OPERA NOVA w Bydgoszczy

Aktualności dotyczące projektu


 

Wybierz kryteria fitrowania:
23 sierpnia 2018
Zbliża się nowy sezon artystyczny w Operze Nova. Aktualnie trwają próby w salach zespołów artystycznych, zaś na scenie… jak w tartaku.


16 sierpnia 2018
Opera Nova to jedno z pierwszych miejsc na mapie Polski, gdzie na stałe zainstalowany jest system nagłośnieniowy d&b audiotechnik z technologią ArrayProcessing.

Widok sceny w lipcu 2018 r.
31 lipca 2018
Trwa remont podłogi sceny głównej. Na zakończenie prac ekipy mają czas do końca sierpnia 2018 r.


21 czerwca 2018
Dziś dostarczono kolejną partię instrumentów zakupionych w ramach Projektu "Modernizacja Opery Nova". Przybyły oboje, harfa, perkusja i najważniejsze z wyczekiwanych: dwa fortepiany koncertowe marki Steinway.


Plakat promujący Koncert z wykorzystaniem zwycięskiej pracy w konkursie
5 czerwca 2018
Plenerowym koncertem Opera Nova włączy się w obchody Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Po raz czwarty wielki koncert z udziałem kilkudziesięciu solistów, chóru i orkiestry Opery Nova poprowadzonej przez Macieja Figasa i Piotra Wajraka odbędzie się na scenie letniej przy amfiteatrze nad Brdą.

Tegoroczny Koncert ,zatytułowany „Operowe rendez-vous”, jest istotnym elementem działań promujących Projekt „Modernizacja Opery Nova w Bydgoszczy”, zwiększający możliwości techniczne i artystyczne Opery Nova jako największej instytucji kultury Województwa Kujawsko-Pomorskiego. Podczas nadchodzących wakacji w budynku Opery przeprowadzony zostanie kolejny etap prac renowacyjnych: remont podłogi sceny, kieszeni scenicznych i zascenia oraz przewidziana jest dostawa nowej sceny obrotowej. Wstęp na koncert jest wolny.


Klarnet basowy
1 czerwca 2018
Oto nowe instrumenty zakupione w ramach Projektu "Modernizacja Opery Nova". W czerwcu spodziewamy się dostawy kolejnych...


8 maja 2018
Nagłośnienie miało wyjątkowy dobry format przestrzenny

Wystawa prac nadesłanych na konkurs
23 kwietnia 2018
Miło nam poinformować,iż w konkursie plastycznym "Opera Nova w przyszłości" promującym realizowany przez Operę Nova Projekt "Modernizacja Opery Nova" decyzją jury pod przewodnictwem Diany Marszałek (scenograf) nagrodzone zostały prace:

w kategorii wiekowej 7-10 lat zwyciężyła Melania Kuzniacka

Uzasadnienie: praca bardzo ciekawa kompozycyjnie, narracyjna, prosta a mimo to pełna detali. Bardzo futurystyczny pomysł umieszczenia budynku opery na wysokich palach. Bardzo podoba nam sieto, że autor umieścił reflektory świecące niezwykłym światłem nad sceną.

w kategorii wiekowej: 11-15 lat zwyciężyła Matylda Szulc.

Uzasadnienie: praca wyróżniająca sie piekna kolorystyka, mocna, plakatowa. Autor ma świetny pomysł umieszczenia kolorowych okien w elewacji opery.

Wręczenie nagród obu Laureatkom miało miejsce 30 kwietnia 2018 r. na scenie Opery Nova, przed spektaklem XXV Bydgoskiego Festiwalu Operowego. Dyrektor Maciej Figas zaprezentował ideę Konkursu promującą Projekt "Modernizacja Opery Nova", dotychczasowe dokonania oraz plany na kolejny etap prac modernizacyjnych w przerwie urlopowej 2018 r.

Dziękujemy wszystkim dzieciom,które zechciały wziąć udział w tegorocznym konkursie.

https://www.sp65.bydgoszcz.pl/photogallery.php?photo_id=15672


13 kwietnia 2018
Powoli dobiega końca ogłoszony przez Operę Nova konkurs plastyczny, którego celem jest promocja realizowanego Projektu "Modernizacja Opery Nova". Wyobraźnia dzieci zachwyca ! Przeważają soczyste kolory, którymi autorzy przedstawiają przyszłość Opery.

Otrzymaliśmy już prace plastyczne, m.in.ze SP Towarzystwa Salezjańskiego, Kujawskiego-Pomorskiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bydgoszczy. MDK nr 2 w Bydgoszczy i zgłoszenia indywidualne.

Za wszystkie bardzo dziękujemy ! W przyszłym tygodniu jury konkursowe wskaże laureatów. O konkursie i wystawie prac w czasie XXV Bydgoskiego Festiwalu Operowego informują media ogólnopolskie, w tym także na stronach ZASPu:

https://www.zasp.pl/index.php?page=Pages&id=1494


Zapakowane słuchawki douszne
3 kwietnia 2018
26 marca 2018 r. odebraliśmy partię słuchawek z przeznaczeniem dla widzów niedosłyszących.


1 | 2 | 3 | 4
Do góryStopka

Opera Nova jest finansowana ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Program "Modernizacja Opery Nova w Bydgoszczy"
Flagi unijne
Zamknij