Soliści śpiewacy - Stanisław Kuflyuk - OPERA NOVA w Bydgoszczy

Soliści śpiewacy
Stanisław Kuflyuk
Baryton
Stanisław  Kuflyuk
Urodził się w Iwano-Frankowsku (Stanisławów) na Ukrainie, tam ukończył wydział wokalny na Akademii Sztuki. Jest zdobywcą Grand Prix w konkursie wokalistyki „Sztuka XXI wieku” w Lempala w Finlandii (2006), III Nagrody w Międzynarodowym Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu (2011), Grand Prix i I nagrody Międzynarodowego Konkursu Wokalistyki Operowej im. A. Didura w Bytomiu (2012). Solista współpracuje z najważniejszymi teatrami operowymi i filharmoniami w kraju i za granicą, gdzie śpiewa tytułowe partie w Eugeniuszu Onieginie i Don Giovannim, Miecznika w Strasznym Dworze, Janusza w Halce, Marcella w Cyganerii, Figara w Cyruliku sewilskim, Sir Forda w Falstaffie, Lorda Ashtona w Łucji z Lammenmoor, Sharplessa w Madama Butterfly, Hrabiego Almavivę w Weselu Figara.

Bierze udział w wielu festiwalach, w kraju i na świecie, m.in.: Letnim Festiwalu Opery Krakowskiej, Bydgoskim Festiwalu Operowym, wrocławskim Festiwalu Oper Współczesnych czy ostatnio Bregenzer Festspiele (2014). Od 2015 wykonuje partię Księcia Jeleckiego w Damie pikowej na deskach Bolshoi Theatre w Moskwie. Solista współpracuje z Teatrem Wielkim – Operą Narodową w Warszawie, gdzie wykonuje partię Miecznika w Strasznym dworze S. Moniuszki. W bydgoskiej Operze Nova śpiewa role: Silvia w Pajacach , Figara w Cyruliku sewilskim, Rodriga- markiza Posy w operze Don Carlos.
Stanisław  Kuflyuk


Do góry


Wznów przewijanie

Opera Nova jest finansowana ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa NarodowegoLogo Kujawy PomorzeLogo Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Program "Modernizacja Opery Nova w Bydgoszczy"
Flaga Unii EuropejskiejFlaga Funduszy Europejskich
Zamknij