Opera Nova w Bydgoszczy

Opera Nova w Bydgoszczy Jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków dzisiejszej Bydgoszczy jest usytuowana w centrum nowoczesna bryła Opery Nova, idealnie wpisana w malownicze zakole rzeki Brdy. W skład gmachu wchodzą trzy architektoniczne kręgi, które mieszczą wszystko, czego nowocześnie wyposażony teatr potrzebuje m.in. jedną z największych scen w Polsce i obdarzona równie doskonałą akustyką sale kameralną. Od strony Brdy, w 3. kręgu mieści się Centrum Kongresowe Opery. Budynek jest klimatyzowany, izolowany akustycznie oraz przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Opera Nova zaliczana jest do najlepszych polskich teatrów muzycznych oraz szczyci się wielką frekwencją widzów. Corocznie ( od 1994 r.) na przełomie kwietnia i maja w jej gmachu organizowany jest Bydgoski Festiwal Operowy - impreza o międzynarodowej renomie.

Grafika strony

graf news

Ścieżka nawigacyjna

Podziel się

Treść strony

60.sezon artystyczny

Sezon 2016/2017

 • STABAT MATER . HARNASIE.

  Data rozpoczęcia sprzedaży biletów: poniedziałek 2016-09-12
  Plakat autorstwa Diany Marszałek

  PREMIERA ! Utwory Szymanowskiego, jednego z największych kompozytorów XX wieku ,wybrane zostały na uroczystą premierę, która 22 października br. uświetni obchody 60.rocznicy działalności polskiej sceny operowej w Bydgoszczy i objęta została honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  najbliższy termin: sobota 2016-10-22 godz. 19:00
 • Magiczne zabawki

  autor plakatu Mariusz Napierała

  Propozycja repertuarowa dla dzieci ( w wieku 4+) : balet kameralny do muzyki Aleksandra Głazunowa, Camilla Saint-Saënsa, Claude'a Debussy'ego. Akcja przedstawienia rozgrywa się w niezwykłym sklepie, w którym sprzedawane są osobliwe zabawki. Gdy zapada zmrok, sklepowy magazyn zamienia się w baśniowe krainy, zabawki budzą się do życia i wraz z głównymi bohaterami spektaklu przeżywają zabawne przygody.

  najbliższy termin: środa 2016-10-26 godz. 13:00
 • CYRULIK SEWILSKI

  CYRULIK SEWILSKI

  Opera komiczna w dwu aktach.Tytułowy cyrulik, to sympatyczny nicpoń i zręczny intrygant doprowadzający do połączenia kochanków, znany czytelnikom komedii Beumarchais’go i miłośnikom muzyki.

  najbliższy termin: sobota 2016-10-29 godz. 19:00
 • MANRU

  MANRU

  Z uwagi na piękno dzieła należy mu się słuszne miejsce w repertuarze polskich teatrów operowych, gdzie - oprócz Moniuszki- nazwiska  rodzimych kompozytorów rzadko goszczą.Muzyka pisana pod wpływem dramatów muzycznych Wagnera  zawiera szczególnie imponujące partie symfoniczne orkiestry, piękne partie wokalne. Paderewski włączył do partytury także elementy folklorystyczne : tańce góralskie  i  motywy cygańskie.

  W 2013 roku w  Théâtre du Châtelet w Paryżu  Opera Nova w Bydgoszczy otrzymała nagrodę „Złotego Orfeusza” ( "Orphée d'Or" de l'Académie du Disque Lyrique ) w kategorii „Najlepsza inicjatywa audiowizualna” za nagranie DVD opery Ignacego Jana Paderewskiego „Manru”.

   

  najbliższy termin: sobota 2016-11-05 godz. 19:00
 • Hrabina Marica

  Hrabina Marica

  Kiedy Kálmán skomponował tę operetkę Austro-Węgier już nie było na mapie. Świat, który przywołuje istnieje tylko na kartach libretta. Kompozytor znakomicie czuł się w węgierskich tanecznych rytmach, „ sypał jak z rękawa” melodyjnymi ariami i duetami ( któż się oprze nakazowi ”Ach, jedź do Varasdin!..” , czy skrzypcowemu romansowi granemu przez Cygana ?).

   
  najbliższy termin: piątek 2016-11-25 godz. 19:00
 • Dziadek do orzechów

  Plakat Adama Pękalskiego

  Balet – feeria w 2 aktach, 3 obrazach z apoteozą (op.71).Jeden z najsłynniejszych baletów klasycznych.

  Realizacja w choreografii prawdziwej gwiazdy baletu,wybitnego tancerza i choreografa Paula Chalmera. Przedstawienie zachwyca dzieci i dorosłą publiczność także scenografią  i barwnymi kostiumami.

   

   

   

  najbliższy termin: niedziela 2016-12-04 godz. 17:00
 • DON CARLOS

  Data rozpoczęcia sprzedaży biletów: poniedziałek 2016-03-14
  Plakat Adama Pękalskiego do premiery "Don Carlosa" w Operze Nova.

  Po 44. latach od poprzedniej realizacji na scenę bydgoskiej Opery powróciła  grand opéra "Don Carlos". Trudno wyliczyć najpiękniejsze karty tej opery , która przewyższa inne dzieła  Verdiego złożonością akcji dramatycznej i rozległością pełnej dramatyzmu, genialnej muzyki.

   

   

  najbliższy termin: piątek 2016-12-09 godz. 19:00
 • KONCERTY SYLWESTROWE

  KONCERTY SYLWESTROWE

  Te Koncerty w  Operze Nova stały się wspaniałymi  widowiskami !  Jak prawdziwa premiera wymagają wielkiego wysiłku twórców. Angażują wszystkie siły wykonawcze: solistów, chór, balet, orkiestrę i realizacyjne: opracowywane są nowe układy choreograficzne, szyte są nowe kostiumy, wykorzystywane elementy scenografii w niecodziennych zestawieniach , specjalnie reżyserowane  światła i projekcje.

  najbliższy termin: środa 2016-12-28 godz. 19:00
 • Koncert Noworoczny

   2013 r.

  Chyba żaden spektakl nie jest tak wyczekiwany w ciągu roku , jak te nadzwyczajne koncerty!  Angażują wszystkie siły wykonawcze: solistów, chór, balet, orkiestrę i realizacyjne: opracowywane są nowe układy choreograficzne, szyte są nowe kostiumy, stawiane nowe dekoracje

  najbliższy termin: niedziela 2017-01-01 godz. 17:00
 • Zemsta nietoperza

  Zemsta nietoperza

  Operetka Joanna Straussa nie schodzi z afisza Opery Nova od daty swej premiery w 1995 r. i nadal plasuje się w gronie frekwencyjnych faworytów.

  najbliższy termin: piątek 2017-01-20 godz. 19:00
 • RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA . PAJACE.

  plakat Tomasza Bogusławskiego

  Znakomite libretta i przepiękna muzyka czynią z obu oper prawdziwe "szlagiery" sceniczne.

   

  najbliższy termin: sobota 2017-01-28 godz. 19:00
Dostępne podstrony:
Kalendarium - archiwum Kalendarium

Dodatkowe menu strony

Miesięczny kalendarz

Audio Promo

[obiekt flash]

Banery

Ryszard Smęda jako Don Bartolo w CYRULIKU SEWILSKIM

Inne linki

Informacje o serwisie

© Opera Nova w Bydgoszczy, 2011-2013