Bieżące informacje - "Operowy zawrót głowy": premiera 7 i 8 listopada - OPERA NOVA w Bydgoszczy

Bieżące informacje

"Operowy zawrót głowy": premiera 7 i 8 listopada

28 października 2020
Odsłonimy dzieciom tajniki operowe.

Premiera spektaklu w sobotę i niedzielę,7 i 8 listopada 2020 r. o godz.17.

( Bilety zakupione na terminy październikowe zachowują ważność; prosimy o kontakt z Biurem Obsługi Widzów Opery Nova: tel.52 3251655)..„Operowy zawrót głowy” to spektakl familijny do muzyki Macieja Małeckiego, wprowadzający dzieci w wieku od 6 do 12 lat w świat opery. Zapraszamy do zabawy z językowymi łamańcami, pojedynków na słowa i wspólnego śpiewania. Treści adresowane zarówno do młodych, jak i dorosłych widzów. Ideą spektaklu jest zaznajomienie dzieci z formą klasycznej opery (w tym z szeroko rozumianą estetyką muzyki klasycznej), ukazanie im piękna i bogactwa naszego rodzimego języka oraz zachęta do poprawnego posługiwania się polszczyzną.

Doskonała okazja , by w formie zabawy z dziećmi odkryć piękno opery i razem z nimi przełamać wiele językowych trudności. W naszym przedstawieniu pojawią się wspólne ćwiczenia oraz pojedynki „na słowa”. Główni bohaterowie to przebojowa Kropka, "gwiazda operowa" ,która na scenie czuje się jak u siebie w domu oraz romantyczny, nieco roztargniony i zagubiony Wykrzyknik. Młodzi widzowie bardzo żywo reagują na perypetie Kropki i Wykrzyknika. Śpiewają wraz z nimi piosenki, także te z charakterystycznymi dla polszczyzny zbitkami, jak np. „Nie marszcz czoła!”. W libretto autorstwa Magdaleny Małeckiej-Wippich wplecione są także piosenki ,m.in.do wierszy Małgorzaty Strzałkowskiej,jednej z najlepszych autorek literatury dziecięcej. No, i będę je musieli skandować unisono muzycy z kwartetu smyczkowego. Zapraszamy! Nikt nie usłyszy:„Ciiiicho, bo jesteś w Operze”! Wcześniejsze doświadczenie operowe nie jest wymagane!


Co to jest libretto? Dlaczego w operze śpiewa się po włosku? Z jakiego powodu artyści muszą się rozśpiewać? Opera Nova zachęca najmłodszych widzów do przesyłania nagranych w formie filmików pytań do realizatorów spektaklu "Operowy zawrót głowy". Pytać można o wszystko, co może ciekawić dzieci w bogatym i nieco tajemniczym świecie teatru operowego. Pytania zamieszczone zostaną na facebookowej stronie Opery Nova, a odpowiadać na nie będą realizatorzy i soliści przygotowujący spektakl. Pytania można przesyłać na adres e-mail:pr@operanova.bydgoszcz.pl<

Premiera spektaklu, w zamyśle przeznaczonego na salę kameralną,w sytuacji obowiązujących obostrzeń epidemiologicznych odbędzie się na scenie głównej Opery Nova.

W trosce o bezpieczeństwo naszych Widzów, prosimy ich o zapoznanie się z zasadami uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych organizowanych przez Operę Nova:
 • Zabierz ze sobą maseczkę. Po wejściu do budynku Opery obowiązuje Cię noszenie maseczki zakrywającej usta i nos.
 • Dezynfekuj ręce. Przy wejściu dostępne są dystrybutory środków do dezynfekcji rąk.
 • Jeśli masz taką możliwość, przynieś wydrukowane i podpisane oświadczenie o Twoim stanie zdrowia, jeśli nie – wypełnij je w Operze, w miejscu wskazanym przez obsługę.
 • Zajmij miejsce na widowni wskazane przez obsługę. Widownia będzie zapełniona maksymalnie w 25%.


 • Do góry  Stopka

  Opera Nova jest finansowana ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
  Program "Modernizacja Opery Nova w Bydgoszczy"
  Flagi unijne
  Zamknij