OPERA NOVA w Bydgoszczy

Bieżące informacje
{n_title2}

"Festiwal" włoskiej opery

8 maja 2018
W tym miesiącu aż trzy tytuły wielkich kompozytorów rodem z Italii.
Za nami już spektakle "Rigoletta" i "Madamy Butterfly"...
Ostatni piątek, sobota i niedziela maja (25,26,27 maja) należeć będą do Donizettiego i komicznego „Napoju miłosnego”.

Znakomicie wyreżyserowana przez Krzysztofa Nazara opera komiczna zachwyca pięknem muzyki, popisowymi partiami bel canta i wartką akcją sceniczną. Wrażliwy i nieśmiały Nemorino irytuje swą miłością piękną Adinę. O względy tej bogatej i pewnej swych wdzięków panny ubiega się także prawdziwy pogromca serc niewieścich, sierżant Belcore. Katalizatorem akcji scenicznej jest cudowny napój miłosny , sprzedawany przez obrotnego szarlatana, doktora Dulcamarę. Ten legendarny trunek przemienia nieudacznika w wybrańca losu, odprawia z kwitkiem pyszałka, a próżnej dziewczynie odsłania wartość prawdziwego uczucia. W partii Adiny usłyszymy kolejno Julię Iwaszkiewicz i Victorię Vatutinę. Jako Nemorino wystapią Łukasz Załęski i Szymon Rona. Rolę sierżanta Belcore kreować będą Adam Kutny i Adam Zaremba. W postać Dulcamary wcielą się Artur Janda i Janusz Żak. Orkiestra wystąpi pod batutą Piotra Wajraka. Chór przygotował Henryk Wierzchoń. *W ramach akcji Województwa Kujawsko-Pomorskiego "Majówka z kulturą i sztuką 2018" ,Opera Nova zaprasza osoby niepełnosprawne do skorzystania z puli bezpłatnych zaproszeń na spektakl opery komicznej "Napój miłosny" w dniu 27 maja br. 43 spektakl „Napoju miłosnego” będzie zarazem ostatnim przedstawieniem operowym w tym sezonie artystycznym bydgoskiej Opery Nova.

W czerwcu zapraszamy na balety: Królewna Śnieżka dla dzieci i popremierowe spektakle Romea i Julii Prokofiewa, operetkę Straussa Zemsta nietoperza, koncert plenerowy „Rendez-vous z operą”.


Do góryStopka

Opera Nova jest finansowana ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Program "Modernizacja Opery Nova w Bydgoszczy"
Flagi unijne
Zamknij