Soliści śpiewacy - Anita Steciuk - OPERA NOVA w Bydgoszczy

Soliści śpiewacy
Anita Steciuk
Aktorzy
Anita Steciuk
Ukończyła Studium Wokalno - Aktorskie przy Teatrze Muzycznym w Gdyni pod dyrekcją Jerzego Gruzy. Od 1994 do 2003 roku była czołową aktorką Teatru Muzycznego w Gdyni gdzie zagrała wiele głównych ról m.in.: Cajtl w „Skrzypku na dachu”, Marię w „West Side Story”, Cosette w „Les Misérables”, Izabelę w „Wichrowych Wzgórzach”, Lilian Holliday w „Happy End”, Lorraine w „Draculi”, Adalenę w „Atlantis”, Tytanię w „Śnie nocy letniej” Wojciecha Kościelniaka i Leszka Możdżera, Margaret Meat w „Hair”, Izabelę w musicalu „Scrooge”.

W 1997 roku otrzymała nagrodę Prezydenta Miasta Gdyni za osiągnięcia sceniczne. Współpracowała z Teatrem Muzycznym ROMA w Warszawie gdzie zagrała Marty w „Grease”, a także Teatrem Capitol w Warszawie oraz Teatrem Polskiego Radia.

Od roku 2012 jest w stałej współpracy z Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku gdzie zagrała: Madame Stefę w musicalu „Korczak”, Madame Giry w musicalu „Upiór w Operze”, Jentę w "Skrzypku na Dachu" oraz Annę Gromieko w musicalu "Doktor Żywago". W 2017 roku zagrała rolę Luisy Contini w musicalu “Nine” w reż. Jacka Mikołajczyka w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. W 2018 roku na deskach warszawskiego teatru Syrena zagrała jedną z głównych ról Jane Smart w musicalu "Czarownice z Eastwick".

Gra główną rolę Normę Desmond w musicalu „Sunset Boulevard” A.L.Webbera w Operze Nova w Bydgoszczy.

Współpracuje także ze studiami dubbingowymi i reklamowymi.
Anita Steciuk
Galeria:
Jako Norma Desmond w
Jako Norma Desmond ,z Tomaszem Steciukiem (Max). Fot.Andrzej Makowski
Jako Norma,z Tomaszem Steciukiem (Max).Fot.Andrzej MakowskiDo góry


Wznów przewijanie

Opera Nova jest finansowana ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa NarodowegoLogo Kujawy PomorzeLogo Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Program "Modernizacja Opery Nova w Bydgoszczy"
Flaga Unii EuropejskiejFlaga Funduszy Europejskich
Zamknij