Spektakle - Koncert z okazji 60.lecia Bydgoskiej Sceny Operowej - OPERA NOVA w Bydgoszczy

Spektakle
Koncert z okazji 60.lecia Bydgoskiej Sceny Operowej
Archiwum spektakli
Koncert  z okazji 60.lecia  Bydgoskiej Sceny Operowej
Czas trwania: ok. 2,5 godz., jedna przerwa
Wykonawcy: Soliści,Chór, Balet i Orkiestra Opery Nova w Bydgoszczy.
 
Realizatorzy:
Reżyseria: Sebastian Gonciarz
Opracowanie scenograficzne: Mariusz Napierała
Dyrygenci: Maciej Figas, Andrzej Knap, Piotr Wajrak
Choreografie: Teresy Kujawy, Zofii Rudnickiej, Iwony Runowskiej
Daty Koncertów: 1 i 2 października 2016 r.
Opis:
Z uwagi na życzliwe przyjęcie Koncertów przez Publiczność w październiku 2016 r. i duże zainteresowanie ich programem , powtórzone zostały na zakończenie jubileuszowego, 60.sezonu artystycznego bydgoskiej Opery w czerwcu 2017 r.

Recenzje:
22 lutego 2017
Reprezentacyjnie i wytwornie przedstawia się operowe „tu i teraz”. Okazale prezentuje się zespół Opery Nova podczas gali wokalnej – trzech dyrygentów (Maciej Figas, Andrzej Knap, Piotr Wajrak), soliści, chór, balet i orkiestra.W programie tytuły, które szczególnie utkwiły w pamięci bydgoskich melomanów. Artyści prezentują się znakomicie, soliści czarują wyjątkową barwę, zachwycają warsztatem oraz przekonującą interpretacją.W pamięci pozostają nazwiska: Magdaleny Polkowskiej, Dariny Gapicz, Doroty Sobczak, Krystyny Nowak, Jacka Greszty, Tadeusza Szlenkiera, Adama Woźniaka i Sławomira Kowalewskiego. Wspaniale prezentuje się przygotowany przez Henryka Wierzchonia chór – doskonały emisyjnie, perfekcyjny intonacyjnie, prezentujący wiele odcieni muzycznej narracji, operując szeroką paletą środków. Zachwycają intermezza baletowe, szczególnie „Mazur” z „Halki” Stanisława Moniuszki oraz „Taniec godzin” z opery „La Gioconda” Amilcare Ponchiellego, przekuwając na język kroków i gestów gamę różnorodnych emocji. Solistom, chórowi i zespołowi baletowemu towarzyszy orkiestra, pod batutą każdego z dyrygentów – Macieja Figasa, Andrzeja Knapa i Piotra Wajraka, sprawdzająca się jako akompaniator i odpowiedzialny współtwórca klimatu prezentowanych fragmentów. Na zakończenie publiczność nagrodziła wszystkich wykonawców wielominutową owacją, śpiewając donośnie „Sto lat”.
Barbara Mielcarek-Krzyżanowska, "Opera Nova w Bydgoszczy" . Twoja Muza 6/2016
3 października 2016
Przez dwa wieczory melomani bawili się na specjalnych jubileuszowych koncertach w Operze Nova. Poprzedziły je odwiedziny wicepremiera, ministra kultury i dziedzictwa narodowego Piotra Glińskiego. W Bydgoszczy podpisał umowę na dofinansowanie Opery Nova. 9,5 mln zł zostanie przeznaczonych na wartą 13,5 mln zł modernizację budynku i wyposażenia instytucji.
Koncert  z okazji 60.lecia  Bydgoskiej Sceny Operowej
Galeria:


Do góry


Wznów przewijanie

Opera Nova jest finansowana ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa NarodowegoLogo Kujawy PomorzeLogo Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Program "Modernizacja Opery Nova w Bydgoszczy"
Flaga Unii EuropejskiejFlaga Funduszy Europejskich
Zamknij