Płyty DVD/BD/CD - OPERA NOVA w Bydgoszczy

Płyty DVD/BD/CD
ZNIEWOLONY UMYSŁ
BD
ZNIEWOLONY UMYSŁ
Kompozytor: Phlipe Glass, Wojciech Kilar
Wykonawcy: Balet Opery Nova.
Realizatorzy:

inscenizacja i choreografia: Robert Bondara

scenografia: Diana Marszałek

kostiumy:Mariusz Napierała

światła: Maciej Igielski

Opis:
„Zniewolony umysł” - poruszające przedstawienie inspirowane tekstem Czesława Miłosza w wykonaniu zespołu baletu Opery Nova w Bydgoszczy. Przejmująca wizja zniewolenia genialnie wyrażona choreografią! Autorski spektakl Roberta Bondary w zapisie Blu-ray.

Cena: 79 zł.
Recenzje:
15 marca 2021
"...możliwość porównania wersji „żywej” z nagraną powoduje, iż dopiero teraz w pełni dostrzec można intencje realizatorów. Na wspomnienia obrazów utrwalonych podczas spektaklu w Operze Nova nałożyć można obrazy scen oglądanych z pozycji domowego fotela; szczególnie istotne wydają się w tym kontekście zbliżenia pozwalające na dokładne obserwowanie detali, w tym mimiki tancerzy. Wyalienowanie, odrealnienie, mechaniczność ruchów i „puste” spojrzenia… a w opozycji oczy wrażliwe, pełne tęsknoty, delikatność i miękkość ruchów, potrzeba intymności i bliskości – to niuanse, jakie odkryć można dopiero oglądając nagranie video. Choć „Zniewolony umysł” obecny jest na scenie Opery Nova już od dziesięciu lat nie stracił na swej atrakcyjności.
Barbara Mielcarek-Krzyżanowska,"Wspaniała wizytówka zespołu realizatorów oraz tancerzy baletu Opery Nova"

Do góryWznów przewijanie

Opera Nova jest finansowana ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa NarodowegoLogo Kujawy PomorzeLogo Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Program "Modernizacja Opery Nova w Bydgoszczy"
Flaga Unii EuropejskiejFlaga Funduszy Europejskich
Zamknij