Opera Nova w Bydgoszczy

Opera Nova w Bydgoszczy Jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków dzisiejszej Bydgoszczy jest usytuowana w centrum nowoczesna bryła Opery Nova, idealnie wpisana w malownicze zakole rzeki Brdy. W skład gmachu wchodzą trzy architektoniczne kręgi, które mieszczą wszystko, czego nowocześnie wyposażony teatr potrzebuje m.in. jedną z największych scen w Polsce i obdarzona równie doskonałą akustyką sale kameralną. Od strony Brdy, w 3. kręgu mieści się Centrum Kongresowe Opery. Budynek jest klimatyzowany, izolowany akustycznie oraz przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Opera Nova zaliczana jest do najlepszych polskich teatrów muzycznych oraz szczyci się wielką frekwencją widzów. Corocznie ( od 1994 r.) na przełomie kwietnia i maja w jej gmachu organizowany jest Bydgoski Festiwal Operowy - impreza o międzynarodowej renomie.

Grafika strony

graf news

Ścieżka nawigacyjna

Podziel się

Treść strony

Sezon artystyczny 2015/2016

Sezon 2015/2016

 • NAPÓJ MIŁOSNY

  NAPÓJ MIŁOSNY

  Arcydzieło belcanta i opery komicznej.Entuzjastyczny werdykt mediolańskiej publiczności  po prapremierze w 1832 r. zyskał potwierdzenie na innych scenach: w ciągu kilkunastu lat opera ta podbiła świat. Dziś „Napój miłosny” to jeden z filarów „żelaznego repertuaru” operowego.

  najbliższy termin: piątek 2015-10-09 godz. 19:00
 • Dziadek do orzechów

  Plakat Adama Pękalskiego

  Premiera !

  Balet – feeria w 2 aktach, 3 obrazach z apoteozą (op.71)

  Przygotowywana realizacja w choreografii prawdziwej gwiazdy baletu,wybitnego tancerza i choreografa Paula Chalmera,zapowiada się imponująco. Planowane z ogromnym rozmachem przedstawienie zachwyci także,mamy nadzieję, przepiękną scenografią  i barwnymi kostiumami.

   

   

   

  najbliższy termin: sobota 2015-10-24 godz. 19:00
 • Magiczne zabawki

  autor plakatu Mariusz Napierała

  Nowa propozycja repertuarowa dla dzieci ( w wieku 4+) : balet kameralny do muzyki Aleksandra Głazunowa, Camilla Saint-Saënsa, Claude'a Debussy'ego. Akcja przedstawienia rozgrywa się w niezwykłym sklepie, w którym sprzedawane są osobliwe zabawki. Gdy zapada zmrok, sklepowy magazyn zamienia się w baśniowe krainy, zabawki budzą się do życia i wraz z głównymi bohaterami spektaklu przeżywają zabawne przygody.

  najbliższy termin: środa 2015-11-04 godz. 13:00
 • POTĘPIENIE FAUSTA

  Data rozpoczęcia sprzedaży biletów: poniedziałek 2015-03-23
  Plakat Wiesława Rosochy do "Potępienia Fausta". Premiera Opery Nova w Bydgoszczy 2015.
  Hector Berlioz - "Potępienie Fausta" ( "La damnation de Faust" ), legenda dramatyczna w czterech częściach ( 1846). Według tragedii...
  najbliższy termin: czwartek 2015-11-05 godz. 19:00
 • Baron cygański

  Baron cygański

  ”Baron cygański”na scenie Opery Nova  oszałamia wystawnością dekoracji i kostiumów i niezapomnianymi układami tanecznymi Ta inscenizacja zapisała się w historii realizacji operetki: wystawiona z dbałością o pieczołowicie oddany detal i całościowy imponujący kształt, znakomicie zagrana i zaśpiewana.

  najbliższy termin: czwartek 2015-11-26 godz. 19:00
 • HALKA

  Plakat Andrzeja Klimowskiego

  Jest to spektakl, który zawiera w sobie wszystkie możliwe emocje, nastroje, klimaty. Chwilami jest niezwykle ekspresyjny, chwilami bardzo stonowany, wyciszony. Bo do tego, co dyktuje muzyka idealnie dostosowane są pozostałe elementy przedstawienia. A muzyka brzmi cudownie... ( z recenzji Anity Nowak)

  najbliższy termin: czwartek 2015-12-10 godz. 19:00
 • KONCERTY SYLWESTROWE

  KONCERTY SYLWESTROWE

  Te Koncerty w  Operze Nova stały się wspaniałymi  widowiskami !  Jak prawdziwa premiera wymagają wielkiego wysiłku twórców. Angażują wszystkie siły wykonawcze: solistów, chór, balet, orkiestrę i realizacyjne: opracowywane są nowe układy choreograficzne, szyte są nowe kostiumy, wykorzystywane elementy scenografii w niecodziennych zestawieniach , specjalnie reżyserowane  światła i projekcje.

  najbliższy termin: wtorek 2015-12-29 godz. 19:00
Dostępne podstrony:
Kalendarium - archiwum Kalendarium

Dodatkowe menu strony

Miesięczny kalendarz

Audio Promo

[obiekt flash]

Banery

24 października zapraszamy na premierę

Inne linki

Informacje o serwisie

© Opera Nova w Bydgoszczy, 2011-2013