Soliści śpiewacy - Julia Iwaszkiewicz - OPERA NOVA w Bydgoszczy

Soliści śpiewacy
Julia Iwaszkiewicz
Sopran
Julia  Iwaszkiewicz
Ukończyła Akademię Muzyczną im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie Haliny Mickiewiczówny i Aleksandry Kucharskiej-Szefler. W 2001 roku ukończyła Wydział wokalny, uzyskując dyplom z wyróżnieniem.Swoje umiejętności doskonaliła jako uczestniczka kursów mistrzowskichprowadzonych przez znakomitych śpiewaków i pedagogów tj. Renata Scotto, Ryszard Karczykowski, Helena Łazarska czy Katia Ricciarelli. Ukończyła także studia podyplomowe w Akademii Muzycznej w Bydgoszczy, w klasie prof. Katarzyny Nowak-Stańczyk.

Jeszcze jako studentka współpracowała z Cappellą Gedanensis - zespołem muzyki dawnej, z którym koncertowała (również jako solistka) w kraju i za granicą. Od roku 2003 współpracuje z Operą Nova w Bydgoszczy, gdzie można ją usłyszeć w roli Adeli w "Zemście Nietoperza" J. Straussa, Olimpii w "Opowieściach Hoffmanna" J. Offenbacha, w partii Lakme w operze "Lakme"- L. Delibes'a , Królowej Nocy w "Czarodziejskim Flecie" W. A. Mozarta, Adiny w "Napoju miłosnym" G. Donizettiego, Arseny w "Baronie cygańskim" J.Straussa.

W roku 2005 artystka otrzymała etat w Teatrze Muzycznym w Lublinie, kreując takie role jak: Hanna w "Strasznym Dworze" S. Moniuszki, Frasquita w "Carmen" G. Bizeta, Walentyna w "Wesołej Wdówce" F.Lehara, Krysia w "Ptaszniku z Tyrolu" K. Zellera, Arsena w "Baronie Cygańskim" J. Straussa oraz Rozyna i Berta w "Cyruliku Sewilskim" G.Rossiniego, w której to roli występowała - również z lubelskim teatrem w Holandii podczas tournee w styczniu/lutym 2005.

W roku 2007 nawiązała współpracę z kolejną sceną operową - gdańską Operą Bałtycką, gdzie oprócz roli Gildy (nominacja do nagrody Sztorm Roku 2007) w "Rigoletto" G. Verdi'ego śpiewaczka wykonuje partię Zerliny w "Don Giovannim" W. A. Mozarta, Arseny w "Baronie Cygańskim" J.Straussa oraz Lucii w "Gwałcie na Lukrecji" B. Brittena.W sezonie 2008/2009 odnosi sukcesy jako Violetta w "La Traviata" G. Verdiego (TM w Lublinie)i Zuzanna w "Weselu Figara" W. A. Mozarta (Opera Bałtycka).

Julia Iwaszkiewicz ma na swoim koncie liczne koncerty i recitale, dobrze czuje się zarówno w muzyce operowej jak i oratoryjnej. Ma w swoim repertuarze wiele pieśni i arii z różnych epok, chętnie wykonuje także songi musicalowe oraz muzykę współczesną.

www.iwaszkiewicz.info
Julia  Iwaszkiewicz
Galeria:
Jako Arsena w BARONIE CYGAŃSKIM. Opera Nova. fot.Andrzej Makowski
W roli tytułowej w LAKME. Opera Nova. fot.Marek ChełminiakDo góry


Wznów przewijanie

Opera Nova jest finansowana ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa NarodowegoLogo Kujawy PomorzeLogo Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Program "Modernizacja Opery Nova w Bydgoszczy"
Flaga Unii EuropejskiejFlaga Funduszy Europejskich
Zamknij