Soliści śpiewacy - Arkadiusz Anyszka - OPERA NOVA w Bydgoszczy

Soliści śpiewacy
Arkadiusz Anyszka
Baryton
Arkadiusz Anyszka
Edukację muzyczną rozpoczął w wieku 8 lat. W 2012 r. ukończył Ogólnokształcącą Szkołę Muzyczną I i II st. im. H. Wieniawskiego w Łodzi w klasie skrzypiec i rozpoczął naukę w Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi na kierunku wokalno-aktorskim. Studia te ukończył w 2017 r., otrzymując dyplom dla najlepszego absolwenta za rok akademicki 2016/2017. W latach 2015–2018 był również uczestnikiem Programu Kształcenia Młodych Talentów – Akademia Operowa przy Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie, gdzie występował jako Jonek w spektaklu „Cud albo Krakowiaki i Górale” J. Stefaniego. Na trzecim roku studiów zadebiutował w Teatrze Wielkim w Łodzi rolą Figara w studenckim spektaklu „Cyrulika sewilskiego” G. Rossiniego. Od sezonu artystycznego 2018/2019 związany na stałe z Teatrem Wielkim w Łodzi, na którego deskach wykonuje partię Pinga w „Turandot” G. Pucciniego, partię Janusza w „Halce” S. Moniuszki, poemat symfoniczny na baryton i orkiestrę „Siwa mgła” W. Kilara, będący częścią spektaklu „Krzesany”, oraz partię doktora Falke w „Zemście nietoperza” J. Straussa. Od 2017 r. występuje również jako Papageno w „Czarodziejskim flecie” W.A. Mozarta na deskach Teatru Muzycznego w Lublinie. Swoje umiejętności doskonalił na kursach mistrzowskich prowadzonych przez pedagogów takich, jak: S. Leiferkus, prof. W. Zalewski, prof. B. Makal, prof. R. Cortesi, E. Pessen, M. Rexroth, prof. I. Kłosińska, O. Pasiecznik czy N. Shicoff. W 2018 r. został laureatem I nagrody w IV Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym im. K. Jamroz. Na deskach Opery i Filharmonii Podlaskiej artystę można było podziwiać w „Zemście nietoperza” J. Straussa (reż. A. Bubień), „Cyganerii” G. Pucciniego (reż. M. Sartova) oraz „Baronie cygańskim” J. Straussa (reż. M. Sartova).

Współpracuje również z Operą Nova w Bydgoszczy, gdzie zobaczyć go można jako Marcella w „Cyganerii” G. Pucciniego oraz Tadeusza w „Awanturze w Recco” M. Małeckiego.
Najbliższe spektakle:
Jako: Walenty
10 marca 2023, 19:00

Arkadiusz Anyszka
Galeria:
Repertuar:
W Operze Nova występuje w rolach:

 • Marcella w "Cyganerii" G.Pucciniego
 • Tadeusza w "Awanturze w Recco..." M.Małeckiego
 • Walentego w "Fauście" Ch.Gounoda


 • Do góry


  Wznów przewijanie

  Opera Nova jest finansowana ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
  Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa NarodowegoLogo Kujawy PomorzeLogo Województwa Kujawsko-Pomorskiego
  Program "Modernizacja Opery Nova w Bydgoszczy"
  Flaga Unii EuropejskiejFlaga Funduszy Europejskich
  Zamknij