Śpiąca Królewna

Śpiąca Królewna

Kompozytor:
Piotr Czajkowski
Czas trwania:
2 godziny 10 minut, jedna przerwa
Data premiery:
12.11.1994 r.

Realizatorzy

Inscenizacja i choreografia:
Zofia Rudnicka
Kierownictwo muzyczne:
Scenografia:
Barbara Wolniewicz
Współpraca choreograficzna:
Uladzimir Hlinskikh

Opis

Śpiąca królewna (La belle au bois dormant) zawdzięcza swój sukces i trwałe miejsce w światowym repertuarze baletowym wrażliwości muzycznej kompozytora Piotra Czajkowskiego oraz inwencji i wyobraźni choreografa Mariusa Petipy. Spektakl w Operze Nova, w inscenizacji i choreografii Zofii Rudnickiej, bazuje na oryginalnej wersji, stworzonej dla baletu Teatru Maryjskiego w carskim Petersburgu.

Najbliższe spektakle

Brak spektakli w najbliższej przyszłości


Śledź nasze social media

Recenzje

Proponujemy również

{title}
19-02-2024

Bilety na spektakle w maju i czerwcu już w sprzedaży

Szanowni Melomani, od 20 lutego rozpoczynamy sprzedaż biletów na wszystkie majowe i większość czerwcowych spektakli, wśród których są zarówno nowe produkcje, jak również te już znane i cenione przez Państwa.

{title}
19-02-2024

Komunikat dotyczący wtorkowego spektaklu „Stabat Mater. Harnasie”

Widzów wtorkowego spektaklu baletowego „Stabat Mater. Harnasie” prosimy, aby planując tego dnia dojazd wieczorem do Opery, uwzględnili ewentualne utrudnienia, które mogą wystąpić na drogach krajowych, jak i w centrum Bydgoszczy w związku z zapowiedzią kolejnego strajku rolników.

{title}
22-01-2024

Cierpienie i miłość opowiedziane współczesnym tańcem

Nie tylko miłośnikom baletu w lutym polecamy trzy wieczory z dwoma spektaklami o ponadczasowym wymiarze i z wyjątkową muzyką Karola Szymanowskiego, zainscenizowanymi z rozważną odwagą oraz z myślą o współczesnym odbiorze w choreografiach Roberta Bondary. „Stabat Mater” i „Harnasie” na naszej scenie warto zobaczyć, poczuć i przeżyć. Bilety na 17, 18 i 20 lutego już w sprzedaży. Zapraszamy! 

{title}
05-11-2023

„Niebezpieczne związki” w marcu, bilety już w sprzedaży

Jesteśmy po premierze „Niebezpiecznych związków”. Dla tych z Państwa, którzy nie mieli okazji zobaczyć spektaklu w listopadzie, mamy dobrą wiadomość. Balet w choreografii Krzysztofa Pastora na bydgoską scenę powróci w marcu 2024. Sprzedaż biletów już od 14 listopada 2023! Dostępny jest także plakat naszej najnowszej produkcji baletowej.