Opera Nova w Bydgoszczy

Opera Nova w Bydgoszczy Jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków dzisiejszej Bydgoszczy jest usytuowana w centrum nowoczesna bryła Opery Nova, idealnie wpisana w malownicze zakole rzeki Brdy. W skład gmachu wchodzą trzy architektoniczne kręgi, które mieszczą wszystko, czego nowocześnie wyposażony teatr potrzebuje m.in. jedną z największych scen w Polsce i obdarzona równie doskonałą akustyką sale kameralną. Od strony Brdy, w 3. kręgu mieści się Centrum Kongresowe Opery. Budynek jest klimatyzowany, izolowany akustycznie oraz przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Opera Nova zaliczana jest do najlepszych polskich teatrów muzycznych oraz szczyci się wielką frekwencją widzów. Corocznie ( od 1994 r.) na przełomie kwietnia i maja w jej gmachu organizowany jest Bydgoski Festiwal Operowy - impreza o międzynarodowej renomie.

Grafika strony

graf bilety

Ścieżka nawigacyjna

Podziel się

Treść strony

Zasady rezerwacji, sprzedaży i zwrotu biletów na spektakle Opery Nova

 1. Sprzedaż i rezerwacja biletów na spektakle i wydarzenia będące w repertuarze Opery Nova rozpoczyna się od ogłoszenia na stronie internetowej Opery.

Sprzedaż biletów prowadzona jest przez przez Dział Promocji i Obsługi Widzów oraz kasę biletową mieszczące się w gmachu Opery Nova, przy ul. Focha 5 w Bydgoszczy.

Godzinę przed rozpoczęciem spektaklu kasa biletowa prowadzi sprzedaż wyłącznie na dzień bieżący.

 

2. Płatność za bilety na spektakle Opery Nova  może być dokonywana:

 • gotówką lub kartą płatniczą
 • przelewem na rachunek:
  Bank Millennium
  98116022020000000060876822

Przelew musi zostać wykonany w ciągu 14 dni. 

3. Rezerwacji można dokonać:

 • osobiście: w Dziale Promocji i Obsługi Widzów oraz w kasie biletowej
 • telefonicznie : +48 52 325 16 55, +48 52 325 15 55

 

4. Rezerwacja biletów powyżej 10 sztuk wymaga pisemnego zamówienia, które należy przesłać do Opery Nova w ciągu 7 dni od złożenia rezerwacji . Brak potwierdzenia  po tym czasie spowoduje jej anulowanie.

Zamówienie wysłać można:

 • faksem: +48 52 325 16 36
 • e-mailem: bilety@opera.bydgoszcz.pl
 • poprzez formularz kontaktowy na stronie internetowej (zakładka Kontakt)

 5. Bilety nie opłacone ( zarezerwowane ) należy odebrać najpóźniej 5 dni roboczych przed spektaklem, którego dotyczą lub opłacić przelewem na konto Opery Nova nr 98 1160 2202 0000 0000 6087 6822 podając w tytule przelewu pełne dane adresowe oraz datę i tytuł spektaklu.

Rezerwacje nie odebrane/nie opłacone w terminie będą anulowane.

W ceny biletów wliczony jest 8% podatek VAT.

Bilety ulgowe przysługują emerytom, rencistom, młodzieży uczącej, studentom do 26 roku życia się za okazaniem stosownej legitymacji oraz dzieciom do 7 roku życia.

Na premiery, koncerty sylwestrowe i noworoczne oraz spektakle Bydgoskiego Festiwalu Operowego obowiązuje inny podział stref cenowych oraz odrębnie ustalane ceny.

 

6. Zwroty biletów na spektakle z repertuaru Opery Nova, premiery, koncerty sylwestrowo-noworoczne oraz przestawienia w ramach Bydgoskiego Festiwalu Operowego wyłącznie z paragonem fiskalnym lub fakturą VAT:

 • grupowe (10 szt. i więcej) – najpóźniej 14 dni roboczych przed przedstawieniem
 • indywidualne - najpóźniej 5 dni roboczych przed przedstawieniem

w Dziale Promocji i  Obsługi Widzów - tel. +48 52 325 16 55

lub kasie biletowej - tel. +48 52 325 15 55

 Zgodnie z Kujawsko-Pomorskim Komponentem Karty Dużej Rodziny  oferujemy 50 biletów na każdy wtorkowy spektakl z repertuaru  Opery Nova w cenie 20 zł/osobę ( oferta nie obejmuje premier, spektakli Bydgoskiego Festiwalu Operowego oraz koncertów sylwestrowo-noworocznych).

 Na spektakle gościnne nie prowadzimy rezerwacji.


Inne linki

Informacje o serwisie

© Opera Nova w Bydgoszczy, 2011-2013