Wokół Opery - OPERA NOVA w Bydgoszczy

Wokół Opery

Atutem Opery Nova jest jej położenie: w centrum Bydgoszczy, przy dobrym ciągu komunikacyjnym a zarazem... nad wodą. Opera Nova graniczy przez Brdę z Wyspą Młyńską, ulubionym miejscem spacerów. Od Mostów Solidarności do ul. Mostowej wiedzie bulwar, którym można obejść Operę od strony rzeki, przez kładkę dostać się na Wyspę i dalej na Stary Rynek, do katedry , do Wenecji Bydgoskiej...

W pobliżu powstała efektowna marina.

Z ciągiem bulwarowym, u stóp Opery Nova, graniczy teatr letni z widownią na 396 osób, wykorzystywany podczas koncertów plenerowych .

Widzów spektakli Opery Nova informujemy, iż najbliższy parking dla samochodów osobowych, płatny, mieści przy ul. Karmelickiej.

W bydgoskich tramwajach MZK, zatrzymujących się przy Operze Nova, od maja 2014 r. usłyszeć można po dźwiękowej zapowiedzi „ ul. Focha-Opera” fragment muzyczny, jeden z rozpoznawalnych operowych tematów instrumentalnych. Jest to dodatkowe wyróżnienie obecnej w tym miejscu instytucji artystycznej i forma jej promocji.


 
Bulwary nad Brdą, przy Operze. fot.Marek Chełminiak - powiększ
fot.Marek Chełminiak - powiększ
fot.Marek Chełminiak - powiększ
fot.Andrzej Makowski - powiększ
Opera widziana spod Młynów Rothera. fot.Andrzej Makowski - powiększ
Łuczniczka Nova przed wejściem głównym do Opery Nova. fot.Andrzej Makowski - powiększ

Do góryWznów przewijanie

Opera Nova jest finansowana ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa NarodowegoLogo Kujawy PomorzeLogo Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Program "Modernizacja Opery Nova w Bydgoszczy"
Flaga Unii EuropejskiejFlaga Funduszy Europejskich
Zamknij