Opera Nova w Bydgoszczy

Opera Nova w Bydgoszczy Jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków dzisiejszej Bydgoszczy jest usytuowana w centrum nowoczesna bryła Opery Nova, idealnie wpisana w malownicze zakole rzeki Brdy. W skład gmachu wchodzą trzy architektoniczne kręgi, które mieszczą wszystko, czego nowocześnie wyposażony teatr potrzebuje m.in. jedną z największych scen w Polsce i obdarzona równie doskonałą akustyką sale kameralną. Od strony Brdy, w 3. kręgu mieści się Centrum Kongresowe Opery. Budynek jest klimatyzowany, izolowany akustycznie oraz przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Opera Nova zaliczana jest do najlepszych polskich teatrów muzycznych oraz szczyci się wielką frekwencją widzów. Corocznie ( od 1994 r.) na przełomie kwietnia i maja w jej gmachu organizowany jest Bydgoski Festiwal Operowy - impreza o międzynarodowej renomie.

Grafika strony

graf news

Ścieżka nawigacyjna

Podziel się

Treść strony

60.sezon artystyczny

Sezon 2016/2017

 • KONCERT Z OKAZJI 60.LECIA BYDGOSKIEJ SCENY OPEROWEJ i Miedzynarodowego Dnia Muzyki

  Data rozpoczęcia sprzedaży biletów: poniedziałek 2016-09-12
  KONCERT Z OKAZJI 60.LECIA BYDGOSKIEJ SCENY OPEROWEJ i Miedzynarodowego Dnia Muzyki

  Wystąpią Soliści, Chór, Balet i Orkiestra Opery Nova pod batutą : Macieja Figasa, Andrzeja Knapa, Piotra Wajraka.

  Partnerem głównym Koncertu jest Miasto Bydgoszcz.

   

  najbliższy termin: sobota 2016-10-01 godz. 19:00
 • NAPÓJ MIŁOSNY

  NAPÓJ MIŁOSNY

  Arcydzieło belcanta i opery komicznej. Entuzjastyczny werdykt mediolańskiej publiczności  po prapremierze w 1832 r. zyskał potwierdzenie na innych scenach: w ciągu kilkunastu lat opera ta podbiła świat. Dziś „Napój miłosny” to jeden z filarów „żelaznego repertuaru”  teatru operowego.

  W przedłużeniu  ogólnopolskiej akcji "60+ KULTURA 2016" zapraszamy Państwa w wieku 60+ do skorzystania z puli 60 biletów w specjalnej cenie 20 zł/szt. na spektakl w dniu 7 października. Liczba 60 nie jest przypadkowa: chcemy zaakcentować obchody 60.lecia działalności polskiej sceny operowej w Bydgoszczy, które świętować będziemy w październiku br.

   

   

   

  najbliższy termin: piątek 2016-10-07 godz. 19:00
 • STABAT MATER . HARNASIE. Premiera !!!!

  Data rozpoczęcia sprzedaży biletów: poniedziałek 2016-09-12
  Baner wg plakatu autorstwa Diany Marszałek

  Utwory Szymanowskiego, jednego z największych kompozytorów XX wieku ,wybrane zostały na uroczystą premierę, która 22 października br. uświetni obchody 60.rocznicy działalności polskiej sceny operowej w Bydgoszczy i objęta została honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  najbliższy termin: sobota 2016-10-22 godz. 19:00
 • Magiczne zabawki

  autor plakatu Mariusz Napierała

  Propozycja repertuarowa dla dzieci ( w wieku 4+) : balet kameralny do muzyki Aleksandra Głazunowa, Camilla Saint-Saënsa, Claude'a Debussy'ego. Akcja przedstawienia rozgrywa się w niezwykłym sklepie, w którym sprzedawane są osobliwe zabawki. Gdy zapada zmrok, sklepowy magazyn zamienia się w baśniowe krainy, zabawki budzą się do życia i wraz z głównymi bohaterami spektaklu przeżywają zabawne przygody.

  najbliższy termin: środa 2016-10-26 godz. 13:00
 • CYRULIK SEWILSKI

  CYRULIK SEWILSKI

  Opera komiczna w dwu aktach.Tytułowy cyrulik, to sympatyczny nicpoń i zręczny intrygant doprowadzający do połączenia kochanków, znany czytelnikom komedii Beumarchais’go i miłośnikom muzyki.

  najbliższy termin: sobota 2016-10-29 godz. 19:00
 • MANRU

  MANRU

  Z uwagi na piękno dzieła należy mu się słuszne miejsce w repertuarze polskich teatrów operowych, gdzie - oprócz Moniuszki- nazwiska  rodzimych kompozytorów rzadko goszczą.Muzyka pisana pod wpływem dramatów muzycznych Wagnera  zawiera szczególnie imponujące partie symfoniczne orkiestry, piękne partie wokalne. Paderewski włączył do partytury także elementy folklorystyczne : tańce góralskie  i  motywy cygańskie.

  W 2013 roku w  Théâtre du Châtelet w Paryżu  Opera Nova w Bydgoszczy otrzymała nagrodę „Złotego Orfeusza” ( "Orphée d'Or" de l'Académie du Disque Lyrique ) w kategorii „Najlepsza inicjatywa audiowizualna” za nagranie DVD opery Ignacego Jana Paderewskiego „Manru”.

   

  najbliższy termin: sobota 2016-11-05 godz. 19:00
 • Hrabina Marica

  Hrabina Marica

  Imre Kálmán Hrabina Marica (Gräfin Mariza)

  Kiedy Kálmán skomponował tę operetkę Austro-Węgier już nie było na mapie. Świat, który przywołuje istnieje tylko na kartach libretta. Kompozytor znakomicie czuł się w węgierskich tanecznych rytmach, „ sypał jak z rękawa” melodyjnymi ariami i duetami ( któż się oprze nakazowi ”Ach, jedź do Varasdin!..” , czy skrzypcowemu romansowi granemu przez Cygana ?).

   
  najbliższy termin: piątek 2016-11-25 godz. 19:00
 • KONCERTY SYLWESTROWE

  KONCERTY SYLWESTROWE

  Te Koncerty w  Operze Nova stały się wspaniałymi  widowiskami !  Jak prawdziwa premiera wymagają wielkiego wysiłku twórców. Angażują wszystkie siły wykonawcze: solistów, chór, balet, orkiestrę i realizacyjne: opracowywane są nowe układy choreograficzne, szyte są nowe kostiumy, wykorzystywane elementy scenografii w niecodziennych zestawieniach , specjalnie reżyserowane  światła i projekcje.

  najbliższy termin: środa 2016-12-28 godz. 19:00
 • Koncert Noworoczny

   2013 r.

  Chyba żaden spektakl nie jest tak wyczekiwany w ciągu roku , jak te nadzwyczajne koncerty!  Angażują wszystkie siły wykonawcze: solistów, chór, balet, orkiestrę i realizacyjne: opracowywane są nowe układy choreograficzne, szyte są nowe kostiumy, stawiane nowe dekoracje

  najbliższy termin: niedziela 2017-01-01 godz. 17:00
Dostępne podstrony:
Kalendarium - archiwum Kalendarium

Dodatkowe menu strony

Miesięczny kalendarz

Audio Promo

[obiekt flash]

Banery

21 września minęło 60 lat od pierwszego spektaklu,który zapoczątkował działalność polskiej sceny operowej w Bydgoszczy w 1956 r.
Partnerem kampanii reklamowej DVD Opery Nova jest Miasto Bydgoszcz
Zapraszamy do nabywania Kart Upominkowych Opery Nova

Inne linki

Informacje o serwisie

© Opera Nova w Bydgoszczy, 2011-2013