Spektakle - I Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Bogdana Paprockiego - OPERA NOVA w Bydgoszczy

Spektakle
I Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Bogdana Paprockiego
Archiwum spektakli
I Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Bogdana Paprockiego
Wykonawcy: Uczestnicy Konkursu
 
Opis:
12–17 listopada 2019 r. w Operze Nova w Bydgoszczy odbędzie się I Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Bogdana Paprockiego. Organizatorami Konkursu są: Akademia Muzyczna im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy, Stowarzyszenie im. Bogdana Paprockiego oraz Opera Nova.

Otwarte dla Publiczności etapy przesłuchań w Operze Nova odbędą się w sobotę,16 listopada w godzinach:10-14 i 18-22. Koncert laureatów będzie miał miejsce w niedzielę, 17 listopada o godz.18.

LISTA PRZESŁUCHAŃ FINALISTÓW:http://www.paprocki.org/aktualnosci/news/117/lista-uczestnikow-zakwalifikowana-do-iii-etapu-konkursu---finalu

Bilety na przesłuchania (15,25,30 zł) i Koncert Galowy (20,40,50 zł) nabywać można w Dziale Obsługi Widzów i kasie Opery Nova.

To pierwszy konkurs wokalny w północnej Polsce o tak wysokiej randze – trzy etapy, finał z orkiestrą. Do Jury zaproszeni zostali najwybitniejsi polscy śpiewacy, artyści cenieni na arenie międzynarodowej: Ewa Podleś, Stefania Toczyska, Andrzej Dobber, Mariusz Kwiecień, Rafał Siwek. W III etapie Konkursu zasiądą również dyrektorzy artystyczni wszystkich teatrów operowych i muzycznych w Polsce.

Laureaci otrzymają wysokie nagrody pieniężne: 6 nagród głównych (po trzy w dwóch kategoriach - żeńskiej i męskiej), cztery wyróżnienia, ponadto bardzo ważne dla młodych adeptów sztuki wokalnej nagrody w postaci udziału w przedstawieniach operowych. Program Konkursu promuje polską literaturę muzyczną ze szczególnym uwzględnieniem twórczości Stanisława Moniuszki, patrona roku 2019.


O Konkursie w mediach: https://www.polskieradio.pl/8/404/Artykul/2366625,Adam-Zdunikowski-Paprocki-staje-sie-zapomniany

Więcej informacji o konkursie na stronie www.paprocki.org

Wydarzenia otwarte dla Publiczności (po zakupie biletów):
 
  • 16 listopada godz. 10.00-14.00 - III etap przesłuchań konkursowych
  • 16 listopada godz. 18.00- 22.00 - III etap przesłuchań konkursowych
  • 17 listopada godz. 18.00 - koncert laureatów
I Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Bogdana Paprockiego
Galeria:


Do góry


Wznów przewijanie

Opera Nova jest finansowana ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa NarodowegoLogo Kujawy PomorzeLogo Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Program "Modernizacja Opery Nova w Bydgoszczy"
Flaga Unii EuropejskiejFlaga Funduszy Europejskich
Zamknij