Opera Nova w Bydgoszczy

Opera Nova w Bydgoszczy Jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków dzisiejszej Bydgoszczy jest usytuowana w centrum nowoczesna bryła Opery Nova, idealnie wpisana w malownicze zakole rzeki Brdy. W skład gmachu wchodzą trzy architektoniczne kręgi, które mieszczą wszystko, czego nowocześnie wyposażony teatr potrzebuje m.in. jedną z największych scen w Polsce i obdarzona równie doskonałą akustyką sale kameralną. Od strony Brdy, w 3. kręgu mieści się Centrum Kongresowe Opery. Budynek jest klimatyzowany, izolowany akustycznie oraz przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Opera Nova zaliczana jest do najlepszych polskich teatrów muzycznych oraz szczyci się wielką frekwencją widzów. Corocznie ( od 1994 r.) na przełomie kwietnia i maja w jej gmachu organizowany jest Bydgoski Festiwal Operowy - impreza o międzynarodowej renomie.

Grafika strony

graf news

Ścieżka nawigacyjna

Podziel się

Treść strony

59.sezon artystyczny

Sezon 2015/2016

 • RYCERSKOŚĆ WIEŚNIACZA . PAJACE.

  plakat Tomasza Bogusławskiego

  Znakomite libretta i przepiękna muzyka czynią z obu oper prawdziwe "szlagiery" sceniczne.

   

  najbliższy termin: piątek 2016-02-12 godz. 19:00
 • Dziadek do orzechów

  Plakat Adama Pękalskiego

  Balet – feeria w 2 aktach, 3 obrazach z apoteozą (op.71)

  Realizacja w choreografii prawdziwej gwiazdy baletu,wybitnego tancerza i choreografa Paula Chalmera. Przedstawienie zachwyca dzieci i dorosłą publiczność także scenografią  i barwnymi kostiumami.

   

   

   

  najbliższy termin: piątek 2016-02-19 godz. 17:00
 • CZARODZIEJSKI FLET

  plakat Wiesława Rosochy

  „Nie można znaleźć dość słów na jego pochwałę” – tak pisał o „Czarodziejskim flecie” Ryszard Wagner.

  Jeśli można podać przykład dzieła genialnego to jest nim z pewnością ta opera Mozarta.

   

  najbliższy termin: sobota 2016-02-27 godz. 19:00
 • Fascynacje

  Plakat Rosława Szaybo

  Wieczór baletowy przedstawiający dzieła dwóch znakomitych choreografów : możliwie najbardziej zróżnicowane i reprezentatywne dla ich stylu ."Fascynacje“   zbudowane są  z pięciu modułów – choreografii, noszących tytuły: "Lacrimae", "Auf Suche", “Something I had in Mind“ , które zrealizował  utalentowany włoski choreograf Mauro de Candia oraz "1st Flash" i "Brake the Eyes" w części drugiej, którą z bydgoskimi tancerzami przygotował wybitny fiński choreograf Jorma Elo.

  Spektakl "Fascynacje" zostal wyprodukowany dzięki pomocy finansowej Instytutu Muzyki i Tańca w ramach programu Zamówienia choreograficzne.

   

  najbliższy termin: sobota 2016-03-05 godz. 19:00
 • HALKA

  Plakat Andrzeja Klimowskiego

  Jest to spektakl, który zawiera w sobie wszystkie możliwe emocje, nastroje, klimaty. Chwilami jest niezwykle ekspresyjny, chwilami bardzo stonowany, wyciszony. Bo do tego, co dyktuje muzyka idealnie dostosowane są pozostałe elementy przedstawienia. A muzyka brzmi cudownie... ( z recenzji Anity Nowak)

  najbliższy termin: piątek 2016-03-11 godz. 19:00
 • JAŚ I MAŁGOSIA

  JAŚ I MAŁGOSIA

  Dawno, dawno ,  przed laty , w weimarskiej Operze Dworskiej odbyła się premiera operowej baśni...

   Adelheid Wette młodsza siostra kompozytora Engelberta Humperdincka opracowała inscenizację znanej baśni braci Grimm pt. "Jaś i Małgosia" i poprosiła swego brata , asystenta Wagnera, o skomponowanie muzyki.

  najbliższy termin: piątek 2016-03-18 godz. 19:00
 • RIGOLETTO

  Plakat Karoliny Michałowskiej

  Verdi interesował się sztuką Hugo, lecz cenzura obyczajowa przez kilka lat czyniła niemożliwym uzyskanie imprimatur dla libretta opery, zarzucając mu niemoralność tematu. Ostatecznie Verdi i Piave dokonali zmian: dwór francuski stał się księstwem Mantui, zmienione zostały imiona bohaterów.Tytułem opery  jest imię noszone przez pokracznego książęcego błazna : włoskie słowo "rigolo" znaczy  zabawny, dziwny, ciekawy.Od chwili akceptacji libretta Verdiemu wystarczył tydzień czasu, by ukończyć partyturę. "Rigoletto" należy do najbardziej znanych utworów kompozytora, prapremierę w weneckiej "La Fenice"zakończyło 12 bisów.

  najbliższy termin: piątek 2016-04-01 godz. 19:00
 • Magiczne zabawki

  autor plakatu Mariusz Napierała

  Nowa propozycja repertuarowa dla dzieci ( w wieku 4+) : balet kameralny do muzyki Aleksandra Głazunowa, Camilla Saint-Saënsa, Claude'a Debussy'ego. Akcja przedstawienia rozgrywa się w niezwykłym sklepie, w którym sprzedawane są osobliwe zabawki. Gdy zapada zmrok, sklepowy magazyn zamienia się w baśniowe krainy, zabawki budzą się do życia i wraz z głównymi bohaterami spektaklu przeżywają zabawne przygody.

  najbliższy termin: środa 2016-04-06 godz. 13:00
 • CYGANERIA

  Giacomo Puccini CYGANERIA La Bohème

  Ta opera cieszy się wierną miłością publiczności i wykonawców. "Cyganeria" przyniosła  Pucciniemu  prawdziwą sławę i otworzyła korowód jego kompozytorskich arcydzieł.

   

   

  najbliższy termin: piątek 2016-04-08 godz. 19:00
 • DON CARLOS

  Data rozpoczęcia sprzedaży biletów: poniedziałek 2016-03-21
  brak zdjęcia reprezentującego wydarzenie

  Po 44. latach na scenę bydgoskiej Opery powróci  grand opéra Giuseppe Verdiego "Don Carlos". Jej premiera zainauguruje 23.Bydgoski Festiwal Operowy w dniu 23 kwietnia 2016 r.

   

   

  najbliższy termin: sobota 2016-04-23 godz. 18:00
 • Baron cygański

  Baron cygański

  Uwaga! Najbliższe spektakle "Barona cygańskiego" odbęda się 8 i 9 lipca 2016 r. w  Operze Leśnej w Sopocie. Bilety do nabycia w Operze Nova oraz Agencji "Bart".

  ”Baron cygański”na scenie Opery Nova  oszałamia wystawnością dekoracji i kostiumów i niezapomnianymi układami tanecznymi Ta inscenizacja zapisała się w historii realizacji operetki: wystawiona z dbałością o pieczołowicie oddany detal i całościowy imponujący kształt, znakomicie zagrana i zaśpiewana.

  najbliższy termin: piątek 2016-07-08 godz. 20:00
Dostępne podstrony:
Kalendarium - archiwum Kalendarium

Dodatkowe menu strony

Miesięczny kalendarz

Audio Promo

[obiekt flash]

Inne linki

Informacje o serwisie

© Opera Nova w Bydgoszczy, 2011-2013