OPERA NOVA w Bydgoszczy

Aktualności dotyczące projektu


 

Wybierz kryteria fitrowania:
23 kwietnia 2018
Miło nam poinformować,iż w konkursie plastycznym "Opera Nova w przyszłości" promującym realizowany przez Operę Nova Projekt "Modernizacja Opery Nova" decyzją jury pod przewodnictwem Diany Marszałek (scenograf) nagrodzone zostały prace:

w kategorii wiekowej 7-10 lat zwyciężyła Melania Kuzniacka

Uzasadnienie: praca bardzo ciekawa kompozycyjnie, narracyjna, prosta a mimo to pełna detali. Bardzo futurystyczny pomysł umieszczenia budynku opery na wysokich palach. Bardzo podoba nam sieto, że autor umieścił reflektory świecące niezwykłym światłem nad sceną.

w kategorii wiekowej: 11-15 lat zwyciężyła Matylda Szulc.

Uzasadnienie: praca wyróżniająca sie piekna kolorystyka, mocna, plakatowa. Autor ma świetny pomysł umieszczenia kolorowych okien w elewacji opery.

Laureatkom serdecznie gratulujemy ; skontaktujemy się w sprawie odebrania nagród.

Dziękujemy wszystkim dzieciom,które zechciały wziąć udział w tegorocznym konkursie.

13 kwietnia 2018
Powoli dobiega końca ogłoszony przez Operę Nova konkurs plastyczny, którego celem jest promocja realizowanego Projektu "Modernizacja Opery Nova". Wyobraźnia dzieci zachwyca ! Przeważają soczyste kolory, którymi autorzy przedstawiają przyszłość Opery.

Otrzymaliśmy już prace plastyczne, m.in.ze SP Towarzystwa Salezjańskiego, Kujawskiego-Pomorskiego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Bydgoszczy. MDK nr 2 w Bydgoszczy i zgłoszenia indywidualne.

Za wszystkie bardzo dziękujemy ! W przyszłym tygodniu jury konkursowe wskaże laureatów. O konkursie i wystawie prac w czasie XXV Bydgoskiego Festiwalu Operowego informują media ogólnopolskie, w tym także na stronach ZASPu:

https://www.zasp.pl/index.php?page=Pages&id=1494


Zapakowane słuchawki douszne
3 kwietnia 2018
26 marca 2018 r. odebraliśmy partię słuchawek z przeznaczeniem dla widzów niedosłyszących.


9 lutego 2018
Zapraszamy dzieci do udziału w konkurskie plastycznym "Opera Nova w przyszłości", promującym Projekt Modernizacja Opery Nova, do stworzenia ich wizji bydgoskiej Opery w (nie)dalekiej przyszłości.

Przewidzieliśmy nagrody, które -żywimy taką nadzieję- zachęcą do plastycznej i twórczej zabawy oraz pogłębią zainteresowanie teatrem i sztuką operową:

Nagrodami w Konkursie są:

a. nagroda dla zwycięzcy w kategorii wiekowej od 7 do 10 lat ufundowana przez Operę Nova w Bydgoszczy: trzy zaproszenia dwuosobowe na spektakle z repertuaru Opery Nova w sezonie artystycznym 2018/2019 (od września 2018 r. do końca czerwca 2019 r.) oraz album książkowy o Bydgoszczy

b. nagroda dla zwycięzcy z kategorii wiekowej od 11 do 15 lat , ufundowana przez Operę Nova w Bydgoszczy: dwie płyty DVD z zarejestrowanymi spektaklami Opery Nova oraz druk plakatu w formacie B1, z wykorzystaniem nagrodzonej pracy , zapowiadającego koncert plenerowy w dniu 6 czerwca 2018 r.,8 lutego 2018
Koncert plenerowy w teatrze letnim przy Operze Nova promować będzie Projekt "Modernizacja Opery Nova". Zapraszamy 6 czerwca 2018 r. na występ Solistów, Chóru i Orkiestry Opery Nova.


Nowe światła sceny wykorzystane na koncercie sylwestrowym'2017 w Operze Nova w Bydgoszczy. fot.Marek Chełminiak
3 stycznia 2018
Dyrektor Maciej Figas , wraz z dyrektorami innych instytucji kulturalnych Kujaw i Pomorza, gościł w audycji podsumowującej osiągnięcia placówek artystycznych w 2017 r. Mówił m.in. o I etapie modermozacji Opery Nova i wykorzystaniu pozyskanych środków unijnych na oprogramowanie panelu sterowania urządzeniami mechanicznymi sceny głównej, zakupie nowych instrumentów. Całość audycji do wysłuchania:http://www.radiopik.pl/139,300,2-stycznia-2018


18 grudnia 2017
15 grudnia 2017 r. w Ministerstwie Rozwoju odbyło się szkolenie dot.obowiązków informacyjno-promocyjnych dla beneficjentów Programu Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 - 2020. W szkoleniu, w gronie przedstawicieli organizacji i instytucji z całego kraju , uczestniczyli także pracownicy Opery Nova.

https://www.opera.bydgoszcz.pl/_xcms/cms.php


Artykuł Marty Leszczyńskiej w dodatku
18 grudnia 2017
W wywiadzie z 14 grudnia 2017 r. dyrektor Maciej Figas mówił m.in. o pierwszym etapie modernizacji Opery Nova w 2017 r.


6 listopada 2017
Z recenzji po premierze "Falstaffa", w której zauważono efekty letniej modernizacji przekładające się na jakość spektaklu. "To już nie pierwszy raz, gdy Opera Nova w Bydgoszczy pokazuje coś na podobieństwo filmu-opery. Bo w takim tempie mknie muzyka, bo tak pędzi akcja, bo scena, jak klatki filmowe, „klika” podnosząc się, to opadając – czuć (dosłownie) efekty wakacyjnego remontu, słychać i widać również. Scena delikatnie „oddycha” wspomagając się jakimś mechanizmem hydraulicznym i przemieszcza za jego sprawą co rusz to w dół to do góry. Nie musimy czekać na zmianę dekoracji, ona do nas wjeżdża, to zjeżdża ponownie. Dźwięk wypełnia nas głęboko, wdzierając się pod eleganckie stroje, mankiety i guziki. A światło staje się dodatkowym aktorem, igrającym z naszymi emocjami bezgłośnie" – pisze Wiktoria Raczyńska. Ten Falstaff śmieje się ostatni – Bydgoszcz Inaczej bydgoszczinaczej.pl


17 października 2017
29 września 2017 r. na zorganizowanej na dużej sali widowiskowej Opery Nova konferencji otwartej dla Mediów i Publiczności, kierownik Projektu "Modernizacja Opery Nova",p.Wojciech Bartczak, przedstawił zaplanowane i wykonane od czerwca do września 2017 r. prace i zakupy: • Zakup instrumentów muzycznych • Nagłośnienie sceny głównej i sceny kameralnej oraz zakup bezprzewodowych urządzeń radiowych • Modernizacja sterowania oświetleniem roboczym i obwodami nieregulowanymi oraz wymiana aparatów oświetleniowych technologicznie przestarzałych • Przebudowa systemu sterowania urządzeniami mechanicznymi sceny głównej • remont podłogi kieszeni scenicznej,zascenia i magazynu dekoracji wysokich Pokrótce przedstawiono plany remontowe na rok 2018, w tym zakup i montaż nowej sceny obrotowej. W konferencji uczesniczyli redaktorzy lokalnych mediów ( Gazeta Wyborcza, Gazeta Pomorska, Express Bydgoski, Tygodnik Bydgoski, portale internetowe,Polskie Radio Pomorza i Kujaw, Telewizja Polska S.A.Oddzial w Bydgoszczy) oraz zainteresowana Publiczność. Konferencję zakończył efektowny pokaz świateł i oświetlenia z wykorzystaniem nowego sprzętu. Relacja w TVP O.Bydgoszcz: główne wydanie programu informacyjnego "Zbliżenia" 29.09.2017:

https://bydgoszcz.tvp.pl/34198887/29092017-g-1830 /

http://metropoliabydgoska.pl/opera-nova-jak-nowa/

http://www.e-teatr.pl/pl/artykuly/248582,druk.html

1 | 2 | 3
Do góryStopka

Opera Nova jest finansowana ze środków Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego
Program "Modernizacja Opery Nova w Bydgoszczy"
Flagi unijne
Zamknij