Opera Nova w Bydgoszczy

Opera Nova w Bydgoszczy Jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków dzisiejszej Bydgoszczy jest usytuowana w centrum nowoczesna bryła Opery Nova, idealnie wpisana w malownicze zakole rzeki Brdy. W skład gmachu wchodzą trzy architektoniczne kręgi, które mieszczą wszystko, czego nowocześnie wyposażony teatr potrzebuje m.in. jedną z największych scen w Polsce i obdarzona równie doskonałą akustyką sale kameralną. Od strony Brdy, w 3. kręgu mieści się Centrum Kongresowe Opery. Budynek jest klimatyzowany, izolowany akustycznie oraz przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Opera Nova zaliczana jest do najlepszych polskich teatrów muzycznych oraz szczyci się wielką frekwencją widzów. Corocznie ( od 1994 r.) na przełomie kwietnia i maja w jej gmachu organizowany jest Bydgoski Festiwal Operowy - impreza o międzynarodowej renomie.

Grafika strony

graf zespół2

Ścieżka nawigacyjna

Podziel się

Treść strony

Skład zespołu

Dyrektor - Maciej Figas

SOLIŚCI ŚPIEWACY

Soprany

Małgorzata Grela

Krystyna Nowak

Katarzyna Nowak-Stańczyk

Magdalena Polkowska-Szachnowska

Marta Ustyniak-Babińska

Jolanta Wagner

Halina Fulara-Duda*

Małgorzata Długosz*

Julia Iwaszkiewicz-Kabza*

Gabriela Kamińska *

Wiesława Kończewska-Plac*

Patrycja  Krzeszowska-Kubit*

Ilona Krzywicka*

Joanna Moskowicz*

Hanna Okońska*

Aleksandra Olczyk*

Iwona Socha *

Victoria Vatutina*

Anna Wierzbicka*

Aleksandra Wiwała*

 

Mezzosoprany

Darina Gapicz

Małgorzata Ratajczak

Dorota Sobczak

Aleksandra Gudzio*

Karolina Makuła*

Ewelina Rakoca-Larcher*

Monika Ledzion-Porczyńska*

 

 

Tenory

Janusz Ratajczak

Szymon Rona

Stanisław Baron*

Sylwester Kostecki*

Tomasz Kuk*

Dawid Kwieciński*

Andrzej Lampert*

Paweł Skałuba*

Adam Sobierajski*

Tadeusz Szlenkier*

Pavlo Tolstoy*

Witold Wrona*

Łukasz Załęski *

Adam Zdunikowski*

 

Barytony

Sławomir Kowalewski

Arkadiusz Anyszka*

Wojciech Dyngosz*
 
Szymon Komasa*
 
Artur Janda*

Andrzej Kostrzewski*

Zenon Kowalski*

Stanisław Kuflyuk*

Bartłomiej Misiuda*

Łukasz Motkowicz*

Przemysław Rezner*

Dominik Sierzputowski*

Leszek Skrla*

Rafał Songan*

Edward Stasiński*

Adam Woźniak*

Adam Zaremba*

 

Basy

Łukasz Goliński

Jacek Greszta

Janusz Żak

Łukasz Jakubczak*

Szymon Kobyliński*

Andrzej Nowakowski*

Ryszard Smęda*

Bartłomiej Tomaka*

 

Inspicjenci-suflerzy : Agnieszka Ryczak, Anna Kopycińska

 

Aktorzy:  Aleksandra Meller* Marek Richter* Józefina Szałańska*

 Asystenci  reżysera : Dorota Borowicz ,Ryszard Smęda *,Edward Stasiński*

 Konsultant wokalny solistów : prof. Katarzyna Rymarczyk

 Korepetytorzy : Magdalena Holec, Marianna Sybiriakova-Khikhlovska ,Olga Wołkowa,Artur Pilch, Larysa Tsyplakova*

Opiekun statystów :  Henryk Kanciak*

 

BALET

Kierownik baletu, pedagog: Ilona Jaświn-Madejska

Pedagodzy i asystenci :

Małgorzata Chojnacka*

Ewa Głowacka*

Andrzej Ziemski*

Anna Bebenow,Olga Karpowicz,Anna Smęda

 

 Inspektor baletu:Ryszard Madejski

 Korepetytorzy: Magdalena Holec, Dorian Makowski, Łukasz Urbaniak

 

Pierwsi soliści:

Olga Karpowicz

Wiktor Dieriewianko

Piotr Kobierzyński

Soliści:

Olessia Denissova

Angelika Gembiak

Marta Kurkowska

Marta Kowalczyk

Krzysztof Górski

Mariusz Kowalczyk

Tomasz Siedlecki

 

Koryfeje:

Anna Bebenow

Marta Berezowska

Anna Bobrowska

Sylwia Brzezińska

Eugenie Hecquet

Marta Kwaśniak

Joanna Oleś-Strojna

Elżbieta Ponicka-Bukolt

Anna Smęda

Natalia Ścibak

Shiori Taguchi

Volodymyr Fortunenko

Tomasz Gruszecki

Ryszard Madejski

Paweł Nowicki

Konrad Przybytniak

Rafał Tandek

Tomasz Wojciechowski

 

Zespół:

Ewa Białek-Seleznev

Agnieszka Błaszczyk

Sarah Branch

Tess Buck Gili

Natallia Hlinskikh-Rochna

Sandra Kruk

Ewa Sikorska

Takumi Mitsuhashi

Remigiusz Orłowski

Kamil Waszkiewicz

Cezary Pyszka*

Masażysta-rehabilitant: Piotr Biegański*, Stanisław Szkotnicki*

 

 

 

CHÓR  (stan na 22.02.2017)

Kierownik : Henryk Wierzchoń

 

Korepetytor : Magdalena Holec

Inspektor  : Edward Bereit

Soprany

Joanna Gwiazdowska,Małgorzata Horoszkiewicz,Izabela Januszewska, ,Klaudia Pawełczyk-Skalisz,Hanna Pawlitka,Aleksandra Pliszka, Mariola Rybicka-Miccio,Kamila Sójka,Anna Tadeusiak, Joanna Tkaczuk,Anna Wawrzyniak,Mariola Winkler-Kołtyś, Anna Adamus*,Ada Ber*, Izabela Fryska*, Hanna Grot*, Krystyna Klimczak*,Emilia Mikołajczyk*,Joanna Naborczyk*,Kinga Naborczyk*Renata Nowak*, Maria Swatek*,Maria Tuczkowska*

Alty

Anna Baran,Marta Fortuna,Lidia Golińska,Aleksandra Koczorowska,Tatiana Kujawska--Tubiszewska,Anna Malus-Wróblewska, Marzena Pawlicka, Danuta Słowińska,Bożena Wysocka, Ewelina Żak ,Hanna Bogiel*,Dorota Chorobińska*,Anna Kocent*,Alicja Maison*,Mirosława Maison*,Anna Orczykowska*, Elżbieta Skrobiszewska*,Magdalena Zawadzka*

Tenory

Orlin Bebenow,Jerzy Doliński,Józef Guździoł,Przemysław Jendrzejewski,Eugeniusz Kalinowski, Paweł Krasulak, Marcin Mierzwa,Maciej Musiał,Łukasz Seremet,Grzegorz Szachnowski,Jacek Zieliński, Krzysztof Zimny,Krzysztof Kozłowski*,

Basy

Edward Bereit,Michał Błoński,Norbert Cichowicz,Jonasz Dunajski,Mateusz Eckert,Leszek Holec,Paweł Olszyna, Michał Pancerz ,Janusz Stolarski, Paweł Urban,Marek Wawrzyniak, Mirosław Woźniak, Jakub Zarębski, Jan Chęsy*,,Jan Duks* , Adam Łyczbiński, Patryk Roszkowski*

Konsultant wokalny Chóru : prof.Elżbieta Wtorkowska

ORKIESTRA

Dyrygenci

Maciej Figas

Piotr Wajrak

Asystent dyrygenta : Kamil Parcheta

Grzegorz Berniak*

Michał Klauza *

Andrzej Knap*

Wojciech Rajski*

Marcin Sompoliński*

Henryk Wierzchoń*

Jerzy Wołosiuk*

 

Inspektor : Przemysław Nawrocki

I skrzypce

Andrzej Stańczyk ( koncertmistrz), Przemysław Nawrocki, Marcin Tarnawski,Wojciech Górecki,Olha Likhnyakevych,Katerina Justino ,Michał Kwaśniak,Marta Kępińska,Filip Lipski, Justyna Cieślak, Marcelina Jankowska

 

II skrzypce

Alicja Zok ,Anetta Szubert-Górny,Anna Sienkiewicz,Tomasz Komorowski, Irena Filuś,Przemysław Damski,Katarzyna Libront,Paulina Krakowian

 

Altówki

Mateusz Bocheński, Marta Lutrzykowska, Beata Figas, Ihor Lavrys, Bartosz Olejnik, Michał Rak

Wiolonczele

Adam Szurka (koncertmistrz), Dorota Nogaj,Jan Przytuła,Ewa Półtorak, Grażyna Dudzińska,Cezary Krysztoforski,Joanna Powideł,Cecylia Stanecka

Kontrabasy

Maciej Kuczyniecki,Łukasz Macioszek,Olga Agata Struczyk

Flety

Monika Jabłońska-Figas, Tomasz Pawlicki,Agnieszka Karwowska,Mirosława Pawłowska,

 

Oboje

Bogumił Sykuła,Jacek Polański,Bogumiła Olejnik,Ewelina Klocek

Klarnety

Jarosław Górny,Mirosław Dudziński,Wojciech Kuczyniecki,Krzysztof Biernacki

Fagoty

Bartosz Nogacki,Andrzej Szcześniewski,Adam Kwiatkowski

Trąbki

Janusz Bobiński,Jacek Wieczorek,Krzysztof Marlewski,Łukasz Rafiński

Waltornie

Wojciech Bryliński,Serhiy Matsenko,Katarzyna Nawrocka,Aleksandr Uss,Janusz Stanecki

Puzony

Wojciech Zwolski,Radosław Gdula,Marek Fierka

 Tuba

Kazimierz Kmieć*, Robert Bartoszewicz*

Harfa

Dorota Buraczewska- Kraus,Maria Lewandowska*

Perkusja

Grzegorz Jurczyk,Maciej Marciniak,Jacek Kwaśniak,Tomasz Bartecki*

Fortepian/organy.Celesta/klawesyn

Olga Wołkowa,Artur Pilch,

Akordeon

Marek Wawrzyniak

Gitara/Cymbały

Orlin Bebenow

Ihor Lomaha*

* współpraca

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Dostępne podstrony:
Audycje, przesłuchania Chór Balet Orkiestra Plan pracy

Inne linki

Informacje o serwisie

© Opera Nova w Bydgoszczy, 2011-2013