Nowe ceny biletów od stycznia 2024 r.

 

1. Ceny biletów - duża sala widowiskowa                                                                                                                                                       

1.1   Operetki i musicale: 

I  miejsca        130 zł,     ulgowe  100 zł;

II  miejsca       100 zł,      ulgowe   80 zł;

III miejsca         80 zł,      ulgowe   60 zł.

wejściówki (bez miejsc): 50 zł

1.2   Opery i balety:

I  miejsca        110 zł,       ulgowe   80 zł;
II  miejsca         90 zł,       ulgowe   60 zł;
III miejsca         70 zł,       ulgowe   50 zł. 

wejściówki (bez miejsc): 40 zł

I   miejsca obejmują:  cały sektor  B  oraz  sektor D rząd I;
II  miejsca obejmują: całe sektory E, F, G,  sektory A  oraz  C  rzędy od  I  do  IX, sektor  D  rzędy od  II  do  IV;
III miejsca obejmują: sektory A i C rzędy od X do XIII, sektor D rzędy od V do VII.

2. Ceny biletów - sala kameralna (obowiązuje jedna strefa cenowa)

2.1  Przedstawienia dla dzieci:

bilet normalny      50 zł;

bilet ulgowy          30 zł;
 

2.2  Pozostałe spektakle:

bilet normalny       80 zł;

bilet ulgowy          50 zł;

3. Karta upominkowa  -  120 zł/szt.

W ceny biletów wliczone jest  8%  podatku VAT.

 

Nowy Rok powitamy 1 stycznia Koncertem Noworocznym. Natomiast pierwszym spektaklem, na który zaprosimy 12, 13 i 14 stycznia 2024 r. będzie jedna z najsłynniejszych operetek wiedeńskich, jaką bez wątpienia jest arcydzieło Emmericha Kálmána „Księżniczka czardasza”. Atmosferę wiedeńskich salonów i węgierskich rytmów przeniesiemy do międzywojennej Polski, zabierając Państwa w karnawałowym nastroju do modnego lokalu w Warszawie, a także w Wilnie, gdzie sceniczną akcję bydgoskiej inscenizacji osadził reżyserujący Wojciech Adamczyk.

Od 19 do 21 stycznia 2024 r. przeniesiemy się na „Straszny dwór”, czyli najdoskonalsza z oper Stanisława Moniuszki, która ma romantyczny i zarazem komediowy charakter, pełna jest odniesień do kultury staropolskiej - sarmackich tradycji, obrzędów, obyczajów. „Straszny dwór” w reżyserii Natalii Babińskiej to inscenizacja, jaką Opera Nova przygotowała w Roku Moniuszkowskim na huczne świętowanie 200. rocznicy urodzin ojca polskiej opery.

Styczeń zakończymy magicznie, zapraszając na „Alicję w Krainie Czarów”. W familijnym spektaklu baletowym w choreografii Roberta Bondary - na podstawie kultowej powieści Lewisa Carrolla - baśniowe postacie i ich niezwykłe przygody, humor, a także wyjątkowe kostiumy oczarują młodszych, jak i starszych widzów: od 25 do 28 stycznia 2024 r.

Luty

W dziewięć wieczorów - 2, 3, 4 oraz 7, 8, 9, 10, 11 i 13 lutego 2024 r. - zabieramy Melomanów pod najsłynniejszy adres w Los Angeles, czyli „Bulwar Zachodzącego Słońca” („Sunset Boulevard”). Mowa oczywiście o legendarnym musicalu Andrew Lloyda Webbera. Inscenizacja Opery Nova - wyreżyserowana przez Jacka Mikołajczyka - to adaptacja filmu Billy'ego Wildera z 1950 r. o tym samym tytule. W naszym spektaklu jest zatem genialna muzyka A.L. Webbera; znakomite kreacje wokalno-aktorskie na czele z główną bohaterką Normą Desmond, są skomplikowane relacje między bohaterami, namiętności, szczypta humoru i tragiczny finał. Do tego imponujących rozmiarów scenografia, repliki znanych marek samochodów z lat 30. XX w. czy misternie przygotowane kostiumy oraz budująca klimat reżyseria świateł i projekcje multimedialne.

Miłośników baletu 17, 18 oraz 20 lutego 2024 r. zapraszamy na „Stabat Mater”„Harnasie” Karola Szymanowskiego w inscenizacji i choreografii Roberta Bondary, który przenosząc oba dzieła na bydgoską scenę, nadał im uniwersalnego charakteru. 
 

Na zakończenie lutego scena Opery Nova przeistoczy się w przestrzeń wielkiej biblioteki, będącej siedzibą Wiedzy, Siły, Piękna. Znak to, że zagości u nas opera Mozarta „Czarodziejski flet”, na którą zapraszamy 24 i 25 oraz 27.02. 2024 r. 

 

Warto dodać, że powyższe tytuły w lutym gramy także we wtorki, a to oznacza, że na każdy spektakl przeznaczamy pulę 50 biletów w cenie 20 zł/osobę dla posiadaczy Ogólnopolskiej Karty Dużej Rodziny (przy zakupie biletów prosimy o okazanie kart).

Marzec

Na wiosnę budzimy ducha wrażliwości Jeremiego Przybory, zapraszając na spektakl muzyczny „Spiritus movens”. - To otwarcie się na nową interpretację Kabaretu Starszych Panów, która być może skusi współczesnego odbiorcę do tego, by zanurzyć się w świat twórczości legendarnego duetu Przybora-Wasowski - mówiła nam tuż przed premierą Justyna Zar, autorka scenariusza i reżyserka spektaklu. Zapraszamy zatem 1, 2, 3 oraz 20 marca 2024 r. w (za)świat nieśmiertelnych piosenek Kabaretu Starszych Panów, których wykonanie nie jest powieleniem legendarnego programu, choć duch z przeszłości gości tu niejeden. Zapewniamy, że wyjątkowa atmosfera spektaklu będzie towarzyszyć naszym dorosłym Widzom od progu Opery Nova aż do... wyjątkowej kolacji.     

 

W marcu z rozmachem - i to aż czterokrotnie - przywita Melomanów „Wesoła wdówka” Franza Lehára, czyli najnowszy operetkowy hit z afisza Opery Nova. Reżyser Jerzy Jan Połoński, który na liczącą blisko 120 lat operetkę miał odwagę spojrzeć przez pryzmat współczesności, sprawił, że słynna „Wesoła wdówka” w bydgoskiej inscenizacji zaskakuje i na nowo zachwyca! „Wesoła wdówka”, która już w ubiegłym sezonie zdążyła skraść serca bydgoskiej publiczności, na scenę Opery Nova powróci: 7, 8, 9 i 10 marca 2024 r

Dla tych z Państwa, którzy w listopadzie nie mieli okazji być na premierze spektaklu baletowego „Niebezpieczne związki", 14, 15, 16 oraz 17 marca nadarza się wyjątkowa okazja, by nadrobić zaległość. Balet inspirowany zarówno słynną powieścią P. Choderlosa de Laclosa, jak i filmem Stephena Frearsa, uwodzi uniwersalną historią pełną intryg i emocji, wyrażaną w choreografii Krzysztofa Pastora do muzyki napisanej specjalnie na potrzeby tego baletu przez łotewskiego kompozytora Artursa Maskatsa. 

 

Miesiąc, w którym rozpoczyna się wiosna, zwieńczymy najznakomitszą polską operą romantyczną - „Halką” Stanisława Moniuszki. Na inscenizację wyreżyserowaną dla Opery Nova przez Natalię Babińską zapraszamy 23, 24 i 25 marca 2024 r.

Kwiecień

W pierwszy weekend kwietnia (5, 6, 7 IV) na scenę powraca nasza najnowsza inscenizacja zapadającej w pamięć opery Faust Charlesa Gounoda, którą wyreżyserował pochodzący z Bydgoszczy Paweł Szkotak. 

Wojenne tło libretta reżyser osadził w czasach I wojny światowej, która dotknęła ludność cywilną - co czytelnie koresponduje także z tym, co dzieje się we współczesnym świecie, m.in., za naszą wschodnią granicą. Bliski współczesnemu odbiorcy jest także chociażby wątek pogoni tytułowego bohatera za młodością (czyż nie pragniemy tego samego i my, goniąc wciąż za dobrami doczesnymi?). Ponadto uniwersalny temat zła (wewnętrznego, jak i zewnętrznego), którego uosobieniem w operowym dziele jest Mefistofeles oraz ponadczasowa miłość Małgorzaty i Fausta, mająca miejsce w czasach niepewnych.

Ta opera ta potężne dzieło muzyczne, które wymaga zaangażowania orkiestry włącznie z harfami i organami (m.in. w scenie kościelnej), a także chóru, baletu i oczywiście solistów, którzy sprostać muszą wokalnie i aktorsko. Do udźwignięcia w przekazie tak potężnego ładunku emocji potrzebna jest także oddająca nastrój plastyczna scenografia, wymowne w symbole dekoracje oraz projekcje multimedialne, światła... Całość sprawia, że bydgoski „Faust” nikogo nie pozostawia obojętnym, skłaniając Widza do refleksji nad życiem.

Sprzedaż biletów na kwietniowe spektakle rozpoczynamy od 4 grudnia 2023 r. 

„Karnawał” wiosną? Jak najbardziej, zwłaszcza jeśli mowa o pokochanym przez najmłodszych Melomanów „Karnawale zwierząt”!

Realizatorzy i artyści Opery Nova obudzili drzemiące w sobie dzieci, by wspólnie stworzyć świat, w którym króluje magia wyobraźni. Tak oto scena kameralna bydgoskiej opery staję się areną muzycznego widowiska, jakie toczy się… w cyrku. Nie jest to jednak zwyczajny cyrk, gdyż despotyczny dyrektor Skamielina w postaci zwierząt przemienił tancerzy oraz muzyków. Przedstawienie wprowadza najmłodszych widzów w świat muzyki, angażując je w dynamiczną akcję widowiska, w którym nie brak humoru czy gimnastycznych popisów. Familijny spektakl nie tylko bawi, opowiedziana w nim historia skłania odbiorców do refleksji m.in. na temat wolności i odpowiedzialności.

Cykl kilkunastu miniatur Camille Saint-Saëns skomponował dla muzycznego żartu, by w 1886 r. rozbawić do łez uczestników pewnej ostatkowej imprezy. Po śmierci autora cała partytura cyklu ujrzała światło dzienne, szybko zyskując na popularności i tak muzyczny żart stał się najsłynniejszym z utworów tego kompozytora. „Karnawał zwierząt” do dziś z powodzeniem grany jest przez muzyków na całym świecie, by przybliżać najmłodszym słuchaczom brzmienia poszczególnych instrumentów, pobudzając wyobraźnię muzyczną. Zapraszamy na familijne spektakle 11, 12, 13 i 14 IV.

Sprzedaż biletów na kwietniowe spektakle rozpoczynamy od 4 grudnia 2023 r.