Julia Pruszak - Kowalewska

Julia Pruszak - Kowalewska

Ukończyła z wyróżnieniem Wydział Wokalno-Aktorski w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie śpiewu dr hab. Ewy Marciniec. Brała aktywny udział w kursach wokalnych prowadzonych przez Krassimirę Stoyanovą, Andrew Wattsa, Kaludiego Kaludova, Izabellę Kłosińską oraz Helenę Łazarską. Jeszcze w czasie studiów zadebiutowała na scenie Opery Bałtyckiej w partii Mimi w Cyganerii G. Pucciniego.

Jest laureatką I nagrody w I Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym Bella Voce , I nagrody na VI Festiwalu Włoskiej Muzyki Operowej Bel canto per sempre w konkursie W drodze do La Scali, III nagrody na V Międzynarodowym Konkursie im. Jana Kiepury w Krynicy Zdroju, III nagrody na IV Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. Krystyny Jamroz, III nagrody w VII Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym Impressio Art. W 2019 r. zdobyła I nagrodę na VI Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Drezdenku. 

Od sezonu artystycznego 2018/2019 zatrudniona jako solistka w Operze Nova w Bydgoszczy.

Repertuar

Na scenie Opery Nova występuje jako:

Występowała także podczas Koncertów Sylwestrowo-Noworocznych.

 

Recenzje

Julia Pruszak jako Hanna doskonale przedstawia się wokalnie i aktorsko w partiach solowych oraz w duetach. Barwa jej sopranu urzekała swą dźwięcznością.
Ilona Słojewska, Dziennik Teatralny

Julia Pruszak zachwyciła świeżością swego sopranu. Aria Sylwii w jej wykonaniu zdradzała duży potencjał wokalny oraz harmonijnie współbrzmiała z muzyką. Artystka stworzyła postać młodziutkiej Włoszki, chwilami niepewnej swych uczuć, momentami zdecydowanej na podejmowanie odważnych decyzji.
Ilona Słojewska, Dziennik Teatralny

Temperamentem najbardziej przypominała dziewczynę z południa Europy Sylwia ze spektaklu premierowego, kreowana przez Julię Pruszak, śpiewająca też pięknym, mocnym sopranem.
Anita Nowak, E-teatr.pl

Galeria zdjęć