OPERA NOVA w Bydgoszczy

Projekty i dofinansowania. IV krąg Opery Nova

Planowana rozbudowa siedziby instytucji kultury zapewni optymalne warunki dla realizacji spektakli operowych, operetkowych, baletowych i musicalowych a także przyczyni się również do rozwoju działalności festiwalowej oraz poszerzenia funkcji kongresowo-konferencyjnej, co wzmocni konkurencyjność instytucji na forum krajowym i międzynarodowym. Nowy obiekt będzie składał się m.in. z: sali kameralnej z widownią dla 485 osób; holu dla widzów z zapleczem szatniowo-sanitarnym; przestrzeni wystawienniczej oraz sali kinowej o bardzo wysokich parametrach obrazu i dźwięku dla 205 widzów. Zaplanowano również łączniki z budynkiem głównym Opery na kilku poziomach.

Po wybraniu wykonawcy pierwszym etapem robót będą: prace archeologiczne, rozbiórki nawierzchni kamiennych i elementów małej architektury, likwidacja i przełożenie części instalacji podziemnych, wykonanie ścianek szczelinowych i roboty fundamentowe.
27 grudnia 2022
Uprzejmie informujemy, że na realizację zadania pn. „Rozbudowa Opery Nova w Bydgoszczy o IV krąg” Sejmik Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Rada Miasta Bydgoszczy w swoich budżetach na lata 2022 – 2025 przydzieliły środki finansowe w łącznej wysokości 114.216.740 PLN.


8 czerwca 2022
Przetarg ogłoszony.

4 maja 2022
Na pierwsze wydarzenia w czwartym kręgu Opery Nova w Bydgoszczy wybierzemy się za 3 lata?

8 lutego 2021
Wicemarszałek Zbigniew Ostrowski poinformował, że w przypadku Opery Nova w Bydgoszczy jest już gotowy projekt budowlany oraz pozwolenie na budowę. - W grudniu ponowiliśmy złożenie fiszki projektowej „Rozbudowa Opery Nova w Bydgoszczy o IV krąg” do Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych. Koszt inwestycji został określony na poziomie 129 milionów złotych – dodaje wicemarszałek województwa kujawsko-pomorskiego.

https://e-teatr.pl/bydgoszcz-opera-nova-i-filharmonia-pomorska-czekaja-na-pieniadze-z-zewnetrznych-funduszy-na-rozbudowe-7577

8 września 2020
Początek budowy czwartego kręgu Opery Nova zaplanowano na 2021 rok. Koszt szacowany jest na 140 mln zł.

26 maja 2020
Zgłosiliśmy projekt pt. „Rozbudowa Opery Nova o tzw. IV krąg w celu poprawy i rozszerzenia jej funkcjonalności”.


7 lutego 2020
Celem spotkania w dniu 13 lutego jest zaprezentowanie i poddanie dyskusji oferty kulturalnej, edukacyjnej oraz działań projektowych.

2 stycznia 2020
Budowa czwartego kręgu opery wraz z podziemnym parkingiem ma kosztować ok. 100 mln zł.

30 grudnia 2019
dla zadania pn. „Rozbudowa Opery Nova w Bydgoszczy o IV krąg wraz z infrastrukturą parkingową


4 grudnia 2019
Projektanci z Warsztatu Architektury Pracowni Autorskiej Krzysztofa Kozłowskiego przekazali dokumentację.


1 | 2
Do góryStopka

Opera Nova jest finansowana ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa NarodowegoLogo Kujawy PomorzeLogo Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Program "Modernizacja Opery Nova w Bydgoszczy"
Flaga Unii EuropejskiejFlaga Funduszy Europejskich
Zamknij