Opera Nova w Bydgoszczy

Opera Nova w Bydgoszczy Jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków dzisiejszej Bydgoszczy jest usytuowana w centrum nowoczesna bryła Opery Nova, idealnie wpisana w malownicze zakole rzeki Brdy. W skład gmachu wchodzą trzy architektoniczne kręgi, które mieszczą wszystko, czego nowocześnie wyposażony teatr potrzebuje m.in. jedną z największych scen w Polsce i obdarzona równie doskonałą akustyką sale kameralną. Od strony Brdy, w 3. kręgu mieści się Centrum Kongresowe Opery. Budynek jest klimatyzowany, izolowany akustycznie oraz przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Opera Nova zaliczana jest do najlepszych polskich teatrów muzycznych oraz szczyci się wielką frekwencją widzów. Corocznie ( od 1994 r.) na przełomie kwietnia i maja w jej gmachu organizowany jest Bydgoski Festiwal Operowy - impreza o międzynarodowej renomie.

Ścieżka nawigacyjna

Podziel się

Treść strony

Szanowni Państwo!

Informujemy, iż odpłatność za bilety na spektakle gościnne sprzedawane w Operze Nova  przyjmowana jest  tylko w  gotówce.

Opera Nova nie jest organizatorem, nie odpowiada za kształt artystyczny gościnnych przedstawień, nie ustala cen biletów i nie prowadzi ich rezerwacji .

Obowiązek powiadomienia Widzów o ew. odwołaniu spektaklu spoczywa na  jego Organizatorze.

 

***

> Odwołany! STANISŁAWA CELIŃSKA.ŚWIĄTECZNIE.

23 stycznia 2017 r. godz.19.00. Uwaga: osoby, które zakupiły w Operze Nova bilety na odwołany przez Organizatora koncert Stanisławy Celińskiej proszone są o odbiór gotówki w kasie biletowej  lub Biurze Obsługi Widzów Opery.

Koncert Stanisławy Celińskiej z zespołem

***

> IRENA SANTOR w koncercie "Bydgoszcz,jedyne miasto moje..."

30 stycznia 2017 r. godz.19.00

Irenie Santor towarzyszyć będą: Mariusz Dubrawski-fortepian,Wojciech Ruciński-kontrabas,Grzegorz Poliszak-perkusja.

Organizator: Impresariat BIS

Bilety: 95,- 85,- 70,- do nabycia w Operze Nova

***

> RAJ DLA OPORNYCH

13 lutego godz.17.30 i 20.30

RAJ DLA OPORNYCH

Teatr Polonia

reżyseria Krystyna Janda

Obsada: Dorota Kolak, Mirosław Baka, Małgorzata Brajner

 

Ulubieńcy publiczności, Karol i Barbara z „Seksu dla opornych” powracają w zupełnie nowej odsłonie. „Raj dla opornych” to spektakl będący nie tyle kontynuacją pierwszej części, ale opowiadający o tych samych bohaterach w innej sytuacji. W drugiej części kultowej komedii nie walczą już z problemami małżeńskimi, starają się jednak odnaleźć jako ludzie, którzy stracili pracę i poczucie bezpieczeństwa. W życiowych rozterkach towarzyszyć im będzie siostra Barbary – Diana .

„Raj dla opornych” porusza aktualne i doskonale znane wszystkim tematy – kłopoty z dziećmi, brakiem pieniędzy, nieumiejętnością odnalezienia się w nowej sytuacji życiowej. W słodko-gorzki sposób opowiada o codziennych problemach, nie przestając jednak bawić widza. To coś w rodzaju „terapii życia” - razem z bohaterami przeżywamy wzloty i upadki, radości i smutki, a w postaciach, które spotykamy na scenie, możemy dostrzec samych siebie...
 

Organizator: Impresariat "Adria"

Bilety w cenie 120-,90,- 60,-

do nabycia :w Operze Nova,u Organizatora www.adria-art.pl

oraz internetowo : biletyna.pl//kupbilecik.pl

***

> "BOEING,BOEING"

20 lutego 2017 godz.17.30. i 20.30.

"BOEING, BOEING"

 

komedia sytuacyjna  Marca Camolettiego.Wielki przebój Broadwayu i West Endu. 

Obsada:
Magdalena Boczarska,Olga Bołądź,Dominika Figurska,Łukasz Simlat,Krzysztof Wieszczek,Maciej Wierzbicki


W 1991 roku sztuka ta została wpisana do księgi Guinessa za rekordową ilość wystawień – 17 500 w 55 krajach świata.
W 2008 roku zaś nagrodzona została prestiżową Tony Awards – odpowiednikiem Oscara w świecie teatru.

"Boeing Boeing" opowiada historię Maksa, którego życie uczuciowe i erotyczne regulowane jest przez międzynarodowy rozkład lotów... Maks ma aż trzy narzeczone, wszystkie są stewardesami, a każda z nich sądzi oczywiście, że to ona jest tą jedyną. Dzięki precyzyjnej organizacji i pomocy niezawodnej, choć nie stroniącej od sarkastycznych uwag, służącej Maksowi zawsze udaje się skoordynować wizyty kolejnych narzeczonych, które zresztą, jak twierdzi, kocha jednakowo... Co stanie się jednak, gdy z powodu niewielkich zmian w ruchu lotniczym, wszystkie one zjawią się u Maksa niemal w tej samej chwili? Jaką rolę odegra w tej historii przyjaciel Maksa z lat młodości Paweł? I co najważniejsze, czy okaże się, że to Maks tak dobrze radzi sobie z kobietami, czy może to one radzą sobie z nim?

 

Organizator: Impresariat "Adria"

Ceny biletów: 120,- 90,- 60,-

***

> Sceny dla dorosłych, czyli SZTUKA KOCHANIA

27 lutego 2017 r. godz.19.00

Sceny dla dorosłych, czyli SZTUKA KOCHANIA

reżyseria Krzysztof Jasiński

kostiumy Janina Czyż

muzyka Jakub Przebindowski

Występują: Piotr Gąsowski, Anna Oberc, Jakub Przebindowski, Katarzyna Skrzynecka.

Spektakl to przezabawna komedia na czterech aktorów, w której sceny przeplatane są piosenkami i żywą interakcją z widzami.

"Sceny dla dorosłych, czyli sztuka kochania" w reż. Krzysztofa Jasińskiego, z muzyką Jakuba Przebindowskiego, opowiadają o "kochaniu" w sposób niezwykle dowcipny i pikantny, lecz bez wulgaryzmów, z lekkim przymrużeniem oka, a jednocześnie świadomością, jaką wielką uwagę przywiązuje się do tej sfery życia. W tej komedii brawurowe aktorstwo, frywolne teksty i zabawne piosenki bawią widzów bez względu na płeć czy doświadczenia w tych sprawach.

 

Organizator: Agencja Artystyczna Muza

Ceny biletów: 120,- 90,- 80,- 60-,

***

> SHIRLEY VALENTINE

6 marca 2017 godz.19.00

Krystyna Janda w monodramie "Shirley Valentine"

Bilety 120,- 110,-

Organizator : Impresariat ITD

***

> "JEZIORO ŁABĘDZIE" balet Piotra Czajkowskiego

13 marca 2017 godz.16.30.

Wykonawcy: Moscow City Ballet (Rosja)

Organizator: Agencka Makroconcert

Ceny biletów: 165,- 145,- 125,-

***

> LEKKO nie BĘDZIE

20 marca 2017 r. godz.19.00

Jean-Claude Islert : "LEKKO NIE BĘDZIE"

reżyseria Tomasz Sapryk

Występują: Jan Jankowski, Dominika Ostałowska,Kacper Kuszewski,Tomasz Sapryk,Julia Rosnowska,Katarzyna Grabowska/Zofia Zborowska

Stateczny wykładowca Eduardo (Jan Jankowski) romansuje ze sprytną studentką Sarah (Zofia Zborowska/Katarzyna Grabowska), zaś jego była żona Marion (Dominika Ostałowska) zakochała się w młodszym partnerze.  Ich córka Julie (Julia Rosnowska) ma nowego, troszkę starszego narzeczonego Marco, wąsatego „artystę”, lekkoducha, bez grosza przy duszy (Kacper Kuszewski). Wspólnie zapoczątkują lawinę omyłek i absurdu, komplikacji i rozwiązań, które nie wpadłyby Wam do głowy. ...bo kiedy wszystko zawodzi, zawsze można zrzucić winę na hydraulika – imigranta ze wschodu...
 

Organizator: Agencja Artystyczna Muza

Bilety: 120,- 90,- 80,- 60,-

***

> SŁONECZNI CHŁOPCY

27 marca 2017, godz. 19.00

 Neil Simon: SŁONECZNI CHŁOPCY

Wspaniali komicy Willy Clark (Piotr FRONCZEWSKI) i Al Lewis (Krzysztof KOWALEWSKI) przez wiele dziesięcioleci tworzyli słynny duet estradowy Słoneczni Chłopcy. Ich zabawne skecze i komediowe scenki śmieszyły do łez kilka pokoleń widzów. Niestety, teraz okres popularności i sławy już minął. Od wielu lat skłóceni i pełni wzajemnych pretensji, nie występują na scenie i nie utrzymują ze sobą żadnych kontaktów. Aż do momentu, kiedy nagle pojawi się kusząca propozycja zarobienia dużych pieniędzy i powrotu na szczyty kariery. Żeby to osiągnąć muszą zapomnieć o wzajemnej nienawiści i wystąpić w jednej ze swoich najśmieszniejszych scenek w popularnym programie telewizyjnym. Ale jak mają to zrobić, kiedy na sam dźwięk głosu partnera reagują atakami niepohamowanej złości?

SŁONECZNI CHŁOPCY, sztuka znakomitego amerykańskiego dramatopisarza Neila Simona należy do tych komedii z najwyższej półki, które z humorem, ironią i wyrozumiałością opowiadają o życiu w jego małostkach, wstydach i upadkach. Od momentu powstania w 1972 r. otrzymała wiele prestiżowych nagród teatralnych, była grana na wszystkich kontynentach, parokrotnie święciła tryumfy na Broadwayu, doczekała się kilku adaptacji telewizyjnych – w jednej z nich zagrał nomen omen sam Woody Allen, a jej wersja filmowa otrzymała ponad 20 nominacji i nagród, z Oscarami i Złotymi Globami włącznie.

Reżyseria Olgi Lipińskiej oraz aktorstwo dwóch mistrzów gatunku, Piotra Fronczewskiego i Krzysztofa Kowalewskiego czynią z tego spektaklu wyjątkowe wydarzenie teatralne, które powinno się znaleźć w kręgu zainteresowania każdego teatromana.

Dodatkową atrakcją jest także gościnny występ Pawła Wawrzeckiego, Hanny Śleszyńskiej, Bartosza Budnego, Jakuba Ehrlicha, Dawida Pokusy, Jarosława Sucharskego i Igora Obłozy, którzy pojawią się w sekwencji telewizyjnej. Po antrakcie scenę zastąpi na pewien czas kinowy ekran. Będziemy świadkami prób do występu naszych głównych bohaterów sztuki.

Bardzo polecam tę sztukę, w szczególności fanom humoru jaki odnaleźć możemy w filmach Woody’ego Allen’a. Historia ta, na pozór prosta, doskonale prezentuje relacje międzyludzkie,  wytyka wady i pod płaszczykiem komedii wplata ważne życiowe prawdy, które dotyczą (lub będą dotyczyć) każdego z nas. Świetny tekst Neila Simona, aktorstwo na najwyższym poziomie gwarantują, że dwie godziny miną błyskawicznie.

Występują:

Piotr FRONCZEWSKI

Krzysztof KOWALEWSKI

ROBERT KOSZUCKI

reżyseria - Olga Lipińska

scenografia - Tatiana Kwiatkowska

czas trwania spektaklu: 110 minut / 1 przerwa

premiera: 08 marca 2014

Bilety: (sprzedaż od wtorku, 10 stycznia 2017)

I miejsce - 135,00 PLN

II miejsce - 115,00 PLN

III miejsce - 85,00 PLN

Organizator : Impresariat AS, Toruń

 

> TRIATHLON STORY, czyli CHŁOPAKI Z ŻELAZA

29 marca godz.17.30 i 20.30

TRIATHLON STORY, czyli CHŁOPAKI Z ŻELAZA

Reżyseria: Piotr Nowak
Scenariusz: Dorota Truskolaska Alibert

Występują: Leszek Lichota, Waldemar Błaszczyk,Bartłomiej Topa,Piotr Nowak

 

Sztuka „Triathlon story” to wyjątkowo energetyczna i dynamiczna komedia, która rozgrywa się w przeddzień zawodów Ironman.

W hotelowym pokoju, wieczorem,  przypadkowo spotykają się czterej uczestnicy tych najbardziej prestiżowych triathlonowych zmagań. Każdy z nich zjawia się tam z innego powodu i każdy z nich czegoś innego oczekuje od startu.

Łączy ich triathlon a co ich dzieli? Wszystko! Mają zupełnie odmienne poglądy na życie i odmienne życiowe doświadczenia, różne temperamenty i sprzeczne charaktery, nawet poczucie humoru każdy z nich ma inne.

Wydawać by się mogło, że nigdy się ze sobą nie dogadają, jednak wymykające się spod kontroli absurdalne zdarzenia powodują, że pomiędzy bohaterami zawiązuje się prawdziwe męskie porozumienie a może
nawet rodzi się męska przyjaźń.

„Triathlon story” rozbraja szczerością, uwodzi potężną dawką dobrego humoru i nie zwalnia tempa ani na chwilę. Bawi widzów od pierwszej do ostatniej minuty spektaklu. Nieoczekiwane zwroty
akcji, brawurowe sytuacje i mistrzowska gra aktorska: Bartłomieja Topy, Leszka Lichoty, Waldemara Błaszczyka oraz Piotra Nowaka, który jest jednocześnie reżyserem sztuki, gwarantują doskonałą, pełną pozytywnych emocji rozrywkę.


Organizator: Impresariat "Adria"

Bilety: 120,- 90,- 60,-

do nabycia :w Operze Nova,u Organizatora www.adria-art.pl

oraz internetowo : biletyna.pl//kupbilecik.pl

***

> KONCERT zespołu DŻEM

3 kwietnia 2017 r. godz.20.00

DŻEM

Organizator koncertu: Impresariat ITD.

Bilety: 110,- 100,-90 do nabycia w Operze Nova, u Organizatora i przez internet

Inne linki

Informacje o serwisie

© Opera Nova w Bydgoszczy, 2011-2013