Opera Nova w Bydgoszczy

Opera Nova w Bydgoszczy Jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków dzisiejszej Bydgoszczy jest usytuowana w centrum nowoczesna bryła Opery Nova, idealnie wpisana w malownicze zakole rzeki Brdy. W skład gmachu wchodzą trzy architektoniczne kręgi, które mieszczą wszystko, czego nowocześnie wyposażony teatr potrzebuje m.in. jedną z największych scen w Polsce i obdarzona równie doskonałą akustyką sale kameralną. Od strony Brdy, w 3. kręgu mieści się Centrum Kongresowe Opery. Budynek jest klimatyzowany, izolowany akustycznie oraz przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Opera Nova zaliczana jest do najlepszych polskich teatrów muzycznych oraz szczyci się wielką frekwencją widzów. Corocznie ( od 1994 r.) na przełomie kwietnia i maja w jej gmachu organizowany jest Bydgoski Festiwal Operowy - impreza o międzynarodowej renomie.

Grafika strony

graf news

Ścieżka nawigacyjna

Podziel się

Treść strony

59.sezon artystyczny

Sezon 2015/2016

 • Kopciuszek.

  Kopciuszek

  Balet fantastyczny w trzech aktach i siedmiu obrazach.

  Laserowa wiązka światła zawisa nad sceną, niby falujące skrzydło , tiulowa kurtyna osłania tajemnicza przemianę drzewa w karetę, książęca świata galopem obiega odległe zakątki ziemi w poszukiwaniu właścicielki maleńkiego pantofelka…

  najbliższy termin: sobota 2016-05-28 godz. 17:00
 • NAPÓJ MIŁOSNY

  NAPÓJ MIŁOSNY

  Arcydzieło belcanta i opery komicznej.Entuzjastyczny werdykt mediolańskiej publiczności  po prapremierze w 1832 r. zyskał potwierdzenie na innych scenach: w ciągu kilkunastu lat opera ta podbiła świat. Dziś „Napój miłosny” to jeden z filarów „żelaznego repertuaru”operowego.

  W przedłużeniu akcji "Majówka z kulturą i sztuką 2016" oraz z okazji Święta Województwa Kujawsko-Pomorskiego zapraszamy osoby niepełnosprawne do skorzystania z puli bezpłatnych zaproszeń na spektakl w dniu 5 czerwca 2016 r. Oferujemy 50 bezpłatnych miejsc dla osób niepełnosprawnych. Wydawanie biletów ( za okazaniem stosownego dokumentu) w Dziale Obsługi Widzów od 30 maja br.

  najbliższy termin: sobota 2016-06-04 godz. 19:00
 • DON CARLOS

  Data rozpoczęcia sprzedaży biletów: poniedziałek 2016-03-14
  Plakat Adama Pękalskiego do premiery "Don Carlosa" w Operze Nova.

  Po 44. latach od poprzedniej realizacji na scenę bydgoskiej Opery powróciła  grand opéra "Don Carlos". Trudno wyliczyć najpiękniejsze karty tej opery , która przewyższa inne dzieła  Verdiego złożonością akcji dramatycznej i rozległością pełnej dramatyzmu, genialnej muzyki.

   

   

  najbliższy termin: piątek 2016-06-10 godz. 18:00
 • My Fair Lady

  My Fair Lady

  Oparty na dramacie Shawa musical „My Fair Lady” jest jednym z największych  sukcesów tego gatunku.  Święcąc triumfy i rekordy popularności od swego powstania w 1956 r. , obecny jest na scenach teatrów całego świata.


   

  najbliższy termin: piątek 2016-06-17 godz. 19:00
 • Alicja w krainie czarów

  Autor plakatu: Ryszard Kaja

  Powieść Lewisa Carrolla o małej dziewczynce, która podążając za białym królikiem trafia do pełnej dziwów krainy jest powszechnie znana i cieszy się niegasnącą popularnością.

  25 VI 2016 12:00 i 18:00 zapraszamy do Opery Nova na widowisko baletowo-operowo-akrobatyczne, w którym obok zawodowych wykonawców zobaczymy także uczniów Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź, Niepublicznej Szkoły Sztuki Tańca, Szkoły Artystyczno-Akrobatycznej oraz Poznańskiej Szkoły Chóralnej Jerzego Kurczewskiego.

  najbliższy termin: sobota 2016-06-25 godz. 12:00
 • Baron cygański

  Baron cygański

  Uwaga! Najbliższe spektakle "Barona cygańskiego" odbęda się 8 i 9 lipca 2016 r. w  Operze Leśnej w Sopocie. Bilety do nabycia w Operze Nova ,Operze Leśnej w Sopocie oraz Agencji "Bart".

  ”Baron cygański”na scenie Opery Nova  oszałamia wystawnością dekoracji i kostiumów i niezapomnianymi układami tanecznymi Ta inscenizacja zapisała się w historii realizacji operetki: wystawiona z dbałością o pieczołowicie oddany detal i całościowy imponujący kształt, znakomicie zagrana i zaśpiewana.

  najbliższy termin: piątek 2016-07-08 godz. 20:00
Dostępne podstrony:
Kalendarium - archiwum Kalendarium

Dodatkowe menu strony

Miesięczny kalendarz

Audio Promo

[obiekt flash]

Banery

"Napój miłosny" w Święto Województwa

Inne linki

Informacje o serwisie

© Opera Nova w Bydgoszczy, 2011-2013