OPERA NOVA w Bydgoszczy

Soliści śpiewacy
Ewelina Rakoca-Larcher
Mezzosoprany
Ewelina  Rakoca-Larcher
Absolwentka śpiewu solowego na Wydziale Wokalno - Aktorskim gdańskiej Akademii Muzycznej w klasie dr Alicji Rumianowskiej.

Kształciła się również pod kierunkiem Julii Conwell w Konservatorium Wien. Brała udział w mistrzowskich kursach wokalnych pod kierunkiem wybitnych pedagogów jak: Teresa Żylis- Gara, Paul Esswood, C. Desderi, Jerzy Artysz.
Ewelina  Rakoca-Larcher
Galeria:
Repertuar:
Jako solistka wystąpiła w m.in.: Pasji wg. św. Mateusza J.S. Bacha, Spazen Messe C-dur W.A. Mozarta, Agni Canticum P. Zycha, Nelson Messe J. Haydna.

Na scenie operowej pojawiła się jako Cherubin w Weselu Figara, 2 Dama w „Czarodziejskim Flecie” ,La Badessa i La Maestra della Novicie w „Suor Angelica” , Lubasza w „Carskiej Narzeczonej”. W artystycznym dorobku ma udział w nagraniu Magnificat Kaszubskiego M. Sławeckiego oraz Litaniae de Sancto Joanne Nepomuceno J. Engel. Wzięła udział w XX Międzynarodowym Festiwalu Gaude Mater.

Od stycznia 2013 roku jest solistką Opery Nova w Bydgoszczy, gdzie wykonuje partie: Idy w „Zemście Nietoperza”, 2 Damy w „Czarodziejskim flecie”, Kate w „Madame Butterfly”, Mercedes w „Carmen”, Flory w "Traviacie" , Zofii w „Halce” (reż. Natalia Babińska), Anastazji w "Księżniczce czardasza"(reż. Wojciech Adamczyk,premiera 2014 r.), Małgorzaty w "Potępieniu Fausta" Berlioza (reż.Maciej Prus ,premiera 2015 r.), Księżniczki Eboli w "Don Carlosie"(reż. Włodzimierz Nurkowski ,2016 r.), Cherubina w "Weselu Figara" ( reż. Wojciech Adamczyk 2017 r.)


Do góry


Stopka

Opera Nova jest finansowana ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Program "Modernizacja Opery Nova w Bydgoszczy"
Flagi unijne
Zamknij