OPERA NOVA w Bydgoszczy

Bieżące informacje

Najbliższe spektakle

8 maja 2019
Puccini i jego bohèma
Od piątku do niedzieli (24-26 V) Opera Nova zaprasza na wyreżyserowaną przez Macieja Prusa operę "Cyganeria".

Ruggiero Leoncavallo i Giacomo Puccini, jednocześnie i niezależnie od siebie, zainteresowali się autobiograficzną powieścią Sceny z życia cyganerii Henry'ego Murgera. Szybszy okazał się Puccini. Zaproszeni przez niego do współpracy libreciści w książce znaleźli temat idealny: miłość od pierwszego wejrzenia namiętność, łzy wylane w milczeniu , wirtuozowskie przeplatanie beztroski z tragedią. "Cyganeria" Pucciniego miała prapremierę w 1896 r. Od 123 lat utrzymuje się w żelaznym repertuarze teatrów operowych i pozostaje jednym z najczęściej wystawianych tytułów.

Opera Nova w tym tygodniu zaprasza na trzy przedstawienia tej opery: w piątek i sobotę ,24 i 25 maja o godz.19. oraz w niedzielę, 26 maja o godz.18. Aktualna realizacja powstała w 2011 roku, wyreżyserowana przez Macieja Prusa i pod muzycznym kierownictwem Andrzeja Knapa, który stanie za pulpitem dyrygenckim podczas najbliższych przedstawień. Szykują się debiuty: Julia Pruszak po raz pierwszy na scenie wcieli się w hafciarkę Mimi, a Łukasz Załęski po raz pierwszy wystąpi w Operze Nova jako Rodolfo (24 i 26 V). W sobotę role te zaśpiewają Pavlo Tolstoy i Victoria Vatutina.

W obsadach spektakli, jako przyjaciele z artystycznej cyganerii: malarz Marcello-Sławomir Kowalewski i Arkadiusz Anyszka, muzyk Schaunard -Dominik Sierzputowski i Bartłomiej Kłos (uwaga: także po raz pierwszy w tej roli), filozof Colline - Janusz Żak. W partii Musetty wystąpią: Marta Ustyniak-Babińska i Krystyna Nowak. Jako Benoit, właściciel kamienicy: Łukasz Jakubczak, a jako niefortunny wielbiciel Musetty, radca Alcindoro: Jacek Greszta.


Do góryStopka

Opera Nova jest finansowana ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Program "Modernizacja Opery Nova w Bydgoszczy"
Flagi unijne
Zamknij