OPERA NOVA w Bydgoszczy

Bieżące informacje

"COSÌ FAN TUTTE".

23 października 2021
Premierowe spektakle: sobota, 24 X g.19, niedziela,25 X g.18.

"Così fan tutte ossia La scuola degli amanti" ( Tak czynią wszystkie,czyli szkoła kochanków)- farsa o korzeniach tkwiących w commedia dell'arte, jedno z ostatnich operowych dzieł Mozarta, a zarazem jedno z najlepszych dzieł z gatunku opery buffa. Czy tę opera komiczna rzeczywiście kończy happy end?

Na naszym FB przedstawiamy przebieg wtorkowego spotkania z Realizatorami.

Paweł Szkotak, bydgoszczanin z pochodzenia i sentymentu, po raz pierwszy reżyseruje w Operze Nova. Jest aktorem, reżyserem, psychologiem, a także założycielem i dyrektorem słynnego poznańskiego Teatru Biuro Podróży - jednego z najbardziej uznanych polskich teatrów alternatywnych. Przez 13 lat był dyrektorem naczelnym i artystycznym Teatru Polskiego w Poznaniu.Jego przedstawienia trafiały na festiwale teatralne w Bogocie, Chicago, Delhi, Filadelfii, Meksyku, Nowym Jorku, St. Petersburgu czy Seulu oraz prawie wszystkich krajach europejskich. Od jakiegoś czasu reżyseruje także w operze. Realizował swoje spektakle m.in. w Teatrze Wielkim w Łodzi, Gliwickim Teatrze Muzycznym w Gliwicach oraz w Teatrze Wielkim w Poznaniu.

Dawid Runtz ukończył studia dyrygenckie na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie profesora Antoniego Wita. W 2016 roku otrzymał II nagrodę na VI Ogólnopolskim Konkursie Młodych Dyrygentów im. Witolda Lutosławskiego w Białymstoku, dwa lata późnej zdobył III nagrodę oraz nagrodę publiczności na I Międzynarodowym Konkursie Dyrygenckim w Hongkongu. Od 2017 roku piastuje stanowisko pierwszego dyrygenta Polskiej Opery Królewskiej, w roku 2021 został szefem Zagreb Philharmonic Orchestra na najbliższe trzy sezony artystyczne.

Spektakle premierowe:

sobota, 23.10. godz.19 niedziela, 24.10 godz.18
. (

W operowej kawiarni nie zabraknie "wiedeńskich" przyjemności , jak: strudel i "Kule Mozartowskie".

Poniżej link do zapowiedzi na antenie bydgoskiego oddziału TVP w materiale red.Pauliny Rubczak https://bydgoszcz.tvp.pl/56502118/cosi-fan-tutte-opera-nova-bydgoszcz

 Do góryStopka

Opera Nova jest finansowana ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa NarodowegoLogo Kujawy PomorzeLogo Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Program "Modernizacja Opery Nova w Bydgoszczy"
Flaga Unii EuropejskiejFlaga Funduszy Europejskich
Zamknij