Przemysław Rezner

Przemysław Rezner

Absolwent wydziału wykonawstwa instrumentalnego i wokalnego (sekcja wokalno-aktorska) w łódzkiej Akademii Muzycznej w klasie śpiewu prof. Tadeusza Kopackiego. Debiutował w roku 1988 w studenckim przedstawieniu opery Moniuszki Verbum Nobile wystawionym na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi. Naukę śpiewu kontynuował w Zurychu i Monachium u znakomitego niemieckiego śpiewaka i pedagoga prof. E. Haeflingera. 

Brał udział w konkursach wokalnych im A. Didura w Bytomiu i im. F. Vinasa w Barcelonie. Od roku 1990 solista śpiewak Warszawskiej Opery Kameralnej. W tym okresie współpracował także z Operą we Wrocławiu. Od roku 1997 jest solistą Teatru Wielkiego w Łodzi. Gościnnie występuje również na scenach Opery Nova w Bydgoszczy, Opery Krakowskiej i Opery na Zamku w Szczecinie. 

Specjalizuje się w repertuarze klasycznym i romantycznym, także jeśli chodzi o muzykę kameralną. Dobrze czuje się w pozycjach singspielowych. Za rolę Papageno w Czarodziejskim flecie był nominowany do nagrody im. A. Hiolskiego za najlepszą kreację męską w sezonie 2001/2002. Nagrodzony za Zasługi dla ZASP i wyróżniony jako Osobowość Artystyczna Nagrodą Marszałka Sejmiku Województwa Łódzkiego. 

Z ciekawszych dokonań artystycznych wymienić można koncerty Mickiewicz w twórczości kompozytorów niemieckich, rosyjskich i polskich oraz pieśni Franciszka Schuberta Winterreise do słów Stanisława Barańczaka. Koncerty odbyły się w Darmstadt na zamówienie Instytutu Polskiego, Towarzystwa Chopinowskiego i Instytutu Adama Mickiewicza. W roku 2001 brał udział w koncercie uświetniającym inaugurację Stowarzyszenia Na Rzecz Dialogu Czterech Kultur będącego zaczątkiem Festiwalu Dialogu Czterech Kultur.