Opera Nova w Bydgoszczy

Opera Nova w Bydgoszczy Jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków dzisiejszej Bydgoszczy jest usytuowana w centrum nowoczesna bryła Opery Nova, idealnie wpisana w malownicze zakole rzeki Brdy. W skład gmachu wchodzą trzy architektoniczne kręgi, które mieszczą wszystko, czego nowocześnie wyposażony teatr potrzebuje m.in. jedną z największych scen w Polsce i obdarzona równie doskonałą akustyką sale kameralną. Od strony Brdy, w 3. kręgu mieści się Centrum Kongresowe Opery. Budynek jest klimatyzowany, izolowany akustycznie oraz przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Opera Nova zaliczana jest do najlepszych polskich teatrów muzycznych oraz szczyci się wielką frekwencją widzów. Corocznie ( od 1994 r.) na przełomie kwietnia i maja w jej gmachu organizowany jest Bydgoski Festiwal Operowy - impreza o międzynarodowej renomie.

Grafika strony

graf aktualności

Ścieżka nawigacyjna

Podziel się

Treść strony

Najbliższe spektakle

Plakat Michała Batorego

Zapraszamy na operetkę Johanna Straussa "Baron cygański": od 23 -do 28 listopada.

Koncert "Wypatrują gwiazdy..."

***

Szekspir w bydgoskiej Operze

We foyer pokazujemy afisze, zdjęcia, plakaty, rekwizyty, artykuły prasowe  dotyczące przedstawień:

  • „Romeo i Julia” – balet Sergiusza Prokofiewa (1962 r., choreografia Rajmund Sobiesiak, kierownictwo muzyczne Zdzisław Bytnar)
  • „Wesołe kumoszki z Windsoru” opera komiczna Otto Nicolaia (1985 r., reżyseria Ryszard Pietruski,     kierownictwo muzyczne Zbigniew Staniszewski)
  • „Romeo i Julia” – balet Sergiusza Prokofiewa ( 1987 r., choreografia Przemysław Śliwa)
  • „Otello” opera Giuseppe Verdiego wystawiona w 1989 r.( reżyseria Sławomir Żerdzicki,  kierownictwo muzyczne Zygmunt Rychert)
  • „Sen nocy letniej” balet do muzyki Feliksa Mendelssohna-Bartholdy’ego ( 2011 r., choreografia Karol Urbański, kierownictwo  muzyczne Jerzy Wołosiuk)
  • „Falstaff” opera Giuseppe Verdiego, premiera 21 .10.2017 r. Reżyseria Maciej Prus, kierownictwo muzyczne Piotr Wajrak

Uprzejmie dziękujemy Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Bydgoszczy za wypożyczenie na wystawę interesujących wydań dzieł Szekspira.

W bieżącym sezonie artystycznym zapowiadamy  kolejną premierę „ szekspirowską ”: balet „Romeo i Julia” zainauguruje XXV Bydgoski Festiwal Operowy 21 kwietnia 2018 r.

Inne linki

Informacje o serwisie

© Opera Nova w Bydgoszczy, 2011-2013