Opera Nova w Bydgoszczy

Opera Nova w Bydgoszczy Jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków dzisiejszej Bydgoszczy jest usytuowana w centrum nowoczesna bryła Opery Nova, idealnie wpisana w malownicze zakole rzeki Brdy. W skład gmachu wchodzą trzy architektoniczne kręgi, które mieszczą wszystko, czego nowocześnie wyposażony teatr potrzebuje m.in. jedną z największych scen w Polsce i obdarzona równie doskonałą akustyką sale kameralną. Od strony Brdy, w 3. kręgu mieści się Centrum Kongresowe Opery. Budynek jest klimatyzowany, izolowany akustycznie oraz przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Opera Nova zaliczana jest do najlepszych polskich teatrów muzycznych oraz szczyci się wielką frekwencją widzów. Corocznie ( od 1994 r.) na przełomie kwietnia i maja w jej gmachu organizowany jest Bydgoski Festiwal Operowy - impreza o międzynarodowej renomie.

Grafika strony

graf news

Ścieżka nawigacyjna

Podziel się

Treść strony

60.sezon artystyczny

Sezon 2017/2018

 • FALSTAFF

  Data rozpoczęcia sprzedaży biletów: poniedziałek 2017-09-04
  Plakat Tomasza Bogusławskiego

  Ta opera Giuseppe Verdiego będzie po raz pierwszy wystawiona przez bydgoską Operę.

  "Zróbmy więc Falstaffa ! Nie myślmy w danej chwili o przeszkodach, o latach, o zdrowiu !" - z listu Verdiego do Boita.

  najbliższy termin: sobota 2017-10-21 godz. 19:00
 • HALKA

  Plakat Andrzeja Klimowskiego

  Jest to spektakl, który zawiera w sobie wszystkie możliwe emocje, nastroje, klimaty. Chwilami jest niezwykle ekspresyjny, chwilami bardzo stonowany, wyciszony. Bo do tego, co dyktuje muzyka idealnie dostosowane są pozostałe elementy przedstawienia. A muzyka brzmi cudownie... ( z recenzji Anity Nowak)

  najbliższy termin: sobota 2017-10-28 godz. 19:00
 • Baron cygański

  Baron cygański

  Nasza realizacja ”Barona cygańskego” oszałamia wystawnością dekoracji i kostiumów i niezapomnianymi układami tanecznymi Ta inscenizacja zapisała się w historii realizacji operetki: wystawiona z dbałością o pieczołowicie oddany detal i całościowy imponujący kształt, znakomicie zagrana i zaśpiewana.

  najbliższy termin: czwartek 2017-11-23 godz. 19:00
 • Dziadek do orzechów

  Plakat Adama Pękalskiego

  Balet – feeria w 2 aktach, 3 obrazach z apoteozą (op.71).Jeden z najsłynniejszych baletów klasycznych.

  Realizacja w choreografii prawdziwej gwiazdy baletu,wybitnego tancerza i choreografa Paula Chalmera. Przedstawienie zachwyca dzieci i dorosłą publiczność także scenografią  i barwnymi kostiumami.

   

   

   

  najbliższy termin: piątek 2017-12-01 godz. 19:00
 • POTĘPIENIE FAUSTA

  Plakat Wiesława Rosochy do "Potępienia Fausta". Premiera Opery Nova w Bydgoszczy 2015.

  Czy w postaci romantycznego Fausta  Berlioz sportretował siebie? Dlaczego go potępia? Czy kompozytor bardziej kochał literaturę, czy muzykę ? Bydgoska opera jest aktualnie jedyną w Polsce , która ma w swym repertuarze legendę dramatyczną Hectora Berlioza. „Potępienie Fausta” w reżyserii Macieja Prusa to znakomita muzyka i wspaniałe brzmienie scen chóralnych oraz  całe bogactwo odniesień literackich, filozoficznych, teologicznych czy psychologicznych.

   


   

  najbliższy termin: sobota 2017-12-09 godz. 19:00
 • KONCERTY SYLWESTROWE

  KONCERTY SYLWESTROWE

  Te Koncerty w  Operze Nova stały się wspaniałymi  widowiskami !  Jak prawdziwa premiera wymagają wielkiego wysiłku twórców. Angażują wszystkie siły wykonawcze: solistów, chór, balet, orkiestrę i realizacyjne: opracowywane są nowe układy choreograficzne, szyte są nowe kostiumy, wykorzystywane elementy scenografii w niecodziennych zestawieniach , specjalnie reżyserowane  światła i projekcje.

  najbliższy termin: czwartek 2017-12-28 godz. 19:00
 • Koncert Noworoczny

   2013 r.

  Chyba żaden spektakl nie jest tak wyczekiwany w ciągu roku , jak te nadzwyczajne koncerty!  Angażują wszystkie siły wykonawcze: solistów, chór, balet, orkiestrę i realizacyjne: opracowywane są nowe układy choreograficzne, szyte są nowe kostiumy, stawiane nowe dekoracje

  najbliższy termin: poniedziałek 2018-01-01 godz. 17:00
 • ALICJA W KRAINIE CZARÓW. Spektakl Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź

  Autor plakatu: Ryszard Kaja

  O godz. 12:00 i 18:00 zapraszamy do Opery Nova na widowisko baletowe, w którym obok zawodowych wykonawców zobaczymy także uczniów Szkoły Baletowej Anny Niedźwiedź.

  Spektakl przenosi odbiorcę do tajemniczej krainy , gdzie - podążąjąc za Białym Królikiem - znajdzie się wśród baśni, czarów, niesamowitych zdarzeń...

  najbliższy termin: poniedziałek 2018-01-08 godz. 12:00
 • Księżniczka czardasza

  Plakat Michała Batorego.

  "Księżniczka czardasza" - wzruszający melodramat o problemach młodych ludzi, którzy nie mogą znaleźć dla siebie miejsca w świecie urządzonym przez poprzednie pokolenia. Książęta i hrabiowie mają tutaj bardzo ludzkie, uniwersalne oblicze, nie są postaciami z bajki, tylko z naszej niedalekiej przeszłości. Przeniesienie akcji w realia Polski przedwojennej ma unaocznić widzom, że "operetka" to jedna z konwencji opowiadania życiowych historii, forma szlachetnej, choć błahej rozrywki, a nie gatunek teatralny z definicji idiotyczny, pełen niekonsekwencji, w którym wszystko jest możliwe ” - Wojciech Adamczyk, reżyser przedstawienia.

  najbliższy termin: piątek 2018-01-12 godz. 19:00
 • RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA . PAJACE.

  plakat Tomasza Bogusławskiego

  Znakomite libretta i przepiękna muzyka czynią z obu oper prawdziwe "szlagiery" sceniczne.

   

  najbliższy termin: sobota 2018-01-27 godz. 19:00
Dostępne podstrony:
Kalendarium - archiwum Kalendarium

Dodatkowe menu strony

Miesięczny kalendarz

Banery

Partnerem Opery Nova jest dealer BMW
FALSTAFF. Premierowe spektakle 21 i 22 X

Inne linki

Informacje o serwisie

© Opera Nova w Bydgoszczy, 2011-2013