Orkiestra - Jagoda Brajewska - OPERA NOVA w Bydgoszczy

Orkiestra
Jagoda Brajewska
Asystent dyrygenta
Jagoda Brajewska
Absolwentka Wydziału Dyrygentury, Kompozycji i Teorii Muzyki Akademii Muzycznej w Gdańsku, w klasie dyrygentury symfoniczno-operowej prof. dr hab. Elżbiety Wiesztordt-Sulecińskiej (2018). W czasie swojej edukacji każdego roku była nagradzana Stypendium Rektora macierzystej Uczelni dla najlepszych studentów. Od sierpnia 2018 jest zatrudniona w Operze Nova w Bydgoszczy na stanowisku asystenta dyrygenta. Pracuje również w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku, gdzie od września 2016 roku prowadzi Orkiestrę Symfoniczną, Orkiestrę Kameralną oraz lekcje teorii muzyki.

Swoją wiedzę i umiejętności poszerzała uczestnicząc w kursach prowadzonych przez dyrygentów takich jak: Szymon Bywalec, Rafał Jacek Delekta, José Maria Florêncio, Paweł Kotla, Colin Metters, Zsolt Nagy, Jerzy Salwarowski, Georg Tchitchinadze i Lena-Lisa Wüstendörfer. Doświadczenie wzbogaciła współpracą między innymi z Operą Wrocławską, Filharmonią Warmińsko-Mazurską w Olsztynie, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Polską Filharmonią Sinfonia Baltica w Słupsku, Polską Filharmonią Kameralną Sopot, Kameralnymi i Symfonicznymi Orkiestrami Akademii Muzycznych we Wrocławiu i w Gdańsku, Chórem Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, Elbląską Orkiestrą Kameralną oraz Polską Filharmonią Bałtycką. Jako dyrygent brała również udział w koncertach kompozytorskich na rodzimej Uczelni oraz w innych projektach artystycznych. Jest dyrygentem Orkiestry Miasta Pruszcz Gdański oraz Orkiestry Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego. W marcu 2017 roku otrzymała wyróżnienie na II Ogólnopolskim Konkursie Studentów Dyrygentury im. Adama Kopycińskiego we Wrocławiu. Założona przez nią orkiestra kameralna Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej w Gdańsku, Batuto contro il resto została doceniona na I Ogólnopolskim Konkursie Orkiestr Smyczkowych w Bydgoszczy, gdzie otrzymała II nagrodę. W sezonie artystycznym 2020/2021 będzie dyrygentem rezydentem Polskiej Filharmonii Kameralnej Sopot, w ramach programu organizowanego przez Instytut Muzyki i Tańca.

W Operze Nova w Bydgoszczy pełniła dotychczas funkcję asystenta kierowników muzycznych: Anny Duczmal-Mróz przy premierze opery Macieja Małeckiego „Awantura w Recco,czyli drzewko wolności” ( 2018 r.) oraz Piotra Wajraka przy premierze opery Stanisława Moniuszki „Straszny dwór” ( 2019),a aktualnie (2020) Krzysztofa Herdzina przy realizacji musicalu "Bulwar Zachodzącego Słońca" (premiera w 2021 r.). Dyrygowała Orkiestrą Opery Nova podczas koncertów plenerowych w dniu 5 maja 2019 r. ( 200.rocznica urodzin Stanisława Moniuszki), których program składał się z fragmentów oper „Halka” i „Straszny dwór”.
Jagoda Brajewska
Galeria:
Podczas prób do
Podczas koncertu plenerowego 5 V 2019  z okazji 200.lecia urodzin St.Moniuszki. fot.Andrzej Makowski
Podczas koncertu plenerowego z fragmentami operyDo góry


Wznów przewijanie

Opera Nova jest finansowana ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa NarodowegoLogo Kujawy PomorzeLogo Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Program "Modernizacja Opery Nova w Bydgoszczy"
Flaga Unii EuropejskiejFlaga Funduszy Europejskich
Zamknij