Spektakle - II Światowy Dzień Opery 2020 - OPERA NOVA w Bydgoszczy

Spektakle
II Światowy Dzień Opery 2020
Archiwum spektakli
II Światowy Dzień Opery 2020
Data premiery: 25.10.2020
Wykonawcy: Wykorzystane nagrania ze spektakli Opery Nova: "Potępienie Fausta" H.Berlioza, "Manru" IJ.Paderewskiego,"Czarodziejski flet",Wesele Figara" W.A.Mozarta, "Pajace" R.Leonvavalla, "Rycerskość wieśniacza" P.Mascagniego.
 
Opis:
omysł, by obchodzić Światowy Dzień Opery (World Opera Day) narodził się w 2018 roku. Wtedy to w Madrycie miało miejsce pierwsze Światowe Forum Operowe, na którym wspólne rozmowy między członkami OPERA America, Ópera Latinoamérica i Opera Europa oraz przedstawicielami branży operowej z całego świata zaowocowały wprowadzeniem projektu w życie. Celem kampanii było promowanie opery na całym świecie, jej pozytywnego wpływu i wartości dla społeczeństwa. Przyrównano ją do sportu, tyle że zamiast ciała, kształtuje ona zdrowy umysł, otwarty na świat, tolerancyjny, wrażliwy na piękno i potrzeby innych ludzi. Pierwsze obchody odbyły się w 2019 roku.

Opera Nova przygotowała nowy okolicznościowy trailer zapowiadający to muzyczne wydarzenie w kolejnym roku. Zaprezentowaliśmy go 25 października 2020 r.na naszych kanałach społecznościowych.
II Światowy Dzień Opery 2020
Galeria:

Video:


Do góry


Wznów przewijanie

Opera Nova jest finansowana ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa NarodowegoLogo Kujawy PomorzeLogo Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Program "Modernizacja Opery Nova w Bydgoszczy"
Flaga Unii EuropejskiejFlaga Funduszy Europejskich
Zamknij