Opera Nova w Bydgoszczy

Opera Nova w Bydgoszczy Jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków dzisiejszej Bydgoszczy jest usytuowana w centrum nowoczesna bryła Opery Nova, idealnie wpisana w malownicze zakole rzeki Brdy. W skład gmachu wchodzą trzy architektoniczne kręgi, które mieszczą wszystko, czego nowocześnie wyposażony teatr potrzebuje m.in. jedną z największych scen w Polsce i obdarzona równie doskonałą akustyką sale kameralną. Od strony Brdy, w 3. kręgu mieści się Centrum Kongresowe Opery. Budynek jest klimatyzowany, izolowany akustycznie oraz przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Opera Nova zaliczana jest do najlepszych polskich teatrów muzycznych oraz szczyci się wielką frekwencją widzów. Corocznie ( od 1994 r.) na przełomie kwietnia i maja w jej gmachu organizowany jest Bydgoski Festiwal Operowy - impreza o międzynarodowej renomie.

Grafika strony

graf news

Ścieżka nawigacyjna

Podziel się

Treść strony

Sezon artystyczny

Sezon 2014/2015

 • MADAMA BUTTERFLY

  plakat Rosława Szaybo

  „Madama Butterfly” jest pierwszą z oper Pucciniego, której akcja rozgrywa się w egzotycznym środowisku. Choć główna postać opery , Cho-Cho San , swój przydomek zawdzięcza rodowemu herbowi wyrzeźbionemu w kształcie motyla, to można doszukać się w nim głębszej symboliki.

  najbliższy termin: sobota 2015-02-28 godz. 19:00
 • Fascynacje

  Plakat Rosława Szaybo

  Wieczór baletowy przedstawiający dzieła dwóch znakomitych choreografów : możliwie najbardziej zróżnicowane i reprezentatywne dla ich stylu ."Fascynacje“   zbudowane są  z pięciu modułów – choreografii, noszących tytuły: "Lacrimae", "Auf Suche", “Something I had in Mind“ , które zrealizował  utalentowany włoski choreograf Mauro de Candia oraz "1st Flash" i "Brake the Eyes" w części drugiej, którą z bydgoskimi tancerzami przygotował wybitny fiński choreograf Jorma Elo.

  Spektakl "Fascynacje" zostal wyprodukowany dzięki pomocy finansowej Instytutu Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choreograficzne.

   

  najbliższy termin: sobota 2015-03-07 godz. 19:00
 • CYGANERIA

  Giacomo Puccini CYGANERIA La Bohème

  Ta opera cieszy się wierną miłością publiczności i wykonawców. "Cyganeria" przyniosła  Pucciniemu  prawdziwą sławę i otworzyła korowód jego kompozytorskich arcydzieł.

   

   

  najbliższy termin: piątek 2015-03-13 godz. 19:00
 • Magiczne zabawki

  brak zdjęcia reprezentującego wydarzenie

  Nowa propozycja repertuarowa dla dzieci ( w wieku 4+) : balet kameralny do muzyki Aleksandra Głazunowa, Camilla Saint-Saënsa, Claude'a Debussy'ego. Akcja przedstawienia rozgrywa się w niezwykłym sklepie, w którym sprzedawane są osobliwe zabawki. Gdy zapada zmrok, sklepowy magazyn zamienia się w baśniowe krainy, zabawki budzą się do życia i wraz z głównymi bohaterami spektaklu przeżywają zabawne przygody.

  najbliższy termin: piątek 2015-03-20 godz. 13:00
 • CYRULIK SEWILSKI

  CYRULIK SEWILSKI

  Opera komiczna w dwu aktach.Tytułowy cyrulik, to sympatyczny nicpoń i zręczny intrygant doprowadzający do połączenia kochanków, znany czytelnikom komedii Beumarchais’go i miłośnikom muzyki.

  najbliższy termin: sobota 2015-03-21 godz. 19:00
 • CARMEN

  CARMEN

  "W operze płyną łzy; każda kobieta wyobraża sobie, że jest piękna i uwodzicielska jak Carmen, każdy mężczyzna przypomina sobie godziny własnego zachwytu, tak podobne do oczarowania, jakiemu uległ nieborak José, i przywołuje w pamięci chwile triumfu, w których jak Escamillo czuł, że był naprawdę kochany" (fragment z programu Opery Nova do "Carmen")

  najbliższy termin: sobota 2015-03-28 godz. 19:00
 • My Fair Lady

  My Fair Lady

  Oparty na dramacie Shawa musical „My Fair Lady” jest jednym z największych  sukcesów tego gatunku.  Święcąc triumfy i rekordy popularności od swego powstania w 1956 r. , obecny jest na scenach teatrów całego świata.

   

   

   

   

   


   

  najbliższy termin: czwartek 2015-04-09 godz. 19:00
 • POTĘPIENIE FAUSTA

  Data rozpoczęcia sprzedaży biletów: poniedziałek 2015-03-23
  brak zdjęcia reprezentującego wydarzenie
  Hector Berlioz - "Potępienie Fausta" ( "La damnation de Faust" ), legenda dramatyczna w czterech częściach ( 1846). Według tragedii...
  najbliższy termin: sobota 2015-04-25 godz. 19:00
 • Sen nocy letniej

  SEN NOCY LETNIEJ

  Książę Tezeusz ma poślubić królową Amazonek, Hipolitę. Dla uczczenia ich związku 6 rzemieślników przygotowuje okolicznościowy spektakl.

  W gaju pod miastem żyją elfy, swawolne leśne duchy. Ich król, Oberon, chce ukarać żonę, królową Tytanię, która go lekceważy. W sukurs przychodzi mu chochlik-psotnik, Puk. Podając uśpionym kochankom magiczny eliksir kwiatowy , Puk steruje uczuciami Tytanii ,Hermii, Lizandra, Heleny i Demetriusza. Bawi się kosztem wszystkich na pograniczu jawy i snu...   

   

   

   

   

  najbliższy termin: piątek 2015-05-15 godz. 17:00
 • HALKA

  Plakat Andrzeja Klimowskiego

  Jest to spektakl, który zawiera w sobie wszystkie możliwe emocje, nastroje, klimaty. Chwilami jest niezwykle ekspresyjny, chwilami bardzo stonowany, wyciszony. Bo do tego, co dyktuje muzyka idealnie dostosowane są pozostałe elementy przedstawienia. A muzyka brzmi cudownie... ( z recenzji Anity Nowak)

  najbliższy termin: czwartek 2015-05-21 godz. 19:00
 • Baron cygański

  Baron cygański

  ”Baron cygański”na scenie Opery Nova  oszałamia wystawnością dekoracji i kostiumów i niezapomnianymi układami tanecznymi Ta inscenizacja zapisała się w historii realizacji operetki: wystawiona z dbałością o pieczołowicie oddany detal i całościowy imponujący kształt, znakomicie zagrana i zaśpiewana.

  najbliższy termin: środa 2015-05-27 godz. 19:00
 • Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków

  Autor plakatu: Tadeusz Jodłowski

  Baletowa wersja znanej baśni braci Grimm.„Śnieżka”, skomponowana przez Bogdana Pawłowskiego w 1970 r., przyniosła autorowi ogromną popularność i nie słabnącą sympatię młodych widzów , których kilka pokoleń przeżywało taneczne przygody bohaterów.

  najbliższy termin: niedziela 2015-05-31 godz. 17:00
Dostępne podstrony:
Kalendarium - archiwum Kalendarium

Dodatkowe menu strony

Miesięczny kalendarz

Audio Promo

[obiekt flash]

Banery

FASCYNACJE na balet współczesny zapraszamy 7 i 8 marca.

Inne linki

Informacje o serwisie

© Opera Nova w Bydgoszczy, 2011-2013