Orkiestra - Krzysztof Herdzin - OPERA NOVA w Bydgoszczy

Orkiestra
Krzysztof Herdzin
Dyrygenci
Krzysztof Herdzin
Kompozytor, dyrygent, aranżer, pianista, producent. Wydał 19 autorskich płyt, na swoim koncie ma udział w ponad 200 albumach. Zdobywca 18 Złotych i 4 Platynowych Płyt. Autor orkiestracji do nagrodzonej Oscarem muzyki Jana A.P. Kaczmarka do filmu „Marzyciel”. Dziewięciokrotnie nominowany do Fryderyka (równolegle w kategorii jazz i muzyka współczesna), laureat Fryderyka 2012 w kategorii najlepszy kompozytor/aranżer jazzowy.

Od 2010 r. w corocznej ankiecie magazynu Jazz Forum "Jazz Top" wygrywa plebiscyt na najlepszego aranżera roku. Wśród wielu nagród posiada Srebrny Medal "Gloria Artis", Nagrodę Pr. 3 Polskiego Radia "Mateusz 2014", Grand Prix Jazz Melomani 2014, Nagrodę RMF CLASSIC "Mocarty 2011", Grand Prix Festiwalu Jazz Juniors 1990.

Współpracował z większością polskich artystów ze świata jazzu i muzyki rozrywkowej, oraz z wieloma światowymi gwiazdami, m.in. z Branfordem Marsalisem, Gregoirem Maretem, Mino Cinelu, Richardem Boną, Vinniem Colaiutą.Był kierownikiem muzycznym spektakli w Teatrze ROMA,Teatrze Polskim w Warszawie,Teatrze Muzycznym w Łodzi,Teatrze Stu w Krakowie,Teatrze Starym w Lublinie. Jako pianista-kameralista koncertował i nagrywał z wybitnymi skrzypkami Vadimem Brodskim i Mariuszem Patyrą,flecistkami Jadwigą Kotnowską i Agatą Igras,saksofonistą Pawłem Gusnarem,klarnecistą Wojciechem Mrokiem, kwartetami smyczkowymi Camerata,Prima Vista, Royal String Quartet i Atom String Quartet. Jako dyrygent ma na swoim koncie współpracę z ponad 30 orkiestrami w kraju i za granicą, m.in. z Academy of St Martin in the Fields, Narodową Orkiestrą Belgii, Zhejiang Symphony Orchestra, Sinfonią Varsovią, Polską Orkiestrą Radiową, NOSPR i orkiestrami prawie wszystkich filharmonii w Polsce. W sezonie 2019/2020 rozpoczął pracę z Orkiestrą Opery Nova nad musicalem A.L.Webera" Bulwar Zachodzącego Słońca" (premiera 18.09.2021 r.)

Na antenie Polskiego Radia prowadzi autorskie audycje i muzyczne rekomendacje „Kalambury z partytury”: " Z racji swoich trzydziestoletnich, wszechstronnych doświadczeń poruszam się jako kompozytor, aranżer, pianista i dyrygent po bardzo szerokim polu, gdzie klasyka idzie pod rękę z jazzem, muzyką filmową i popem. W swojej autorskiej audycji chciałbym więc podzielić się z melomanami ciekawostkami z historii muzyki, przybliżyć sylwetki wielkich - acz nie dość popularnych artystów, odkryć nieoczywiste związki między poszczególnymi idiomami muzycznymi, a wszystko bez gatunkowych podziałów, w myśl zasady "muzyka jest jedna: albo dobra, albo zła".
Krzysztof Herdzin


Do góry


Wznów przewijanie

Opera Nova jest finansowana ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa NarodowegoLogo Kujawy PomorzeLogo Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Program "Modernizacja Opery Nova w Bydgoszczy"
Flaga Unii EuropejskiejFlaga Funduszy Europejskich
Zamknij