Magiczne zabawki

Magiczne zabawki

Magiczne zabawki:
Przedstawienie w 2 aktach
Libretto:
Iwona Runowska, Sebastian Gonciarz
Data premiery:
20.03.2015
Czas trwania:
ok. 100 minut, w tym przerwa

Realizatorzy

Reżyseria:
Sebastian Gonciarz
Choreografia:
Iwona Runowska
Kierownik muzyczny:
Jakub Lubowicz
Scenografia:
Mariusz Napierała
Projekcje:
Adam Keller
Kostiumy:
Anna Waś
Fryzury i make up:
Kajetan Góra
Efekty iluzjonistyczne:
Tomasz Pałasz
Reżyseria świateł:
Sebastian Gonciarz

Opis

Pomysłodawcami i autorami libretta są Iwona Runowska (choreograf) i Sebastian Gonciarz (reżyser Teatru Roma). Jak mówią, idea spektaklu zrodziła się z potrzeby powrotu pamięcią do fascynującej krainy dziecięcej wyobraźni, nieograniczonej fantazji i ukochanych zabawek.

Akcja przedstawienia zaczyna się w domu Dziewczynki i Chłopca, którzy wraz z Mamą udają się do sklepu z zabawkami. Panuje tu Mag, któremu towarzyszy zabawny Pomocnik. Dzieci zachwycają się zabawkami, z których każda pragnie zwrócić na siebie ich uwagę.

Mag rządzi nie tylko zabawkami: potrafi przy pomocy czarodziejskiej różdżki przywoływać przerażające grzmoty i latające piórka. Owa różdżka jest wielką pokusą dla Chłopca... Gdy zapada zmrok, wymyka się z domu i powraca do sklepu, w którym zabawki budzą się do życia. Szmacianka, Legoludek, Wróżka, Bokserzy, Ptak Dziwoląg tańczą... Chłopiec kradnie Magowi różdżkę i próbuje rządzić życiem lalek. Jednak rzeczywistość przerasta go: różdżka potrafi być niesforna i krnąbrna, a władanie nią nie jest takie proste! Zaczynają się przygody kosmiczne...

Balet adresowany jest do widzów w wieku 4+. Jako tło muzyczne przedstawienia wykorzystane zostały (odtwarzane mechanicznie) fragmenty utworów Aleksandra Głazunowa, Camilla Saint-Saënsa, Claude'a Debussy'ego, Igora Strawińskiego, Gustava Holsta. Przedstawieniu dodają urody i tajemniczości projekcje multimedialne wyświetlane na dekoracjach i efekty iluzjonistyczne.

Najbliższe spektakle

Brak spektakli w najbliższej przyszłości


Śledź nasze social media

Recenzje

Proponujemy również

{title}
19-02-2024

Bilety na spektakle w maju i czerwcu już w sprzedaży

Szanowni Melomani, od 20 lutego rozpoczynamy sprzedaż biletów na wszystkie majowe i większość czerwcowych spektakli, wśród których są zarówno nowe produkcje, jak również te już znane i cenione przez Państwa.

{title}
19-02-2024

Komunikat dotyczący wtorkowego spektaklu „Stabat Mater. Harnasie”

Widzów wtorkowego spektaklu baletowego „Stabat Mater. Harnasie” prosimy, aby planując tego dnia dojazd wieczorem do Opery, uwzględnili ewentualne utrudnienia, które mogą wystąpić na drogach krajowych, jak i w centrum Bydgoszczy w związku z zapowiedzią kolejnego strajku rolników.

{title}
22-01-2024

Cierpienie i miłość opowiedziane współczesnym tańcem

Nie tylko miłośnikom baletu w lutym polecamy trzy wieczory z dwoma spektaklami o ponadczasowym wymiarze i z wyjątkową muzyką Karola Szymanowskiego, zainscenizowanymi z rozważną odwagą oraz z myślą o współczesnym odbiorze w choreografiach Roberta Bondary. „Stabat Mater” i „Harnasie” na naszej scenie warto zobaczyć, poczuć i przeżyć. Bilety na 17, 18 i 20 lutego już w sprzedaży. Zapraszamy! 

{title}
05-11-2023

„Niebezpieczne związki” w marcu, bilety już w sprzedaży

Jesteśmy po premierze „Niebezpiecznych związków”. Dla tych z Państwa, którzy nie mieli okazji zobaczyć spektaklu w listopadzie, mamy dobrą wiadomość. Balet w choreografii Krzysztofa Pastora na bydgoską scenę powróci w marcu 2024. Sprzedaż biletów już od 14 listopada 2023! Dostępny jest także plakat naszej najnowszej produkcji baletowej.