwo muzyczne:
Przygotowanie chóru:
Prowadzenie koncertu:
Urszula Guźlecka

Wykonawcy

Soliści:
Małgorzata Grela, Katarzyna Nowak-Stańczyk, Magdalena Polkowska, Julia Pruszak, Małgorzata Ratajczak, Dorota Sobczak, Jolanta Wagner, Nazarii Kachala, Sławomir Kowalewski, Janusz Ratajczak, Jakub Zarębski, Krzysztof Zimny, Janusz Żak
oraz:
Chór i Orkiestra Opery Nova

Opis

W repertuarze królowały utwory europejskiego kanonu operowego oraz operetkowego. Pojawił się także blok przebojów muzyki rozrywkowej. Na bis wykonane zostało Tango milonga z dedykacją dla pierwszej damy polskiej piosenki Ireny Santor, która była gościem specjalnym Koncertu.

Wydarzenie pierwotnie zaplanowane na Wyspie Młyńskiej zostało przeniesione do sali widowiskowej z uwagi na niekorzystną aurę. Trudno ocenić, czyje wzruszenie było większe: wykonawców czy widzów. Spotkanie po półrocznej przerwie spowodowanej epidemią z pewnością okazało się niezapomniane.

Galeria zdjęć

Najbliższe spektakle

Brak spektakli w najbliższej przyszłości


Śledź nasze social media

Recenzje

Proponujemy również

{title}
19-02-2024

Bilety na spektakle w maju i czerwcu już w sprzedaży

Szanowni Melomani, od 20 lutego rozpoczynamy sprzedaż biletów na wszystkie majowe i większość czerwcowych spektakli, wśród których są zarówno nowe produkcje, jak również te już znane i cenione przez Państwa.

{title}
19-02-2024

Komunikat dotyczący wtorkowego spektaklu „Stabat Mater. Harnasie”

Widzów wtorkowego spektaklu baletowego „Stabat Mater. Harnasie” prosimy, aby planując tego dnia dojazd wieczorem do Opery, uwzględnili ewentualne utrudnienia, które mogą wystąpić na drogach krajowych, jak i w centrum Bydgoszczy w związku z zapowiedzią kolejnego strajku rolników.

{title}
22-01-2024

Cierpienie i miłość opowiedziane współczesnym tańcem

Nie tylko miłośnikom baletu w lutym polecamy trzy wieczory z dwoma spektaklami o ponadczasowym wymiarze i z wyjątkową muzyką Karola Szymanowskiego, zainscenizowanymi z rozważną odwagą oraz z myślą o współczesnym odbiorze w choreografiach Roberta Bondary. „Stabat Mater” i „Harnasie” na naszej scenie warto zobaczyć, poczuć i przeżyć. Bilety na 17, 18 i 20 lutego już w sprzedaży. Zapraszamy! 

{title}
05-11-2023

„Niebezpieczne związki” w marcu, bilety już w sprzedaży

Jesteśmy po premierze „Niebezpiecznych związków”. Dla tych z Państwa, którzy nie mieli okazji zobaczyć spektaklu w listopadzie, mamy dobrą wiadomość. Balet w choreografii Krzysztofa Pastora na bydgoską scenę powróci w marcu 2024. Sprzedaż biletów już od 14 listopada 2023! Dostępny jest także plakat naszej najnowszej produkcji baletowej.