Opera Nova w Bydgoszczy

Opera Nova w Bydgoszczy Jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków dzisiejszej Bydgoszczy jest usytuowana w centrum nowoczesna bryła Opery Nova, idealnie wpisana w malownicze zakole rzeki Brdy. W skład gmachu wchodzą trzy architektoniczne kręgi, które mieszczą wszystko, czego nowocześnie wyposażony teatr potrzebuje m.in. jedną z największych scen w Polsce i obdarzona równie doskonałą akustyką sale kameralną. Od strony Brdy, w 3. kręgu mieści się Centrum Kongresowe Opery. Budynek jest klimatyzowany, izolowany akustycznie oraz przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Opera Nova zaliczana jest do najlepszych polskich teatrów muzycznych oraz szczyci się wielką frekwencją widzów. Corocznie ( od 1994 r.) na przełomie kwietnia i maja w jej gmachu organizowany jest Bydgoski Festiwal Operowy - impreza o międzynarodowej renomie.

Grafika strony

graf zespół2

Ścieżka nawigacyjna

Podziel się

Treść strony

Skład zespołu

Dyrektor - Maciej Figas

SOLIŚCI ŚPIEWACY

Soprany

Halina Fulara-Duda

Małgorzata Grela

Krystyna Nowak

Katarzyna Nowak-Stańczyk

Magdalena Polkowska-Szachnowska

Marta Ustyniak-Babińska

Victoria Vatutina

Jolanta Wagner

Małgorzata Długosz*

Julia Iwaszkiewicz-Kabza*

Wiesława Kończewska-Plac*

Patrycja  Krzeszowska-Kubit*

Joanna Moskowicz*

Katarzyna Oleś-Blacha*

Agnieszka Piass*

Iwona Socha *

Anna Wierzbicka*

 

Mezzosoprany

Darina Gapicz

Ewelina Rakoca-Larcher

Małgorzata Ratajczak

Dorota Sobczak

Anna Borucka*

Monika Ledzion-Porczyńska*

 

 

Tenory

Janusz Ratajczak

Szymon Rona

Tadeusz Szlenkier

Pavlo Tolstoy

Stanisław Baron*

Vasyl Grokholsky*

Sylwester Kostecki*

Tomasz Kuk*

Maciej Musiał*

Alexander Schulz*

Paweł Skałuba *

Adam Sobierajski*

Witold Wrona*

Łukasz Załęski *

Adam Zdunikowski*

 

Barytony

Sławomir Kowalewski

Wojciech Dyngosz*
 
Szymon Komasa*

Andrzej Kostrzewski*

Zenon Kowalski*

Stanisław Kuflyuk*

Bartłomiej Misiuda*

Przemysław Rezner*

Dominik Sierzputowski*

Leszek Skrla*

Rafał Songan*

Edward Stasiński*

Jaromir Trafankowski*

Adam Woźniak*

Adam Zaremba*

 

Basy

Łukasz Goliński

Jacek Greszta

Ryszard Smęda

Janusz Żak

Bartłomiej Tomaka*

Szymon Kobyliński*

Damian Konieczek*

Andrzej Nowakowski*

Wojtek Śmiłek *

 

Inspicjenci-suflerzy : Agnieszka Ryczak, Anna Kopycińska

 

Aktorzy:  Aleksandra Meller* Marek Richter*

 Asystenci  reżysera : Ryszard Smęda *,Edward Stasiński*

 Konsultant wokalny solistów : prof. Katarzyna Rymarczyk

 Korepetytorzy : Magdalena Holec,Olga Wołkowa,Artur Pilch, Mariusz Klimsiak*,Larysa Tsyplakova*,Marianna Sybiriakova-Khikhlovska

Opiekun statystów :  Henryk Kanciak*

 

BALET

Kierownik baletu, pedagog: Ilona Jaświn-Madejska

Pedagodzy baletu:

Małgorzata Chojnacka*

Ewa Głowacka*

Anna Grabka*

Anna Nowak*

Inspektor : Ryszard Madejski

Korepetytorzy: Magdalena Holec,Dorian Makowski*, Łukasz Urbaniak*

Pierwsi soliści:

Olga Karpowicz

Wiktor Dieriewianko

Piotr Kobierzyński

Soliści:

Olessia Denissova

Angelika Gembiak

Marta Kurkowska

Marta Kowalczyk

Krzysztof Górski

Mariusz Kowalczyk

Vladimir Seleznev

Tomasz Siedlecki

 

 

Koryfeje:

Anna Bebenow

Anna Bobrowska

Sylwia Brzezińska

Eugenie Hecquet

Marta Kwaśniak

Joanna Oleś-Strojna

Anna Pietrykowska

Elżbieta Ponicka-Bukolt

Natalia Ścibak

Tomasz Gruszecki

Ryszard Madejski

Seiru Nagahori

Paweł Nowicki

Konrad Przybytniak

Rafał Tandek

Tomasz Wojciechowski

Zespół

Marta Berezowska

Ewa Białek-Seleznev

 

Camilla Botticini

Tess Buck

Natallia Hlinskikh-Rochna

Sandra Kruk

Ewa Sikorska

Gabriele Lucci

Remigiusz Orłowski

 

 

Cezary Pyszka*

Masażysta-rehabilitant: Piotr Biegański*,Stanisław Szkotnicki*

 

CHÓR  (stan na 22.02.2017)

Kierownik : Henryk Wierzchoń

 

Korepetytor : Magdalena Holec

Inspektor  : Edward Bereit

Soprany

Ewa Banasiak,Hanna Grot*,Joanna Gwiazdowska,Małgorzata Horoszkiewicz,Izabela Januszewska, ,Klaudia Pawełczyk-Skalisz,Hanna Pawlitka,Aleksandra Pliszka, Mariola Rybicka-Miccio,Kamila Sójka,Joanna Tkaczuk,Anna Wawrzyniak,Mariola Winkler-Kołtyś, Anna Adamus*,Ada Ber*,Hanna Grot*, Krystyna Klimczak*,Izabela Fryska*, Emilia Mikołajczyk*,Kinga Naborczyk*,Joanna Naborczyk*,Renata Nowak*, Maria Swatek*,Maria Tuczkowska*

Alty

Anna Baran,Marta Fortuna,Lidia Golińska,Aleksandra Koczorowska,Tatiana Kujawska--Tubiszewska,Anna Malus-Wróblewska, Marzena Pawlicka, Elżbieta Skrobiszewska,Danuta Słowińska,Bożena Wysocka, Ewelina Żak ,Hanna Bogiel*,Dorota Chorobińska*,Anna Kocent*,Alicja Maison*,Mirosława Maison*,Anna Orczykowska*,Magdalena Zawadzka*

Tenory

Orlin Bebenow,Jerzy Doliński,Józef Guździoł,Przemysław Jendrzejewski,Eugeniusz Kalinowski, Paweł Krasulak, Marcin MierzwaMaciej Musiał,Łukasz Seremet,Grzegorz Szachnowski,Jacek Zieliński, Krzysztof Zimny,Krzysztof Kozłowski*, Sławomir Naborczyk*

Basy

Edward Bereit,Michał Błoński,Jonasz Dunajski,Mateusz Eckert,Leszek Holec,Paweł Olszyna,Janusz Stolarski, Paweł Urban,Marek Wawrzyniak, Mirosław Woźniak, Jakub Zarębski, Jan Chęsy*,Norbert Cichowicz*,Jan Duks* ,Michał Pancerz*,Patryk Roszkowski*

Konsultant wokalny Chóru : prof.Elżbieta Wtorkowska

ORKIESTRA

Dyrygenci

Maciej Figas

Piotr Wajrak

Andrzej Knap*

Wojciech Rajski*

Ruben Silva*

Andrzej Straszyński*

Henryk Wierzchoń*

Jerzy Wołosiuk*

Asystent dyrygenta : Kamil Parcheta

Inspektor : Przemysław Nawrocki

I skrzypce

Andrzej Stańczyk ( koncertmistrz), Helena Piniuta-Szurka,Przemysław Nawrocki, Marcin Tarnawski,,Wojciech Górecki,Olha Likhnyakevych,Katerina Justino ,Michał Kwaśniak,Marta Kępińska,Filip Lipski, Justyna Cieślak.

 

II skrzypce

Alicja Zok ,Anetta Szubert-Górny,Anna Sienkiewicz,Róża Woźniak,Tomasz Komorowski, Lilia Kostiw,Irena Filuś

 

Altówki

Mateusz Bocheński, Marta Lutrzykowska, Beata Figas, Ihor Lavrys, Bartosz Olejnik, Michał Rak

Wiolonczele

Adam Szurka(koncertmistrz),Dorota Nogaj,Jan Przytuła,Ewa Półtorak, Grażyna Dudzińska,Cezary Krysztoforski,Joanna Powideł,Cecylia Stanecka

Kontrabasy

Maciej Kuczyniecki,Łukasz Macioszek,Olga Agata Struczyk

Flety

Monika Jabłońska-Figas, Tomasz Pawlicki,Agnieszka Karwowska,Mirosława Pawłowska,Julia Stanecka

 

Oboje

Bogumił Sykuła,Jacek Polański,Bogumiła Olejnik,Ewelina Klocek

Klarnety

Jarosław Górny,Mirosław Dudziński,Wojciech Kuczyniecki,Krzysztof Biernacki

Fagoty

Bartosz Nogacki,Andrzej Szcześniewski,Adam Kwiatkowski

Trąbki

Janusz Bobiński,Jacek Wieczorek,Krzysztof Marlewski,Łukasz Rafiński

Waltornie

Wojciech Bryliński,Serhiy Matsenko,Katarzyna Nawrocka,Aleksandr Uss,Janusz Stanecki

Puzony

Wojciech Zwolski,Radosław Gdula,Marek Fierka

 Tuba

Kazimierz Kmieć*, Robert Bartoszewicz*

Harfa

Dorota Buraczewska- Kraus,Maria Lewandowska*

Perkusja

Grzegorz Jurczyk,Maciej Marciniak,Jacek Kwaśniak,Tomasz Bartecki*

Fortepian/organy.Celesta/klawesyn

Olga Wołkowa,Artur Pilch,

Akordeon

Marek Wawrzyniak

Gitara/Cymbały

Orlin Bebenow

Ihor Lomaha*

* współpraca

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dostępne podstrony:
Audycje, przesłuchania Chór Balet Orkiestra Plan pracy

Dodatkowe menu strony

Miesięczny kalendarz

PnWtŚrCzPtSoNd
123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031

Inne linki

Informacje o serwisie

© Opera Nova w Bydgoszczy, 2011-2013