Soliści śpiewacy - Victoria Vatutina - OPERA NOVA w Bydgoszczy

Soliści śpiewacy
Victoria Vatutina
Sopran
Victoria  Vatutina

Victoria Vatutina pochodzi z Ukrainy. Studiowała filologię klasyczną na Uniwersytecie Narodowym w Kijowie. Ukończyła z wyróżnieniem Narodową Akademię Muzyczną oraz Studio aktorskie przy teatrze Lesia Kurbasa we Lwowie. Zdobyła Grand Prix na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym „Sztuka XXI wieku” w Kijowie. W Polsce zadebiutowała na scenie Opery Wrocławskiej w 2006 roku w partii Violetty w Traviacie G. Verdiego. W latach 2007 – 2017 była solistką Opery Nova w Bydgoszczy. Od sezonu 2017/2018 jest solistką Opery na Zamku w Szczecinie.

Występuje m.in. w takich operach jak: W.A. Mozart - Così Fan Tutte (Fiordiligi), Die Zauberflöte (Pamina), Le Nozze di Figaro (Susanna), G. Rossini - Il Barbiere di Siviglia (Rosina), G. Donizetti - L’Elisir d’Amore (Adina), G. Verdi - La Traviata (Violetta), Rigoletto (Gilda), Un Ballo in Maschera (Oscar), G. Puccini - La Bohème (Mimi, Musetta), Gianni Schicchi (Lauretta), G. Bizet - Carmen (Micaela), Ch. Gounod - Roméo et Juliette (Juliette).

Była dwukrotnie nominowana do nagrody dla najlepszej śpiewaczki operowej w Polsce, w 2019 za Fiordiligi w Così Fan Tutte W.A. Mozarta oraz w 2021 za Julię w Romeo et Juliette Ch. Gounoda.

W 2022 roku otrzymała od Ministra Kultury honorową odznakę „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Victoria  Vatutina
Galeria:


Do góry


Wznów przewijanie

Opera Nova jest finansowana ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa NarodowegoLogo Kujawy PomorzeLogo Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Program "Modernizacja Opery Nova w Bydgoszczy"
Flaga Unii EuropejskiejFlaga Funduszy Europejskich
Zamknij