Opera Nova w Bydgoszczy

Opera Nova w Bydgoszczy Jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków dzisiejszej Bydgoszczy jest usytuowana w centrum nowoczesna bryła Opery Nova, idealnie wpisana w malownicze zakole rzeki Brdy. W skład gmachu wchodzą trzy architektoniczne kręgi, które mieszczą wszystko, czego nowocześnie wyposażony teatr potrzebuje m.in. jedną z największych scen w Polsce i obdarzona równie doskonałą akustyką sale kameralną. Od strony Brdy, w 3. kręgu mieści się Centrum Kongresowe Opery. Budynek jest klimatyzowany, izolowany akustycznie oraz przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Opera Nova zaliczana jest do najlepszych polskich teatrów muzycznych oraz szczyci się wielką frekwencją widzów. Corocznie ( od 1994 r.) na przełomie kwietnia i maja w jej gmachu organizowany jest Bydgoski Festiwal Operowy - impreza o międzynarodowej renomie.

Ścieżka nawigacyjna

Podziel się

Treść strony

Szanowni Państwo!

Informujemy, iż odpłatność za bilety na spektakle gościnne sprzedawane w Operze Nova  przyjmowana jest  tylko w  gotówce.

Opera Nova nie jest organizatorem, nie odpowiada za kształt artystyczny gościnnych przedstawień, nie ustala cen biletów i nie prowadzi ich rezerwacji .

Obowiązek powiadomienia Widzów o ew. odwołaniu spektaklu spoczywa na  jego Organizatorze.

 

***

> PIWNICA pod BARANAMI: "Dla miasta i świata"

04.01.2017 r. godz.19.00

PIWNICA POD BARANAMI. Występ słynnego kabaretu z koncertem pastorałek.

Kraków, mgła, śnieg, kolędnicy, galicyjskie wino to obrazy, które zimową porą towarzyszą Świątecznym koncertom Piwnicy Pod Baranami. Spektakle legendarnej Piwnicy gromadzą od wielu lat tysiące widzów pragnących zatopić się w nastrój krakowskiej cyganerii i świat sztuki. Zespół Piwnicy kultywuje w swoim przesłaniu najlepsze wzorce europejskiego kabaretu, rodzimych teatrzyków przedwojennych, jak i tego bardziej współczesnego. Wszystkie utwory to oryginalne kompozycje Jana Kantego Pawluśkiewicza, Zygmunta Koniecznego, Andrzeja Zaryckiego, Zbigniewa Preisnera, do tekstów Dymnego, Nowaka, Długosza, Wójtowicza i innych. Ten niezwykły występ - który już od 20 lat przygotowują twórcy i kompozytorzy związani z Piwnicą, co roku prezentując nowy repertuar - będziemy mieli okazję obejrzeć w wykonaniu ponad 30 osobowej grupy artystów, gwiazd i muzyków Piwnicy pod Baranami.

Organizator: Impresariat Adria

Bilety w cenach: 130,- 95,- 70,-

do nabycia w Operze Nova , impresariacie Adria oraz na portalach internetowych

***

> " IMIĘ" z "Buffo"

06.01.2016 godz.17.00 i godz.20.00

Komedia Mattieu Delaporte i Alexandre de la Pattelière

Teatr Studio Buffo.

Wykonawcy: Małgorzata Foremniak,Wojciech Malajkat,Szymon Bobrowski,Marcin Hycnar/Mateusz Banasiuk, Dorota Krempa.

„Imię”, to francuska sztuka, której ekranizacja ściągnęła do kin rekordową liczbę widzów. Nakręcony w 2013 roku film otrzymał dwa Cezary oraz trzy nominacje (w tym za najlepszy scenariusz adaptowany). Dobrze napisane, dowcipne dialogi i wyraziste postaci, to komediowe atuty „Imienia”,

Organizator: Impresariat Adria.

Bilety w cenach: 120,- 90,- 60,-

do nabycia w Operze Nova, Impresariacie Adria oraz na portalach internetowych

***

> HALLO SZPICBRÓDKA

8 stycznia 2017 r. godz.17.00

Musical w wykonaniu Teatru Syrena

Reżyseria Wojciech Kościelniak.

Występują m.in. Piotr Polk, Hanna Śleszyńska, Anna Terpiłowska

Organizator: Impresariat artystyczny itd.

Bilety 130,- 120,- 110,- 100,-

do nabycia: w Operze Nova, impresariacie ul.Gdańska 13 oraz na portalach internetowch: eBilet.pl, kupbilecik.pl,biletyna.pl

> "PARANIENORMALNI" powracają

09.01.2017 godz.17.30. i godz.20.30.

Kabaret "Paranienormalni" w programie "Pierwiastek z trzech".

Bilety w cenach: 110,- 90,-

***

> " KŁAMSTEWKA "

16 stycznia 2017 godz. 17:00 oraz 20:00

Joe DiPietro: KŁAMSTEWKA

 OBSADA:

William - Paweł Wawrzecki
Alice - Ewa Kasprzyk
Billy - Paweł Małaszyński / Paweł Domagała
Jane - Marta Żmuda Trzebiatowska

Autor:  Joe DiPietro
Przekład: Bogusława Plisz Góral
Reżyseria: Paweł Wawrzecki
Scenografia: Wojciech Stefaniak
Kostiumy: Karolina Trębacz
Producent: Małgorzata Nejman

Premiera: 24 września 2016r. Teatr Kwadrat w Warszawie.

Czas trwania ok.2 godz.

Ceny biletów: 150 zł, 130 zł, 90 zł

Dowcipne dialogi jak filmach Woody'ego Allena to niewątpliwie mocna strona „Kłamstewek”. Autor komedii Joe DiPietro jest błyskotliwym obserwatorem relacji międzyludzkich, a w jego sztukach przejrzeć się możemy jak w zwierciadle.

Do tego w "Kwadracie" obsada wprost wymarzona.Przedstawienie jest debiutem reżyserskim aktora Pawła Wawrzeckiego, artysty o najdłuższym stażu pracy w Teatrze Kwadrat.Jego wieloletnie doświadczenie komediowe zaowocowało prawdziwie kunsztownym i przezabawnym spektaklem…

"Kłamstewka" to 90-minutowa komedia obyczajowa na czterech aktorów. Po raz pierwszy została zaprezentowana w 2013 r. w George Street Playhouse w New Jersey. Potem trafiła na off-Broadway. Historia na pierwszy rzut oka wydaje się prosta, ale z każdą sceną wchodzimy na kolejne, coraz bardziej intrygujące poziomy fabuły.

 

 

 

***

> STANISŁAWA CELIŃSKA . ŚWIĄTECZNIE.

23 stycznia 2017 r. godz.19.00

Koncert Stanisławy Celińskiej z zespołem

W 2009 ukazał się jej singiel Atramentowa rumba w duecie Z Los Locos, natomiast w 2012 wydała wspólnie z pianistą Bartłomiejem Wąsikiem i  Royal String Quartet płytę Nowa Warszawa. W 2015 premierę miał jej kolejny album Atramentowa oraz Atramentowa.Suplement. W listopadzie 2016 r. Artystka wydała kolejny album , zatytułowany Świątecznie.

Koncert Organizator: Impresariat itd

Ceny biletów 110,- 100,-

***

> IRENA SANTOR w koncercie "Bydgoszcz,jedyne miasto moje..."

30 stycznia 2017 r. godz.19.00

Irenie Santor towarzyszyć będą: Mariusz Dubrawski-fortepian,Wojciech Ruciński-kontrabas,Grzegorz Poliszak-perkusja.

Organizator: Impresariat BIS

Bilety: 95,- 85,- 70,- do nabycia w Operze Nova

***

> Sceny dla dorosłych, czyli SZTUKA KOCHANIA

27 lutego 2017 r. godz.19.00

Sceny dla dorosłych, czyli SZTUKA KOCHANIA

reżyseria Krzysztof Jasiński

kostiumy Janina Czyż

muzyka Jakub Przebindowski

Występują: Piotr Gąsowski, Anna Oberc, Jakub Przebindowski, Katarzyna Skrzynecka.

Spektakl to przezabawna komedia na czterech aktorów, w której sceny przeplatane są piosenkami i żywą interakcją z widzami.

"Sceny dla dorosłych, czyli sztuka kochania" w reż. Krzysztofa Jasińskiego, z muzyką Jakuba Przebindowskiego, opowiadają o "kochaniu" w sposób niezwykle dowcipny i pikantny, lecz bez wulgaryzmów, z lekkim przymrużeniem oka, a jednocześnie świadomością, jaką wielką uwagę przywiązuje się do tej sfery życia. W tej komedii brawurowe aktorstwo, frywolne teksty i zabawne piosenki bawią widzów bez względu na płeć czy doświadczenia w tych sprawach.

 

Organizator: Agencja Artystyczna Muza

Ceny biletów: 120,- 90,- 80,- 60-,

***

> LEKKO nie BĘDZIE

20 marca 2017 r. godz.19.00

Jean-Claude Islert : "LEKKO NIE BĘDZIE"

reżyseria Tomasz Sapryk

Występują: Jan Jankowski, Dominika Ostałowska,Kacper Kuszewski,Tomasz Sapryk,Julia Rosnowska,Katarzyna Grabowska/Zofia Zborowska

Stateczny wykładowca Eduardo (Jan Jankowski) romansuje ze sprytną studentką Sarah (Zofia Zborowska/Katarzyna Grabowska), zaś jego była żona Marion (Dominika Ostałowska) zakochała się w młodszym partnerze.  Ich córka Julie (Julia Rosnowska) ma nowego, troszkę starszego narzeczonego Marco, wąsatego „artystę”, lekkoducha, bez grosza przy duszy (Kacper Kuszewski). Wspólnie zapoczątkują lawinę omyłek i absurdu, komplikacji i rozwiązań, które nie wpadłyby Wam do głowy. ...bo kiedy wszystko zawodzi, zawsze można zrzucić winę na hydraulika – imigranta ze wschodu...
 

Organizator: Agencja Artystyczna Muza

Bilety: 120,- 90,- 80,- 60,-

Inne linki

Informacje o serwisie

© Opera Nova w Bydgoszczy, 2011-2013