OPERA NOVA w Bydgoszczy

Aktualności dotyczące projektu

13 grudnia 2018
Ostatnie dwa lata przyniosły wiele korzystnych zmian w Operze Nova.


7 grudnia 2018
Zapraszamy 12 grudnia 2018 r. o godz.14. na otwartą dla Publiczności i Mediów konferencję.Podsumujemy dwuletnie prace i zakupy dokonane w ramach Projektu "Modernizacja Opery Nova". Zapraszamy do sali kameralnej im.F.Krysiewiczowej.

Obrotówka położona na podłodze scenicznej. fot.Jarosław Gamszej
9 października 2018
Zamontowana została nowa scena obrotowa , której zakup umożliwił Projekt Modernizacja Opery Nova - zadanie realizowane w ramach VIII osi Priorytetowej „Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 -2020.


4 października 2018
Dołączył do instrumentów zakupionych dzięki funduszom z Projektu Modernizacja Opery Nova realizowanego w ramach VIII osi Priorytetowej „Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 -2020.


23 sierpnia 2018
Zbliża się nowy sezon artystyczny w Operze Nova. Aktualnie trwają próby w salach zespołów artystycznych, zaś na scenie… jak w tartaku.


16 sierpnia 2018
Opera Nova to jedno z pierwszych miejsc na mapie Polski, gdzie na stałe zainstalowany jest system nagłośnieniowy d&b audiotechnik z technologią ArrayProcessing.

Widok sceny w lipcu 2018 r.
31 lipca 2018
Trwa remont podłogi sceny głównej. Na zakończenie prac ekipy mają czas do końca sierpnia 2018 r.


21 czerwca 2018
Dziś dostarczono kolejną partię instrumentów zakupionych w ramach Projektu "Modernizacja Opery Nova". Przybyły oboje, harfa, perkusja i najważniejsze z wyczekiwanych: dwa fortepiany koncertowe marki Steinway.


Dzień przed Koncertem trwa montaż estrady poszerzanej, aby pomieściła solistów-śpiewaków.
5 czerwca 2018
Plenerowym koncertem Opera Nova włączy się w obchody Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Po raz czwarty wielki koncert z udziałem kilkudziesięciu solistów, chóru i orkiestry Opery Nova poprowadzonej przez Macieja Figasa i Piotra Wajraka odbędzie się na scenie letniej przy amfiteatrze nad Brdą.

Tegoroczny Koncert ,zatytułowany „Operowe rendez-vous”, jest istotnym elementem działań promujących Projekt „Modernizacja Opery Nova w Bydgoszczy”, zwiększający możliwości techniczne i artystyczne Opery Nova jako największej instytucji kultury Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Podczas nadchodzących wakacji w budynku Opery przeprowadzony zostanie kolejny etap prac renowacyjnych: remont podłogi sceny, kieszeni scenicznych i zascenia oraz przewidziana jest dostawa nowej sceny obrotowej. Wstęp na koncert jest wolny.


1 | 2 | 3 | 4
Do góryStopka

Opera Nova jest finansowana ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Logo Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa NarodowegoLogo Kujawy PomorzeLogo Województwa Kujawsko-Pomorskiego
Program "Modernizacja Opery Nova w Bydgoszczy"
Flaga Unii EuropejskiejFlaga Funduszy Europejskich
Zamknij