Soliści śpiewacy - Przemysław Rezner - OPERA NOVA w Bydgoszczy

Soliści śpiewacy
Przemysław Rezner
Baryton
Przemysław  Rezner
Jest absolwentem wydziału wykonawstwa instrumentalnego i wokalnego (sekcja wokalno-aktorska) w łódzkiej Akademii Muzycznej w klasie śpiewu prof. Tadeusza Kopackiego. Debiutował w roku 1988, w studenckim przedstawieniu opery Stanisława Moniuszki „Verbum Nobile", wystawionym na deskach Teatru Wielkiego w Łodzi. Naukę śpiewu kontynuował w Zurychu i Monachium u znakomitego niemieckiego śpiewaka i pedagoga prof. E. Haeflingera.

Brał udział w konkursach wokalnych: im A. Didura w Bytomiu i im. F. Vinasa w Barcelonie. Od roku 1990 solista śpiewak Warszawskiej Opery Kameralnej, w tym okresie również współpracując z Operą we Wrocławiu. Od roku 1997 jest solistą Teatru Wielkiego w Łodzi. Gościnnie występuje również na scenach Opery Nova w Bydgoszczy, Opery Krakowskiej i Opery na Zamku w Szczecinie.

Specjalizuje się w repertuarze klasycznym i romantycznym, także jeśli chodzi o muzykę kameralną. Wyjątkowo dobrze czuje się w pozycjach singspielowych. Za rolę Papageno w „Czarodziejskim flecie" był nominowany do nagrody im. A. Hiolskiego za najlepszą kreację męską w sezonie 2001/2002, nagrodzony za „Zasługi dla ZASP" i jako Osobowość Artystyczna wyróżniony Nagrodą Marszałka Sejmiku Województwa Łódzkiego.

Z ciekawszych dokonań artystycznych wymienić można wykonanie w ramach akcji artystycznej „Lange Nacht der Museen" dwóch koncertów: w roku 2001 - „Mickiewicz w twórczości kompozytorów niemieckich, rosyjskich i polskich", a w roku 2002 - cyklu pieśni Franciszka Schuberta „Winterreise" do słów Stanisława Barańczaka. Koncerty odbyły się w Darmstadt na zamówienie Instytutu Polskiego, Towarzystwa Chopinowskiego i Instytutu Adama Mickiewicza. W roku 2001 brał udział w koncercie uświetniającym inaugurację „Stowarzyszenia Na Rzecz Dialogu Czterech Kultur" będącego zaczątkiem „Festiwalu Dialogu Czterech Kultur" oraz koncercie na inaugurację roku akademickiego w Łodzi.

Występuje w cyklicznych koncertach organizowanych przez Akademię Muzyczną w Łodzi i Politechnikę Łódzką. Współpracuje także z Filharmonią Łódzką. Brał udział w koncertowych wykonaniach oper: „Cyrulik Sewilski" G. Rossiniego i „Porgy and Bess" G. Gerschwina, gdzie jako Crown uzyskał wyjątkowo przychylne recenzje publiczności i krytyki.

Występy w większości krajów europejskich zwieńczone są koncertami w takich salach jak: Filharmonia Berlińska, lipski „Gewandhaus", „Theater an der Wien" czy Teatr Festiwalowy w Salzburgu.
Przemysław  Rezner


Do góry


Wznów przewijanie

Opera Nova jest finansowana ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa NarodowegoLogo Kujawy PomorzeLogo Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Program "Modernizacja Opery Nova w Bydgoszczy"
Flaga Unii EuropejskiejFlaga Funduszy Europejskich
Zamknij