OPERA NOVA w Bydgoszczy

Bieżące informacje

Bel canto italiano

8 lutego 2019
Jak odkryć cudowny napój i zdobyć serce kobiety....
W ostatni weekend lutego (22, 23, 24.02.) zapraszamy na kolejny tytuł ze skarbca opery włoskiej. Tym razem będzie to opera ze szczęśliwym finałem! Libretto to historia z wątkiem romansowym ( leżąca u podstaw literatury europejskiej celtycka legenda o napoju miłosnym łączącym na wieki kochanków) - tu opowiedziana cudownym bel canto i z humorem. Partytura wskazuje na rękę prawdziwego mistrza; jej styl jest błyskotliwy, reprezentuje najlepszy przykład opery buffa. Entuzjastyczny werdykt mediolańskiej publiczności po prapremierze w 1832 r. zyskał potwierdzenie na innych scenach: w ciągu kilkunastu lat opera ta podbiła świat.

Spektakl, wyreżyserowany przez Krzysztofa Nazara gości na scenie Opery Nova 10 lat temu, zachwyca pięknem muzyki i wiarygodnie przedstawionymi postaciami.

Za pulpitem dyrygenckim stanie Piotr Wajrak.

W rolach głównych (22 i 23 II) :

Adina: Marta Ustyniak-Babińska/Victoria Vatutina

Nemorino: Łukasz Załęski/ Pavlo Tolstoy

Belcore: Adam Zaremba

Dulcamara: Janusz Żak

Obsada niedzielnego spektaklu, podczas którego występować będą studenci bydgoskiej Akademii Muzycznej im. F. Nowowiejskiego, podana będzie niebawem.


Do góryStopka

Opera Nova jest finansowana ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Program "Modernizacja Opery Nova w Bydgoszczy"
Flagi unijne
Zamknij