Opera Nova w Bydgoszczy

Opera Nova w Bydgoszczy Jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków dzisiejszej Bydgoszczy jest usytuowana w centrum nowoczesna bryła Opery Nova, idealnie wpisana w malownicze zakole rzeki Brdy. W skład gmachu wchodzą trzy architektoniczne kręgi, które mieszczą wszystko, czego nowocześnie wyposażony teatr potrzebuje m.in. jedną z największych scen w Polsce i obdarzona równie doskonałą akustyką sale kameralną. Od strony Brdy, w 3. kręgu mieści się Centrum Kongresowe Opery. Budynek jest klimatyzowany, izolowany akustycznie oraz przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Opera Nova zaliczana jest do najlepszych polskich teatrów muzycznych oraz szczyci się wielką frekwencją widzów. Corocznie ( od 1994 r.) na przełomie kwietnia i maja w jej gmachu organizowany jest Bydgoski Festiwal Operowy - impreza o międzynarodowej renomie.

Ścieżka nawigacyjna

Podziel się

Treść strony

Szanowni Państwo!

Informujemy, iż odpłatność za bilety na spektakle gościnne sprzedawane w Operze Nova  przyjmowana jest  tylko w  gotówce.

Opera Nova nie jest organizatorem, nie odpowiada za kształt artystyczny gościnnych przedstawień, nie ustala cen biletów i nie prowadzi ich rezerwacji .

Obowiązek powiadomienia Widzów o ew. odwołaniu spektaklu spoczywa na  jego Organizatorze.

 

***

> SŁONECZNI CHŁOPCY

27 marca 2017, godz. 19.00

 Neil Simon: SŁONECZNI CHŁOPCY

Wspaniali komicy Willy Clark (Piotr FRONCZEWSKI) i Al Lewis (Krzysztof KOWALEWSKI) przez wiele dziesięcioleci tworzyli słynny duet estradowy Słoneczni Chłopcy. Ich zabawne skecze i komediowe scenki śmieszyły do łez kilka pokoleń widzów. Niestety, teraz okres popularności i sławy już minął. Od wielu lat skłóceni i pełni wzajemnych pretensji, nie występują na scenie i nie utrzymują ze sobą żadnych kontaktów. Aż do momentu, kiedy nagle pojawi się kusząca propozycja zarobienia dużych pieniędzy i powrotu na szczyty kariery. Żeby to osiągnąć muszą zapomnieć o wzajemnej nienawiści i wystąpić w jednej ze swoich najśmieszniejszych scenek w popularnym programie telewizyjnym. Ale jak mają to zrobić, kiedy na sam dźwięk głosu partnera reagują atakami niepohamowanej złości?

SŁONECZNI CHŁOPCY, sztuka znakomitego amerykańskiego dramatopisarza Neila Simona należy do tych komedii z najwyższej półki, które z humorem, ironią i wyrozumiałością opowiadają o życiu w jego małostkach, wstydach i upadkach. Od momentu powstania w 1972 r. otrzymała wiele prestiżowych nagród teatralnych, była grana na wszystkich kontynentach, parokrotnie święciła tryumfy na Broadwayu, doczekała się kilku adaptacji telewizyjnych – w jednej z nich zagrał nomen omen sam Woody Allen, a jej wersja filmowa otrzymała ponad 20 nominacji i nagród, z Oscarami i Złotymi Globami włącznie.

Reżyseria Olgi Lipińskiej oraz aktorstwo dwóch mistrzów gatunku, Piotra Fronczewskiego i Krzysztofa Kowalewskiego czynią z tego spektaklu wyjątkowe wydarzenie teatralne, które powinno się znaleźć w kręgu zainteresowania każdego teatromana.

Dodatkową atrakcją jest także gościnny występ Pawła Wawrzeckiego, Hanny Śleszyńskiej, Bartosza Budnego, Jakuba Ehrlicha, Dawida Pokusy, Jarosława Sucharskego i Igora Obłozy, którzy pojawią się w sekwencji telewizyjnej. Po antrakcie scenę zastąpi na pewien czas kinowy ekran. Będziemy świadkami prób do występu naszych głównych bohaterów sztuki.

Bardzo polecam tę sztukę, w szczególności fanom humoru jaki odnaleźć możemy w filmach Woody’ego Allen’a. Historia ta, na pozór prosta, doskonale prezentuje relacje międzyludzkie,  wytyka wady i pod płaszczykiem komedii wplata ważne życiowe prawdy, które dotyczą (lub będą dotyczyć) każdego z nas. Świetny tekst Neila Simona, aktorstwo na najwyższym poziomie gwarantują, że dwie godziny miną błyskawicznie.

Występują:

Piotr FRONCZEWSKI

Krzysztof KOWALEWSKI

ROBERT KOSZUCKI

reżyseria - Olga Lipińska

scenografia - Tatiana Kwiatkowska

czas trwania spektaklu: 110 minut / 1 przerwa

premiera: 08 marca 2014

Bilety:

I miejsce - 135,00 PLN

II miejsce - 115,00 PLN

III miejsce - 85,00 PLN

Organizator : Impresariat AS, Toruń

https://www.ebilet.pl/teatr/komedia/sloneczni-chlopcy-wyjazdowo/

 

> TRIATHLON STORY, czyli CHŁOPAKI Z ŻELAZA

29 marca godz.17.30 i 20.30

TRIATHLON STORY, czyli CHŁOPAKI Z ŻELAZA

Reżyseria: Piotr Nowak
Scenariusz: Dorota Truskolaska Alibert

Występują: Leszek Lichota, Waldemar Błaszczyk,Bartłomiej Topa,Piotr Nowak

 

Sztuka „Triathlon story” to wyjątkowo energetyczna i dynamiczna komedia, która rozgrywa się w przeddzień zawodów Ironman.

W hotelowym pokoju, wieczorem,  przypadkowo spotykają się czterej uczestnicy tych najbardziej prestiżowych triathlonowych zmagań. Każdy z nich zjawia się tam z innego powodu i każdy z nich czegoś innego oczekuje od startu.

Łączy ich triathlon a co ich dzieli? Wszystko! Mają zupełnie odmienne poglądy na życie i odmienne życiowe doświadczenia, różne temperamenty i sprzeczne charaktery, nawet poczucie humoru każdy z nich ma inne.

Wydawać by się mogło, że nigdy się ze sobą nie dogadają, jednak wymykające się spod kontroli absurdalne zdarzenia powodują, że pomiędzy bohaterami zawiązuje się prawdziwe męskie porozumienie a może
nawet rodzi się męska przyjaźń.

„Triathlon story” rozbraja szczerością, uwodzi potężną dawką dobrego humoru i nie zwalnia tempa ani na chwilę. Bawi widzów od pierwszej do ostatniej minuty spektaklu. Nieoczekiwane zwroty
akcji, brawurowe sytuacje i mistrzowska gra aktorska: Bartłomieja Topy, Leszka Lichoty, Waldemara Błaszczyka oraz Piotra Nowaka, który jest jednocześnie reżyserem sztuki, gwarantują doskonałą, pełną pozytywnych emocji rozrywkę.


Organizator: Impresariat "Adria"

Bilety: 120,- 90,- 60,-

do nabycia :w Operze Nova,u Organizatora www.adria-art.pl

oraz internetowo : biletyna.pl//kupbilecik.pl

***

> KONCERT zespołu DŻEM

3 kwietnia 2017 r. godz.20.00

DŻEM

Organizator koncertu: Impresariat ITD.

Bilety: 110,- 100,-90 do nabycia w Operze Nova, u Organizatora i przez internet

***

> SERCA BICIE

16 MAJA godz.18.15.

9. Festiwal „Serca bicie” będzie wyjątkowy. W części konkursowej największe przeboje Zauchy wykonają finaliści z Polski i z zagranicy. Druga część festiwalu to mega wydarzenie kulturalne. ”Zaucha. Welcome to the. PRL”- wielka muzyczna układanka w wykonaniu utalentowanych śpiewających aktorów, którzy wcielą się nie tylko w Andrzeja Zauchę , ale także w Wisławę Szymborską, Jacka Cygana, Edytę Górniak, Jana Suzina , Bogusława Wołoszańskiego i wielu innych. W spektaklu pojawia się 20 piosenek Zauchy, wystąpi 12 aktorów.

Organizator: Fundacja Serca Bicie

Bilety: 70,- 90 130,-

 

> MICHAŁ BAJOR

29 maja 2017 r. godz.19.00

Koncert Michała Bajora

Organizator: Impresariat itd.

Ceny biletów: 100,- 90,- 80,-

***

> OSTRA JAZDA

5 czerwca 2017 godz.17.30 i godz.20.30.

OSTRA JAZDA komedia Norma Forstera

Występują: Julia Kamińska,Katarzyna Żak,Mirosław Baka,Przemysław Sadowski,Jan Jankowski.

Organizator: Impresariat ADRIA

Ceny biletów: 120, 90, 60 zł.

Inne linki

Informacje o serwisie

© Opera Nova w Bydgoszczy, 2011-2013