OPERA NOVA w Bydgoszczy

Bieżące informacje

"Awantura w Recco"

9 października 2018
Zapowiadamy pierwszą premierę nowego sezonu artystycznego.
Prapremiera utworu Macieja Małeckiego z librettem Wojciecha Młynarskiego według pomysłu Adama Mickiewicza miała miejsce w 1979 r. w stołecznym Teatrze Wielkim. Opera Nova w Bydgoszczy przygotowuje się do wystawienia tego nieco zapomnianego tytułu rodzimej twórczości operowej . Stworzoną specjalnie na jej zamówienie dwuaktową wersję opery komicznej w nowej redakcji muzycznej , Opera Nova pragnie zaprezentować publiczności w dniu 27 października 2018 roku. Będzie to w istocie bydgoska prapremiera tytułu wybranego w związku z przypadającą kilkanaście dni później setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości.

Przedstawienie realizowane i finansowane w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022.

Od kompozytora, Macieja Małeckiego: Obecną – drugą wersję Awantury w Recco napisałem w latach 2017-2018 na zamówienie Opera Nova w Bydgoszczy. Wersja ta nie różni się od pierwszej w warstwie literackiej, natomiast muzykę zredagowałem ponownie. Dopisana została Uwertura, Intermezzo, Deklamacja i Recytatyw Sylwii, niektóre fragmenty są teraz rozbudowane, inne pomniejszone lub uproszczone, dokonałem szeregu retuszy, a całość zyskała nową instrumentację. W sposób znaczący starałem się uwypuklić melodyjność opery. Nowością jest podtytuł Opera Komiczna Realizatorzy:

Reżyseria - Maciej Wojtyszko, Magdalena Małecka-Wippich

Kierownictwo muzyczne - Anna Duczmal-Mróz

Scenografia - Wojciech Stefaniak

Kostiumograf - Wanda Kowalska

Choreografia / ruch sceniczny - Jarosław Staniek

Przygotowanie chóru - Henryk Wierzchoń

Reżyseria świateł - Maciej Igielski
 


Bilety w sprzedaży od 18 września br.


Do góryStopka

Opera Nova jest finansowana ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Program "Modernizacja Opery Nova w Bydgoszczy"
Flagi unijne
Zamknij