OPERA NOVA w Bydgoszczy

Bieżące informacje

W oczekiwaniu na „Szepty i cienie”

7 kwietnia 2021
Film w fazie montażu

 

Jacek Przybyłowicz, jeden z najlepszych tancerzy i choreografów tańca współczesnego, zrealizował swój autorski spektakl z Baletem Opery Nova !

Premiera planowana na 27 marca - Międzynarodowy Dzień Teatru - nie odbyła się z powodu ogłoszonych ogólnopolskich obostrzeń w ramach przeciwdziałania pandemii Covid-19. Spektakl został zarejestrowany w marcu przy użyciu profesjonalnego sprzętu filmującego i aktualnie jest w fazie montażu. O nowej dacie i formie premiery przedstawienia poinformujemy.

8 kwietnia na antenie TVP Kultura w "Informacjach kulturalnych" przedstawiona będzie relacja z realizacji spektaklu.

Zachęcamy do wysłuchania rozmów z Jackiem Przybyłowiczem na naszym kanale YT oraz rozmów z innymi realizatorami na operowym FB.

Spektakl składa się z trzech jednoaktowych baletów. Pierwszy to legendarne „Barocco”, stworzone pierwotnie dla Biennale de la Dance w Lyonie, które było już wystawiane na kilku europejskich scenach. Najnowsza wersja będzie dopasowana do emploi artystycznego bydgoskich tancerzy. Pozostałe części wieczoru: "Szepty i cienie" oraz "3 for 13",których prapremiery czekają w Operze Nova.

 

Zachęcamy do obejrzenia krótkich zapowiedzi z wcześniejszych prób:

 

 

 

 

 


 

 Do góryStopka

Opera Nova jest finansowana ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa NarodowegoLogo Kujawy PomorzeLogo Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Program "Modernizacja Opery Nova w Bydgoszczy"
Flaga Unii EuropejskiejFlaga Funduszy Europejskich
Zamknij