Opera Nova w Bydgoszczy

Opera Nova w Bydgoszczy Jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków dzisiejszej Bydgoszczy jest usytuowana w centrum nowoczesna bryła Opery Nova, idealnie wpisana w malownicze zakole rzeki Brdy. W skład gmachu wchodzą trzy architektoniczne kręgi, które mieszczą wszystko, czego nowocześnie wyposażony teatr potrzebuje m.in. jedną z największych scen w Polsce i obdarzona równie doskonałą akustyką sale kameralną. Od strony Brdy, w 3. kręgu mieści się Centrum Kongresowe Opery. Budynek jest klimatyzowany, izolowany akustycznie oraz przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Opera Nova zaliczana jest do najlepszych polskich teatrów muzycznych oraz szczyci się wielką frekwencją widzów. Corocznie ( od 1994 r.) na przełomie kwietnia i maja w jej gmachu organizowany jest Bydgoski Festiwal Operowy - impreza o międzynarodowej renomie.

Grafika strony

graf news

Ścieżka nawigacyjna

Podziel się

Treść strony

Sezon artystyczny 2015/2016

Sezon 2015/2016

 • Księżniczka czardasza

  Plakat Michała Batorego.

  "Księżniczka czardasza" - wzruszający melodramat o problemach młodych ludzi, którzy nie mogą znaleźć dla siebie miejsca w świecie urządzonym przez poprzednie pokolenia. Książęta i hrabiowie mają tutaj bardzo ludzkie, uniwersalne oblicze, nie są postaciami z bajki, tylko z naszej niedalekiej przeszłości. Przeniesienie akcji w realia Polski przedwojennej ma unaocznić widzom, że "operetka" to jedna z konwencji opowiadania życiowych historii, forma szlachetnej, choć błahej rozrywki, a nie gatunek teatralny z definicji idiotyczny, pełen niekonsekwencji, w którym wszystko jest możliwe ” - Wojciech Adamczyk, reżyser przedstawienia.

  najbliższy termin: środa 2015-09-09 godz. 19:00
 • OBSESJE. Gościnny spektakl Polskiego Baletu Narodowego.

  plakat Polskiego Baletu Narodowego do spektaklu "Obsesje"

  POLSKI BALET NARODOWY po raz kolejny w Operze Nova.

  Występ gościnny od patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach tournée Polskiego Baletu Narodowego z okazji 250-lecia teatru publicznego w Polsce.

  Wieczór baletowy w trzech częściach:
  Adagio & Scherzo | Franz Schubert / Krzysztof Pastor 
  Powracające fale | Mieczysław Karłowicz / Emil Wesołowski
  Moving Rooms | Alfred Schnittke, Henryk Mikołaj Górecki / Krzysztof Pastor

  najbliższy termin: wtorek 2015-09-15 godz. 19:00
 • NABUCCO

  NABUCCO

  POŻEGNANIE Z TYTUŁEM.

  Premiera "Nabucca" była pierwszą realizacja przygotowaną i wystawioną w nowym gmachu Opery Nova i zainaugurowała II Bydgoski Festiwal Operowy. Wspaniała wizja reżyserska i imponujące obrazy scenograficzne , nadto genialna muzyka Verdiego, sprawiły, iż "Nabucco" był przez 20 lat  przedstawieniem kochanym przez Widzów.We wrześniu'2015 zapraszamy na ostatnie przedstawienia tego tytułu.

  najbliższy termin: piątek 2015-09-25 godz. 19:00
 • LA TRAVIATA

  LA TRAVIATA

  Marie Duplessis, do której wzdychał cały "Jockey-Club" utrzymywany przez najbogatszych mężczyzn z paryskiego towarzystwa, kochanka najbardziej wpływowych i znanych osobistości, także artystów – Franciszka Liszta i Aleksandra Dumas-syna, kochająca luksus i …kamelie, dała "życie" literackiej postaci Małgorzacie Gauthier, tytułowej "Damie kameliowej" z XIX-wiecznego bestselleru powieściowego

  Na jego kanwie powstało libretto do "największego melodramatu wśród operowych historii" "La Traviaty" Giuseppe Verdiego. Marie /Małgorzata nazywa się tu Violetta Valery.

  najbliższy termin: piątek 2015-10-02 godz. 19:00
 • NAPÓJ MIŁOSNY

  NAPÓJ MIŁOSNY

  Arcydzieło belcanta i opery komicznej.

  najbliższy termin: piątek 2015-10-09 godz. 19:00
 • Dziadek do orzechów

  brak zdjęcia reprezentującego wydarzenie

  Premiera !

  najbliższy termin: sobota 2015-10-24 godz. 19:00
 • Magiczne zabawki

  autor plakatu Mariusz Napierała

  Nowa propozycja repertuarowa dla dzieci ( w wieku 4+) : balet kameralny do muzyki Aleksandra Głazunowa, Camilla Saint-Saënsa, Claude'a Debussy'ego. Akcja przedstawienia rozgrywa się w niezwykłym sklepie, w którym sprzedawane są osobliwe zabawki. Gdy zapada zmrok, sklepowy magazyn zamienia się w baśniowe krainy, zabawki budzą się do życia i wraz z głównymi bohaterami spektaklu przeżywają zabawne przygody.

  najbliższy termin: środa 2015-11-04 godz. 13:00
 • POTĘPIENIE FAUSTA

  Data rozpoczęcia sprzedaży biletów: poniedziałek 2015-03-23
  Plakat Wiesława Rosochy do "Potępienia Fausta". Premiera Opery Nova w Bydgoszczy 2015.
  Hector Berlioz - "Potępienie Fausta" ( "La damnation de Faust" ), legenda dramatyczna w czterech częściach ( 1846). Według tragedii...
  najbliższy termin: czwartek 2015-11-05 godz. 19:00
 • Baron cygański

  Baron cygański

  ”Baron cygański”na scenie Opery Nova  oszałamia wystawnością dekoracji i kostiumów i niezapomnianymi układami tanecznymi Ta inscenizacja zapisała się w historii realizacji operetki: wystawiona z dbałością o pieczołowicie oddany detal i całościowy imponujący kształt, znakomicie zagrana i zaśpiewana.

  najbliższy termin: czwartek 2015-11-26 godz. 19:00
 • HALKA

  Plakat Andrzeja Klimowskiego

  Jest to spektakl, który zawiera w sobie wszystkie możliwe emocje, nastroje, klimaty. Chwilami jest niezwykle ekspresyjny, chwilami bardzo stonowany, wyciszony. Bo do tego, co dyktuje muzyka idealnie dostosowane są pozostałe elementy przedstawienia. A muzyka brzmi cudownie... ( z recenzji Anity Nowak)

  najbliższy termin: czwartek 2015-12-10 godz. 19:00
 • KONCERTY SYLWESTROWE

  KONCERTY SYLWESTROWE

  Te Koncerty w  Operze Nova stały się wspaniałymi  widowiskami !  Jak prawdziwa premiera wymagają wielkiego wysiłku twórców. Angażują wszystkie siły wykonawcze: solistów, chór, balet, orkiestrę i realizacyjne: opracowywane są nowe układy choreograficzne, szyte są nowe kostiumy, wykorzystywane elementy scenografii w niecodziennych zestawieniach , specjalnie reżyserowane  światła i projekcje.

  najbliższy termin: wtorek 2015-12-29 godz. 19:00
Dostępne podstrony:
Kalendarium - archiwum Kalendarium

Inne linki

Informacje o serwisie

© Opera Nova w Bydgoszczy, 2011-2013