Opera Nova w Bydgoszczy

Opera Nova w Bydgoszczy Jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków dzisiejszej Bydgoszczy jest usytuowana w centrum nowoczesna bryła Opery Nova, idealnie wpisana w malownicze zakole rzeki Brdy. W skład gmachu wchodzą trzy architektoniczne kręgi, które mieszczą wszystko, czego nowocześnie wyposażony teatr potrzebuje m.in. jedną z największych scen w Polsce i obdarzona równie doskonałą akustyką sale kameralną. Od strony Brdy, w 3. kręgu mieści się Centrum Kongresowe Opery. Budynek jest klimatyzowany, izolowany akustycznie oraz przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Opera Nova zaliczana jest do najlepszych polskich teatrów muzycznych oraz szczyci się wielką frekwencją widzów. Corocznie ( od 1994 r.) na przełomie kwietnia i maja w jej gmachu organizowany jest Bydgoski Festiwal Operowy - impreza o międzynarodowej renomie.

Grafika strony

graf news

Ścieżka nawigacyjna

Podziel się

Treść strony

59.sezon artystyczny

Sezon 2015/2016

 • Baron cygański

  Baron cygański

  Uwaga! Najbliższe spektakle "Barona cygańskiego" odbęda się 8 i 9 lipca 2016 r. w  Operze Leśnej w Sopocie. Tytuł ten nie był na jej scenie wystawiany od 1965 roku. Zabieramy nasze wspaniałe dekoracje i kostiumy, pakujemy się w 5 tirów i prawdziwym „taborem” jedziemy prezentować jedno z najokazalszych przedstawień bydgoskiej sceny operowej.Bilety do nabycia w Operze Nova ,w Operze Leśnej w Sopocie (także online ze strony www.operalesna.interticket.pl)) oraz Agencji "Bart" (www.bart.sopot.pl)

  Nasza realizacja ”Barona cygańskego” oszałamia wystawnością dekoracji i kostiumów i niezapomnianymi układami tanecznymi Ta inscenizacja zapisała się w historii realizacji operetki: wystawiona z dbałością o pieczołowicie oddany detal i całościowy imponujący kształt, znakomicie zagrana i zaśpiewana.

  najbliższy termin: piątek 2016-07-08 godz. 20:00
 • Przerwa urlopowa zespołów artystycznych

  fot.Marek Chełminiak

  Po występach w Operze Leśnej w Sopocie (8 i 9 lipca) zespoły artystyczne Opery Nova rozpoczną przerwę urlopową, która potrwa do połowy sierpnia.

  Zapraszamy ponownie we wrześniu na spektakle 60.sezonu artystycznego!

  najbliższy termin: sobota 2016-07-30
Dostępne podstrony:
Kalendarium - archiwum Kalendarium

Dodatkowe menu strony

Miesięczny kalendarz

Audio Promo

[obiekt flash]

Inne linki

Informacje o serwisie

© Opera Nova w Bydgoszczy, 2011-2013