OPERA NOVA w Bydgoszczy

Bieżące informacje

Odchodzący i nadchodzący

1 lipca 2020
Repertuar na 64.sezon artystyczny zostanie podany w sierpniu.

Odchodzący 63.sezon artystyczny (2019/2020) z całą pewnością należeć będzie do niezapomnianych. I to nie tylko z powodu wydarzeń artystycznych, które udało się z sukcesem zrealizować, jak premiera baletu Léo Delibes’a „Coppelia”, ale i z powodu tych, które nie doszły do skutku. Powód znany jest wszystkim doskonale: epidemia COVID-19 napisała scenariusz, który zniweczył wszystkie plany i zaawansowane przygotowania. Po raz pierwszy w trwającej od 1994 roku historii Bydgoskiego Festiwalu Operowego jego 27. edycja nie odbyła się. Wyczekiwana i szumnie zapowiadana premiera musicalowej produkcji „Bulwaru Zachodzącego Słońca” przesunięta została na przyszły sezon, a potencjał zespołów artystycznych znalazł ujście w okolicznościowych „produkcjach” zamieszczanych w internecie.

Tym bardziej, w sposób szczególny i nie kryjąc wzruszenia, pragniemy podziękować Państwu za wszystkie kierowane pod naszym adresem słowa, maile, posty, za przekazane darowizny, wyrazy otuchy i sympatii oraz nieustanne dopingowanie nas Państwa tęsknotą za spektaklami!

Prosimy, aby Państwo wierzyli, że nasze chęci do działania są ogromne, a planów i ich wariantów wiele. Musimy jednak sprostać wymogom bezpieczeństwa, które jesteśmy zobowiązani zapewnić tak Widzom, jak i naszym artystom.

Prosimy zatem o wyrozumiałość, że nie publikujemy jeszcze repertuaru na nowy, 64.sezon artystyczny 2020/2021; chcemy mieć pewność, że oferta programowa w zaplanowanym obecnie kształcie będzie mogła być realizowana. Licząc na ustabilizowanie sytuacji epidemicznej, mamy nadzieję, że w sierpniu będziemy mogli przekazać Państwu uaktualniony harmonogram jesiennych wydarzeń artystycznych oraz zaprosić Państwa do gmachu Opery Nova.Do góryStopka

Opera Nova jest finansowana ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Program "Modernizacja Opery Nova w Bydgoszczy"
Flagi unijne
Zamknij