OPERA NOVA w Bydgoszczy

Bieżące informacje

"Halka" nagrywana

11 czerwca 2018
Opera Nova rejestruje kolejny spektakl.
"Halka” Stanisława Moniuszki będzie czwartą (po wydanych operach „Manru” Paderewskiego i „Rusałce” Dworzaka i nagranym już balecie „Zniewolony umysł” w choreografii Roberta Bondary) płytą z zapisem słynnego spektaklu z bieżącego repertuaru bydgoskiej sceny operowej.

Od 12 czerwca br. w Operze Nova przewidziana jest rejestracja ścieżki dźwiękowej; plan pracy orkiestry i chóru został szczegółowo rozpisany na poszczególne partie partytury. Muzycy i śpiewacy pracują pod batutą Piotra Wajraka, kierownika muzycznego przedstawienia.

W roli tytułowej: Jolanta Wagner. Jako Jontek Tadeusz Szlenkier, Janusz - Łukasz Goliński, Stolnik - Jacek Greszta, Zofia- Dorota Sobczak, Dziemba- Łukasz Jakubczak. „Halka”, której premiera odbyła się w 2013 r. jest jedną z najciekawszych i najlepszych realizacji tego tytułu na polskich scenach operowych. Płytę, jak poprzednie nagrane przez Operę Nova, wyda firma fonograficzna Dux.
 
***

15 czerwca w programie „Z pierwszej ręki” TVP3 Bydgoszcz (ok. 30. minuty) o nagrywaniu „Halki” St. Moniuszki na potrzeby DVD opowiadali: Piotr Wajrak – dyrygent, kierownik muzyczny przedstawienia i Jolanta Wagner – solistka Opery Nova, wykonawczyni tytułowej partii.

http://bydgoszcz.tvp.pl/37658679/15062018

***

Red. Ewa Dąbska i red. Magda Jasińska odwiedziły nas podczas nagrań „Halki” Stanisława Moniuszki. M.in. o tym, czym różni się nagrywanie dźwięku na potrzeby DVD od „zwykłego” spektaklu opowiadali: Jolanta Wagner (Halka), Łukasz Goliński (Janusz), Piotr Wajrak (dyrygent, kierownik muzyczny przedstawienia) i Małgorzata Polańska (reżyser dźwięku z firmy DUX, wydawcy naszych DVD).

http://www.radiopik.pl/6,69787,nagrania-halki-w-operze-nova


Do góryStopka

Opera Nova jest finansowana ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Program "Modernizacja Opery Nova w Bydgoszczy"
Flagi unijne
Zamknij