Opera Nova w Bydgoszczy

Opera Nova w Bydgoszczy Jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków dzisiejszej Bydgoszczy jest usytuowana w centrum nowoczesna bryła Opery Nova, idealnie wpisana w malownicze zakole rzeki Brdy. W skład gmachu wchodzą trzy architektoniczne kręgi, które mieszczą wszystko, czego nowocześnie wyposażony teatr potrzebuje m.in. jedną z największych scen w Polsce i obdarzona równie doskonałą akustyką sale kameralną. Od strony Brdy, w 3. kręgu mieści się Centrum Kongresowe Opery. Budynek jest klimatyzowany, izolowany akustycznie oraz przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Opera Nova zaliczana jest do najlepszych polskich teatrów muzycznych oraz szczyci się wielką frekwencją widzów. Corocznie ( od 1994 r.) na przełomie kwietnia i maja w jej gmachu organizowany jest Bydgoski Festiwal Operowy - impreza o międzynarodowej renomie.

Grafika strony

graf news

Ścieżka nawigacyjna

Podziel się

Treść strony

59.sezon artystyczny

Sezon 2015/2016

 • JENŮFA (Její pastorkyňa)

  Data rozpoczęcia sprzedaży biletów: poniedziałek 2016-03-14
  JENŮFA (Její pastorkyňa)

  Spektakl XXIII Bydgoskiego Festiwalu Operowego.Opera im.Janáčka-Teatr Narodowy z Brna, zaprezentują swoją najnowszą realizację opery znakomitego kompozytora Leoša Janáčka, „Jenůfa”

  Kiedy Janáček miał 30 lat, w Brnie otwarto czeski teatr operowy, a wraz z nim pojawiły się nowe możliwości. Na jego scenie Janáček zadebiutował „Szarką”, miłosną historią wysnutą ze średniowiecznych legend. Była to pierwsza z jego 10 oper; "Jenufa" jest chronologicznie trzecia . Zaletami charakteru swej zmarłej córki Olgi obdarzył Janácek postać Jenufy, a operę pod tym tytułem dedykował pamięci córki. Opera ta jest jednym z najsłynniejszych dokonań czeskiej kultury muzycznej.

  najbliższy termin: poniedziałek 2016-05-02 godz. 19:00
 • "KWARTET" Ronalda Harwooda.

  Data rozpoczęcia sprzedaży biletów: poniedziałek 2016-03-21
  plakat do premiery w Operze Wrocławskiej

  Spektakl  XXIII Bydgoskiego Festiwalu Operowego.

  Przedstawienie, w którym głównymi bohaterami są soliści operowi spędzający jesień życia w domu pogodnej starości dla muzyków. W rocznicę urodzin Verdiego dyrekcja pensjonatu proponuje im występ w ich popisowym kwartecie z "Rigoletta"... W ich postaci wcielili się znakomici śpiewacy: Elżbieta Kaczmarzyk-Janczak,Jolanta Żmurko,Tomasz Janczak,Bogusław Szynalski.

  Spektakl Opery Wrocławskiej jest doskonałym przykładem połączenia teatru z operą, które wydobywa wszystko to, co w sztuce scenicznej najlepsze.

   

  najbliższy termin: wtorek 2016-05-03 godz. 18:00
 • POSKROMIENIE ZŁOŚNICY

  Data rozpoczęcia sprzedaży biletów: poniedziałek 2016-03-14
  POSKROMIENIE ZŁOŚNICY

  Spektakl  XXIII Bydgoskiego Festiwalu Operowego.

  Polski Balet Narodowy na scenie Opery Nova z "Poskromieniem złośnicy" w choreografii Johna Cranki. W Roku Williama Szekspira pierwsza polska kompania baletowa przedstawi taneczną wersję komedii dramaturga wszech czasów.

  najbliższy termin: czwartek 2016-05-05 godz. 19:00
 • JANE EYRE

  Data rozpoczęcia sprzedaży biletów: poniedziałek 2016-03-14
  JANE EYRE

  Spektakl  XXIII Bydgoskiego Festiwalu Operowego.

  Po raz w pierwszy w Polsce : SHANGHAI BALLET ( Chiny) i baletowa adaptacja słynnej powieści  "Dziwne losy Jane Eyre".

  Ich przedstawienia  ukazują wyjątkowy potencjał artystyczny chińskiego baletu; zachodnie media porównują  urodę ich spektakli do przepięknej chińskiej porcelany.

  najbliższy termin: sobota 2016-05-07 godz. 19:00
 • LA TRAVIATA

  LA TRAVIATA

  Marie Duplessis, do której wzdychał cały "Jockey-Club" utrzymywany przez najbogatszych mężczyzn z paryskiego towarzystwa, kochanka najbardziej wpływowych i znanych osobistości, także artystów – Franciszka Liszta i Aleksandra Dumas-syna, kochająca luksus i …kamelie, dała "życie" literackiej postaci Małgorzacie Gauthier, tytułowej "Damie kameliowej" z XIX-wiecznego bestselleru powieściowego

  Na jego kanwie powstało libretto do "największego melodramatu wśród operowych historii" "La Traviaty" Giuseppe Verdiego. Marie /Małgorzata nazywa się tu Violetta Valery.

  W ramach „Dni otwartych Funduszy Europejskich” Opera Nova zaprasza do obejrzenia w dniu 13 maja br. w godz. od 10.00 do 13.00 zmodernizowanego budynku warsztatowo-magazynowego przy ul. Ludwikowo 12. We wskazanych godzinach wyznaczony pracownik Opery oprowadzi po zmodernizowanym budynku w którym umiejscowiono warsztaty stolarski, ślusarski, pracownię plastyczną, pracownię tapicerską oraz magazyny teatralne. Budynek został zmodernizowany w latach 2010 – 2012. Projekt był współfinasowany z Europejskiego funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach osi priorytetowej 3 Rozwój infrastruktury społecznej, Działanie 3.3 Rozwój infrastruktury kultury Regionalnego Programu Operacyjnego oraz w ramach programów „PROMESA” oraz „Rozwój infrastruktury kultury” przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

  Ponadto w dniach 13, 14 i 15 maja br., pierwszej osobie  która się w każdym z tych dni zgłosi się do kasy operowej, Opera Nova proponuje zakup dwóch ulgowych biletów na przedstawienie opery „La Traviata” Giuseppe Verdiego.

  najbliższy termin: piątek 2016-05-13 godz. 19:00
 • POTĘPIENIE FAUSTA

  Plakat Wiesława Rosochy do "Potępienia Fausta". Premiera Opery Nova w Bydgoszczy 2015.

  Czy w postaci romantycznego Fausta  Berlioz sportretował siebie? Dlaczego go potępia? Czy kompozytor bardziej kochał literaturę, czy muzykę ? Bydgoska opera jest aktualnie jedyną w Polsce , która ma w swym repertuarze legendę dramatyczną Hectora Berlioza. „Potępienie Fausta” w reżyserii Macieja Prusa to znakomita muzyka i wspaniałe brzmienie scen chóralnych oraz  całe bogactwo odniesień literackich, filozoficznych, teologicznych czy psychologicznych.

  ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W OGÓLNOPOLSKIEJ AKCJI "BILET ZA 400 GROSZY. GROSZE GRAJĄ ROLE". Bilety w specjalnej cenie 400 groszy (4 zł) będzie można kupić osobiście w kasach teatrów. Sprzedaż rozpocznie się 14 maja o godz.10 w kasie biletowej( 2 szt. na osobę).


   

  najbliższy termin: sobota 2016-05-21 godz. 19:00
 • Kopciuszek.

  Kopciuszek

  Balet fantastyczny w trzech aktach i siedmiu obrazach.

  Laserowa wiązka światła zawisa nad sceną, niby falujące skrzydło , tiulowa kurtyna osłania tajemnicza przemianę drzewa w karetę, książęca świata galopem obiega odległe zakątki ziemi w poszukiwaniu właścicielki maleńkiego pantofelka…

  najbliższy termin: sobota 2016-05-28 godz. 17:00
 • NAPÓJ MIŁOSNY

  NAPÓJ MIŁOSNY

  Arcydzieło belcanta i opery komicznej.Entuzjastyczny werdykt mediolańskiej publiczności  po prapremierze w 1832 r. zyskał potwierdzenie na innych scenach: w ciągu kilkunastu lat opera ta podbiła świat. Dziś „Napój miłosny” to jeden z filarów „żelaznego repertuaru” operowego.

  najbliższy termin: sobota 2016-06-04 godz. 19:00
 • DON CARLOS

  Data rozpoczęcia sprzedaży biletów: poniedziałek 2016-03-14
  Plakat Adama Pękalskiego do premiery "Don Carlosa" w Operze Nova.

  Po 44. latach na scenę bydgoskiej Opery powróci  grand opéra Giuseppe Verdiego "Don Carlos". Jej premiera zainauguruje 23.Bydgoski Festiwal Operowy .

   

   

  najbliższy termin: piątek 2016-06-10 godz. 18:00
 • My Fair Lady

  My Fair Lady

  Oparty na dramacie Shawa musical „My Fair Lady” jest jednym z największych  sukcesów tego gatunku.  Święcąc triumfy i rekordy popularności od swego powstania w 1956 r. , obecny jest na scenach teatrów całego świata.


   

  najbliższy termin: piątek 2016-06-17 godz. 19:00
 • Alicja w krainie czarów

  Autor plakatu: Ryszard Kaja

  Powieść Lewisa Carolla o małej dziewczynce, która podążając za białym królikiem trafia do pełnej dziwów krainy jest powszechnie znana i cieszy się niegasnącą popularnością.

  25 VI 2016 12:00 i 18:00 zapraszamy do Opery Nova na widowisko baletowo-operowo-akrobatyczne, w którym obok zawodowych wykonawców zobaczymy także uczniów Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź, Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca, Szkoły Artystyczno-Akrobatycznej oraz Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego.

  najbliższy termin: sobota 2016-06-25 godz. 12:00
 • Baron cygański

  Baron cygański

  Uwaga! Najbliższe spektakle "Barona cygańskiego" odbęda się 8 i 9 lipca 2016 r. w  Operze Leśnej w Sopocie. Bilety do nabycia w Operze Nova oraz Agencji "Bart".

  ”Baron cygański”na scenie Opery Nova  oszałamia wystawnością dekoracji i kostiumów i niezapomnianymi układami tanecznymi Ta inscenizacja zapisała się w historii realizacji operetki: wystawiona z dbałością o pieczołowicie oddany detal i całościowy imponujący kształt, znakomicie zagrana i zaśpiewana.

  najbliższy termin: piątek 2016-07-08 godz. 20:00
Dostępne podstrony:
Kalendarium - archiwum Kalendarium

Dodatkowe menu strony

Miesięczny kalendarz

Audio Promo

[obiekt flash]

Banery

Zapraszamy do nabywania Kart Upominkowych Opery Nova
Sprzedaż biletów od 14 marca
Bilet za 400 groszy. GROSZE GRAJĄ ROLE

Inne linki

Informacje o serwisie

© Opera Nova w Bydgoszczy, 2011-2013