Opera Nova w Bydgoszczy

Opera Nova w Bydgoszczy Jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków dzisiejszej Bydgoszczy jest usytuowana w centrum nowoczesna bryła Opery Nova, idealnie wpisana w malownicze zakole rzeki Brdy. W skład gmachu wchodzą trzy architektoniczne kręgi, które mieszczą wszystko, czego nowocześnie wyposażony teatr potrzebuje m.in. jedną z największych scen w Polsce i obdarzona równie doskonałą akustyką sale kameralną. Od strony Brdy, w 3. kręgu mieści się Centrum Kongresowe Opery. Budynek jest klimatyzowany, izolowany akustycznie oraz przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Opera Nova zaliczana jest do najlepszych polskich teatrów muzycznych oraz szczyci się wielką frekwencją widzów. Corocznie ( od 1994 r.) na przełomie kwietnia i maja w jej gmachu organizowany jest Bydgoski Festiwal Operowy - impreza o międzynarodowej renomie.

Grafika strony

graf news

Ścieżka nawigacyjna

Podziel się

Treść strony

Sezon artystyczny

Sezon 2014/2015

 • KONCERTY SYLWESTROWE

  Z biegiem lat te  Koncerty w  Operze Novastały się wspaniałymi  widowiskami !  Jak prawdziwa premiera wymagają wielkiego wysiłku twórców. Angażują wszystkie siły wykonawcze: solistów, chór, balet, orkiestrę i realizacyjne: opracowywane są nowe układy choreograficzne, szyte są nowe kostiumy, wykorzystywane elementy scenografii w niecodziennych zestawieniach , specjalnie przygotowywane światła i projekcje.

  najbliższy termin: niedziela 2014-12-28 godz. 19:00
 • Koncerty Noworoczne

  Chyba żaden spektakl nie jest tak wyczekiwany w ciągu roku , jak te nadzwyczajne koncerty!  Angażują wszystkie siły wykonawcze: solistów, chór, balet, orkiestrę i realizacyjne: opracowywane są nowe układy choreograficzne, szyte są nowe kostiumy, stawiane nowe dekoracje

  najbliższy termin: czwartek 2015-01-01 godz. 17:00
 • Baron cygański

  ”Baron cygański”na scenie Opery Nova  oszałamia wystawnością dekoracji i kostiumów i niezapomnianymi układami tanecznymi Ta inscenizacja zapisała się w historii realizacji operetki: wystawiona z dbałością o pieczołowicie oddany detal i całościowy imponujący kształt, znakomicie zagrana i zaśpiewana.

  najbliższy termin: piątek 2015-01-09 godz. 18:00
 • RIGOLETTO

  Verdi interesował się sztuką Hugo, lecz cenzura obyczajowa przez kilka lat czyniła niemożliwym uzyskanie imprimatur dla libretta opery, zarzucając mu niemoralność tematu. Ostatecznie Verdi i Piave dokonali zmian: dwór francuski stał się księstwem Mantui, zmienione zostały imiona bohaterów.Tytułem opery  jest imię noszone przez pokracznego książęcego błazna : włoskie słowo "rigolo" znaczy  zabawny, dziwny, ciekawy.Od chwili akceptacji libretta Verdiemu wystarczył tydzień czasu, by ukończyć partyturę. "Rigoletto" należy do najbardziej znanych utworów kompozytora, prapremierę w weneckiej "La Fenice"zakończyło 12 bisów.

  najbliższy termin: niedziela 2015-01-18 godz. 19:00
 • Kopciuszek.

  Sergiusz Prokofiew Kopciuszek  (Le Cendrillon).

  Balet fantastyczny w trzech aktach i siedmiu obrazach.

  Laserowa wiązka światła zawisa nad sceną, niby falujące skrzydło , tiulowa kurtyna osłania tajemnicza przemianę drzewa w karetę, książęca świata galopem obiega odległe zakątki ziemi w poszukiwaniu właścicielki maleńkiego pantofelka…

  Zapraszamy dzieci ,które wybierają się  do Opery na balet „Kopciuszek” w grudniu br. do wykonania prac plastycznych, których tematem będzie „Kopciuszek na balu” i dostarczenie ich (podpisanych imieniem i nazwiskiem, z numerem telefonu)  do Działu Promocji i Obsługi Widzów Opery Nova do 4 grudnia br.

  Wśród Autorów , na spektaklu w dniu 6 grudnia br., zostaną wylosowane 3 nagrody książkowe - album „Skarby Kujaw i Pomorza”. Wszystkie prace będą eksponowane na wystawie we foyer Opery.

   
   
   

   

  .

  najbliższy termin: sobota 2015-01-24 godz. 17:00
 • JAŚ I MAŁGOSIA

  Dawno, dawno ,  przed laty , w weimarskiej Operze Dworskiej odbyła się premiera operowej baśni...

   Adelheid Wette młodsza siostra kompozytora Engelberta Humperdincka opracowała inscenizację znanej baśni braci Grimm pt. "Jaś i Małgosia" i poprosiła swego brata , asystenta Wagnera, o skomponowanie muzyki.

  najbliższy termin: piątek 2015-02-13 godz. 17:00
 • Sen nocy letniej

  Książę Tezeusz ma poślubić królową Amazonek, Hipolitę. Dla uczczenia ich związku 6 rzemieślników przygotowuje okolicznościowy spektakl.

  W gaju pod miastem żyją elfy, swawolne leśne duchy. Ich król, Oberon, chce ukarać żonę, królową Tytanię, która go lekceważy. W sukurs przychodzi mu chochlik-psotnik, Puk. Podając uśpionym kochankom magiczny eliksir kwiatowy , Puk steruje uczuciami Tytanii ,Hermii, Lizandra, Heleny i Demetriusza. Bawi się kosztem wszystkich na pograniczu jawy i snu... 

   

   

   

   

   

   

   

   

  najbliższy termin: sobota 2015-02-21 godz. 19:00
 • MADAMA BUTTERFLY

  „Madama Butterfly” jest pierwszą z oper Pucciniego, której akcja rozgrywa się w egzotycznym środowisku. Choć główna postać opery , Cho-Cho San , swój przydomek zawdzięcza rodowemu herbowi wyrzeźbionemu w kształcie motyla, to można doszukać się w nim głębszej symboliki.

  najbliższy termin: sobota 2015-02-28 godz. 19:00
Dostępne podstrony:
Kalendarium - archiwum Kalendarium

Dodatkowe menu strony

Miesięczny kalendarz

Audio Promo

[obiekt flash]

Banery

Bilety na Koncerty Sylwestrowe i Noworoczne w sprzedaży od 27 X

Inne linki

Informacje o serwisie

© Opera Nova w Bydgoszczy, 2011-2013