Soliści śpiewacy - Hanna Okońska - OPERA NOVA w Bydgoszczy

Soliści śpiewacy
Hanna Okońska
Sopran
Hanna  Okońska
Jest absolwentką studiów I i II stopnia Wydziału Wokalno – Aktorskiego Akademii Muzycznej im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy w klasie dr hab. Małgorzaty Greli prof. ndzw. Studia ukończyła w 2017 roku. Dwukrotnie otrzymała stypendium Ministra Edukacji i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne.

Młoda artystka dała się już poznać na scenach i estradach koncertowych w kraju oraz za granicą. Brała udział w wielu konkursach oraz festiwalach wokalnych zdobywając miejsca na podium. Do jej sukcesów należy m.in.: III Nagroda, Nagroda im. Ady Sari dla najlepszej koloratury, Nagroda Towarzystwa Operowego Aria oraz Nagroda Orkiestry Opery Krakowskiej na XVII Międzynarodowym Festiwalu i Konkursie Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu, II Nagroda na V Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Jana, Edwarda, Józefiny Reszków w Częstochowie (2017), Nagroda Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego dla najlepszej aktorki I Ogólnopolskiego Przeglądu Dyplomów i Egzaminów Muzycznych w Toruniu (rola Zuzanny w operze „Wesele Figara” W. A. Mozarta), I Miejsce na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Maiori (Włochy, 2016), II Miejsce na Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym w Mławie (2016), I wyróżnienie oraz nagroda specjalna za najlepsze predyspozycje estradowe na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym „Złote Głosy” w Warszawie (2016) Grand Prix, I miejsce oraz nagroda specjalna na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym w Talsi na Łotwie (2015r), II miejsce oraz nagroda specjalna na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym im. Giulio Perrottiego w Ueckermünde (2015r), III miejsce oraz nagroda specjalna na Międzynarodowym Konkursie Wokalnym we Vrable na Słowacji (2015).

W lipcu 2018 r. zdobyła I nagrodę w IV Ogólnopolskim Konkursie im. Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju.

Jako solistka wielokrotnie koncertowała w Polsce i za granicą, m.in. w Austrii, Niemczech, Słowacji, Białorusi, na Węgrzech, w Kazachstanie. Współpracowała z dyrygentami, takimi jak: Marta Kluczyńska, Piotr Wajrak, Adam Klocek, Maciej Figas, Sławomir Chrzanowski, Kai Buman, śp. Damian Borowicz, Eugeniusz Kus, Piotr Sułkowski, Mikołaj Makarewicz (Orkiestra Teatru Muzycznego w Karagandzie, Kazachstan), Tadeusz Kozłowski, Marcin Sompoliński i wielu innych. Obecnie współpracuje z Operą Nova w Bydgoszczy, Teatrem Wielkim w Łodzi oraz Polską Orkiestrą Muzyki Filmowej.
Hanna  Okońska
Galeria:
Repertuar:

Na scenie Opery Nova wykonuje role:

  • Adeli w "Zemście nietoperza" J. Straussa
  • Barbariny w "Weselu Figara" Mozarta
  • I Damy w "Czarodziejskim flecie" Mozarta
  • Nannetty w "Falstaffie" Verdiego
  • Despiny w "Cosi fan tutte" Mozarta ( 2021 r.)


Do góry


Wznów przewijanie

Opera Nova jest finansowana ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa NarodowegoLogo Kujawy PomorzeLogo Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Program "Modernizacja Opery Nova w Bydgoszczy"
Flaga Unii EuropejskiejFlaga Funduszy Europejskich
Zamknij