OPERA NOVA w Bydgoszczy

Aktualności dotyczące projektu

Wybierz kryteria fitrowania:
8 maja 2018
Nagłośnienie miało wyjątkowy dobry format przestrzenny

Wystawa prac nadesłanych na konkurs
23 kwietnia 2018
Miło nam poinformować,iż w konkursie plastycznym "Opera Nova w przyszłości" promującym realizowany przez Operę Nova Projekt "Modernizacja Opery Nova" decyzją jury pod przewodnictwem Diany Marszałek (scenograf) nagrodzone zostały prace:

w kategorii wiekowej 7-10 lat zwyciężyła Melania Kuzniacka

Uzasadnienie: praca bardzo ciekawa kompozycyjnie, narracyjna, prosta a mimo to pełna detali. Bardzo futurystyczny pomysł umieszczenia budynku opery na wysokich palach. Bardzo podoba nam sieto, że autor umieścił reflektory świecące niezwykłym światłem nad sceną.

w kategorii wiekowej: 11-15 lat zwyciężyła Matylda Szulc.

Uzasadnienie: praca wyróżniająca sie piekna kolorystyka, mocna, plakatowa. Autor ma świetny pomysł umieszczenia kolorowych okien w elewacji opery.

Wręczenie nagród obu Laureatkom miało miejsce 30 kwietnia 2018 r. na scenie Opery Nova, przed spektaklem XXV Bydgoskiego Festiwalu Operowego. Dyrektor Maciej Figas zaprezentował ideę Konkursu promującą Projekt "Modernizacja Opery Nova", dotychczasowe dokonania oraz plany na kolejny etap prac modernizacyjnych w przerwie urlopowej 2018 r.

Dziękujemy wszystkim dzieciom,które zechciały wziąć udział w tegorocznym konkursie.

https://www.sp65.bydgoszcz.pl/photogallery.php?photo_id=15672


13 kwietnia 2018
Powoli dobiega końca ogłoszony przez Operę Nova konkurs plastyczny, którego celem jest promocja realizowanego Projektu "Modernizacja Opery Nova". Wyobraźnia dzieci zachwyca ! Przeważają soczyste kolory, którymi autorzy przedstawiają przyszłość Opery.

Otrzymaliśmy już prace plastyczne, m.in.ze SP Towarzystwa Salezjańskiego, Kujawskiego-Pomorskiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bydgoszczy. MDK nr 2 w Bydgoszczy i zgłoszenia indywidualne.

Za wszystkie bardzo dziękujemy ! W przyszłym tygodniu jury konkursowe wskaże laureatów. O konkursie i wystawie prac w czasie XXV Bydgoskiego Festiwalu Operowego informują media ogólnopolskie, w tym także na stronach ZASPu:

https://www.zasp.pl/index.php?page=Pages&id=1494


Zapakowane słuchawki douszne
3 kwietnia 2018
26 marca 2018 r. odebraliśmy partię słuchawek z przeznaczeniem dla widzów niedosłyszących.


9 lutego 2018
Zapraszamy dzieci do udziału w konkurskie plastycznym "Opera Nova w przyszłości", promującym Projekt Modernizacja Opery Nova, do stworzenia ich wizji bydgoskiej Opery w (nie)dalekiej przyszłości.

Przewidzieliśmy nagrody, które -żywimy taką nadzieję- zachęcą do plastycznej i twórczej zabawy oraz pogłębią zainteresowanie teatrem i sztuką operową:

Nagrodami w Konkursie są:

a. nagroda dla zwycięzcy w kategorii wiekowej od 7 do 10 lat ufundowana przez Operę Nova w Bydgoszczy: trzy zaproszenia dwuosobowe na spektakle z repertuaru Opery Nova w sezonie artystycznym 2018/2019 (od września 2018 r. do końca czerwca 2019 r.) oraz album książkowy o Bydgoszczy

b. nagroda dla zwycięzcy z kategorii wiekowej od 11 do 15 lat , ufundowana przez Operę Nova w Bydgoszczy: dwie płyty DVD z zarejestrowanymi spektaklami Opery Nova oraz druk plakatu w formacie B1, z wykorzystaniem nagrodzonej pracy , zapowiadającego koncert plenerowy w dniu 6 czerwca 2018 r.,8 lutego 2018
Koncert plenerowy w teatrze letnim przy Operze Nova promować będzie Projekt "Modernizacja Opery Nova". Zapraszamy 6 czerwca 2018 r. na występ Solistów, Chóru i Orkiestry Opery Nova.


Nowe światła sceny wykorzystane na koncercie sylwestrowym'2017 w Operze Nova w Bydgoszczy. fot.Marek Chełminiak
3 stycznia 2018
Dyrektor Maciej Figas , wraz z dyrektorami innych instytucji kulturalnych Kujaw i Pomorza, gościł w audycji podsumowującej osiągnięcia placówek artystycznych w 2017 r. Mówił m.in. o I etapie modermozacji Opery Nova i wykorzystaniu pozyskanych środków unijnych na oprogramowanie panelu sterowania urządzeniami mechanicznymi sceny głównej, zakupie nowych instrumentów. Całość audycji do wysłuchania:http://www.radiopik.pl/139,300,2-stycznia-2018


18 grudnia 2017
15 grudnia 2017 r. w Ministerstwie Rozwoju odbyło się szkolenie dot.obowiązków informacyjno-promocyjnych dla beneficjentów Programu Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 - 2020. W szkoleniu, w gronie przedstawicieli organizacji i instytucji z całego kraju , uczestniczyli także pracownicy Opery Nova.

https://www.opera.bydgoszcz.pl/_xcms/cms.php


Artykuł Marty Leszczyńskiej w dodatku
18 grudnia 2017
W wywiadzie z 14 grudnia 2017 r. dyrektor Maciej Figas mówił m.in. o pierwszym etapie modernizacji Opery Nova w 2017 r.


6 listopada 2017
Z recenzji po premierze "Falstaffa", w której zauważono efekty letniej modernizacji przekładające się na jakość spektaklu. "To już nie pierwszy raz, gdy Opera Nova w Bydgoszczy pokazuje coś na podobieństwo filmu-opery. Bo w takim tempie mknie muzyka, bo tak pędzi akcja, bo scena, jak klatki filmowe, „klika” podnosząc się, to opadając – czuć (dosłownie) efekty wakacyjnego remontu, słychać i widać również. Scena delikatnie „oddycha” wspomagając się jakimś mechanizmem hydraulicznym i przemieszcza za jego sprawą co rusz to w dół to do góry. Nie musimy czekać na zmianę dekoracji, ona do nas wjeżdża, to zjeżdża ponownie. Dźwięk wypełnia nas głęboko, wdzierając się pod eleganckie stroje, mankiety i guziki. A światło staje się dodatkowym aktorem, igrającym z naszymi emocjami bezgłośnie" – pisze Wiktoria Raczyńska. Ten Falstaff śmieje się ostatni – Bydgoszcz Inaczej bydgoszczinaczej.pl


1 | 2 | 3 | 4
Do góryStopka

Opera Nova jest finansowana ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Program "Modernizacja Opery Nova w Bydgoszczy"
Flagi unijne
Zamknij