Soliści śpiewacy - Karol Drozd - OPERA NOVA w Bydgoszczy

Soliści śpiewacy
Karol Drozd
Aktorzy
Karol Drozd

Aktor, wokalista, tancerz.

Absolwent wydziału wokalno-aktorskiego Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, specjalność musical w klasie śpiewu prof. zw. dr. hab. Ryszarda Minkiewicza.

Związany z wieloma Teatrami Muzycznymi w Polsce i za granicą, bardzo aktywnie działa w środowisku artystycznym. Odtwórca głównych ról w musicalach tj. “LOVE STORY” (Nowy Teatr Słupsk), “CRAZY FOR YOU” (Opera za Zamku w Szczecinie), “OPERA ZA TRZY GROSZE” (Teatr Variete Kraków), “FOOTLOOSE” (Teatr Muzyczny w Poznaniu), “ROCK OF AGES” (Teatr Syrena Warszawa), "BULWAR ZACHODZĄCEGO SŁOŃCA" (Opera Nova w Bydgoszczy).

Trzykrotny mistrz Polski i dwukrotny półfinalista mistrzostw świata w tańcach latynoamerykańskich. Finalista I edycji programu „Got to Dance – tylko taniec” emitowanym na antenie telewizji Polsat z formacją „Takt Chadek Chełm”. Solista w cyklu koncertów „Mazowsze w sercu Wolnej Niepodległej” organizowanym przez Mazowiecki Teatr Muzyczny im. Jana Kiepury w Warszawie. W przeszłości koncertował również z Filharmonią Pomorską im. I.J. Paderewskiego w Bydgoszczy, Filharmonią Warmińsko-Mazurską im. Feliksa Nowowiejskiego oraz Szymon Sutor Orchestra.

Instruktor tańca, choreograf oraz pedagog w fundacji MUSICAMP, której celem jest kształcenie młodych talentów poprzez organizowanie warsztatów musicalowych oraz koncertów, tym samym rozpowszechniając musical w Polsce.

Karol Drozd
Galeria:


Do góry


Wznów przewijanie

Opera Nova jest finansowana ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa NarodowegoLogo Kujawy PomorzeLogo Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Program "Modernizacja Opery Nova w Bydgoszczy"
Flaga Unii EuropejskiejFlaga Funduszy Europejskich
Zamknij