Opera Nova w Bydgoszczy

Opera Nova w Bydgoszczy Jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków dzisiejszej Bydgoszczy jest usytuowana w centrum nowoczesna bryła Opery Nova, idealnie wpisana w malownicze zakole rzeki Brdy. W skład gmachu wchodzą trzy architektoniczne kręgi, które mieszczą wszystko, czego nowocześnie wyposażony teatr potrzebuje m.in. jedną z największych scen w Polsce i obdarzona równie doskonałą akustyką sale kameralną. Od strony Brdy, w 3. kręgu mieści się Centrum Kongresowe Opery. Budynek jest klimatyzowany, izolowany akustycznie oraz przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Opera Nova zaliczana jest do najlepszych polskich teatrów muzycznych oraz szczyci się wielką frekwencją widzów. Corocznie ( od 1994 r.) na przełomie kwietnia i maja w jej gmachu organizowany jest Bydgoski Festiwal Operowy - impreza o międzynarodowej renomie.

Grafika strony

graf news

Ścieżka nawigacyjna

Podziel się

Treść strony

Sezon artystyczny 2013/2014

Sezon 2014/2015

 • My Fair Lady

  Oparty na dramacie Shawa musical „My Fair Lady” jest jednym z największych  sukcesów tego gatunku.  Święcąc triumfy i rekordy popularności od swego powstania w 1956 r. , dotarł na sceny teatrów całego świata.

  Uczestnicy i Goście FIVB Mistrzostw Świata w Siatkówce Mężczyzn, jakie odbywać się będą w Bydgoszczy mogą - za okazaniem biletu na dowolny mecz - otrzymać dwa darmowe bilety na musical "My Fair Lady" w dniu 12 września br.Dla wygody gości zagranicznych oryginalne libretto musicalu  w języku angielskim  wyświetlane jest na czytniku elektronicznym nad sceną.

  Bilety można odbierać w Dziale Obsługi Widzów Opery Nova (pon.-ptk godz.8.30.-15.30.).

   

   

  Przedsięwzięcie jest organizowane w ramach projektu pn. ”Promocja marki Województwa Kujawsko-Pomorskiego poprzez wydarzenia kulturalne” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego.


   

  najbliższy termin: piątek 2014-09-12 godz. 19:00
 • CZARODZIEJSKI FLET

  „Nie można znaleźć dość słów na jego pochwałę” – tak pisał o „Czarodziejskim flecie” Ryszard Wagner.

  Jeśli można podać przykład dzieła genialnego to jest nim z pewnością ta opera Mozarta.

   

  najbliższy termin: piątek 2014-10-03 godz. 19:00
 • RIGOLETTO

  brak zdjęcia reprezentującego wydarzenie

  18 października br. zaprosimy na pierwszą premierę sezonu artystycznego 2014/2015 -  operę Giuseppe Verdiego "Rigoletto".

  Realizatorzy:

  Kierownictwo muzyczne: Maciej Figas

  Reżyseria: Natalia Babińska

  Scenografia: Diana Marszałek

  Kostiumy: Martyna Kander

  Choreogrfia: Jakub Lewandowski

  Przygotowanie chóru: Henryk Wierzchoń

  najbliższy termin: sobota 2014-10-18 godz. 19:00
 • Księżniczka czardasza

  "Księżniczka czardasza" - wzruszający melodramat o problemach młodych ludzi, którzy nie mogą znaleźć dla siebie miejsca w świecie urządzonym przez poprzednie pokolenia. Książęta i hrabiowie mają tutaj bardzo ludzkie, uniwersalne oblicze, nie są postaciami z bajki, tylko z naszej niedalekiej przeszłości. Przeniesienie akcji w realia Polski przedwojennej ma unaocznić widzom, że "operetka" to jedna z konwencji opowiadania życiowych historii, forma szlachetnej, choć błahej rozrywki, a nie gatunek teatralny z definicji idiotyczny, pełen niekonsekwencji, w którym wszystko jest możliwe ” - Wojciech Adamczyk, reżyser przedstawienia.

  najbliższy termin: czwartek 2014-10-23 godz. 19:00
 • Baron cygański

  ”Baron cygański”na scenie Opery Nova  oszałamia wystawnością dekoracji i kostiumów i niezapomnianymi układami tanecznymi Ta inscenizacja zapisała się w historii realizacji operetki: wystawiona z dbałością o pieczołowicie oddany detal i całościowy imponujący kształt, znakomicie zagrana i zaśpiewana.

  najbliższy termin: czwartek 2014-11-27 godz. 19:00
Dostępne podstrony:
Kalendarium - archiwum Kalendarium

Dodatkowe menu strony

Miesięczny kalendarz

Audio Promo

[obiekt flash]

Banery

MY FAIR LADY

Inne linki

Informacje o serwisie

© Opera Nova w Bydgoszczy, 2011-2013