OPERA NOVA w Bydgoszczy

Bieżące informacje

Teatralne Nagrody Muzyczne im.Kiepury

28 września 2020
Dziś gala rozdania nagród.
Teatralne Nagrody Muzyczne im.Jana Kiepury to jedyne tego typu ogólnopolskie nagrody, przyznawane obecnie już w 15 kategoriach – docenia się śpiewaków operowych i wokalistów musicalowych, reżyserów, dyrygentów, choreografów, scenografów i kostiumografów,tancerzy teatralnych, plakat teatralno-muzyczny.Teatry dramatyczne mają kilkadziesiąt różnych konkursów i festiwali, a teatry muzyczne – jedynie Bydgoski Festiwal Operowy, który w tym roku z powodu pandemii koronawirusa został odwołany oraz kilka wydarzeń, na których pośród licznych koncertów pojawiają się spektakle muzyczne jako tak zwane"wisienki na torcie" czyli: Festiwal im. Adama Didura w Sanoku, Festiwal im. Jana Kiepury w Krynicy-Zdroju,Międzynarodowy Festiwal Muzyczny im.Krystyny Jamroz w Busku-Zdroju.
Opera Nova została nominowana w kategoriach:

*najlepszy spektakl : "Straszny dwór" opera Stanisława Moniuszki (premiera z 2019 r. pod muzycznym kierownictwem Piotra Wajraka, w reżyserii Natalii Babińskiej)

*najlepsza tancerka klasyczna: Marta Kurkowska, solistka baletu (Swanilda w balecie L.Delibe'sa "Coppelia",premiera z 2019 r.)

*najlepsza scenografia: Diana Marszałek i Julia Skrzynecka za scenografię do "Strasznego dworu"


Podczas dzisiejszej Gali zabrzmią utwory Krzysztofa Herdzina, pod którego batutą wystąpi Orkiestra Sinfonia Viva.
http://www.dziennikteatralny.pl/artykuly/opera-nova-nominowana-marta-kurkowska-i-2-x-straszny-dwor.htmlhttps://www.facebook.com/MTeatr/


Do góryStopka

Opera Nova jest finansowana ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Program "Modernizacja Opery Nova w Bydgoszczy"
Flagi unijne
Zamknij