Opera Nova w Bydgoszczy

Opera Nova w Bydgoszczy Jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków dzisiejszej Bydgoszczy jest usytuowana w centrum nowoczesna bryła Opery Nova, idealnie wpisana w malownicze zakole rzeki Brdy. W skład gmachu wchodzą trzy architektoniczne kręgi, które mieszczą wszystko, czego nowocześnie wyposażony teatr potrzebuje m.in. jedną z największych scen w Polsce i obdarzona równie doskonałą akustyką sale kameralną. Od strony Brdy, w 3. kręgu mieści się Centrum Kongresowe Opery. Budynek jest klimatyzowany, izolowany akustycznie oraz przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Opera Nova zaliczana jest do najlepszych polskich teatrów muzycznych oraz szczyci się wielką frekwencją widzów. Corocznie ( od 1994 r.) na przełomie kwietnia i maja w jej gmachu organizowany jest Bydgoski Festiwal Operowy - impreza o międzynarodowej renomie.

Grafika strony

graf aktualności

Ścieżka nawigacyjna

Podziel się

Treść strony

Sprzedaż biletów w czasie wakacji

Kasa biletowa będzie nieczynna od 19 czerwca do 31 lipca 2017 r.

Od 1 sierpnia br. kasa sprzedawać będzie bilety w godz.9-14 na wrzesień i październik br.

W tym czasie będzie także uruchomiona sprzedaż online na spektakle z repertuaru Opery Nova.

Na spektakle gościnne odbywające się w gmachu Opery od września  sprzedaż biletów tylko za gotówkę.http://www.opera.bydgoszcz.pl/29,aktualnosci.html

Dział Promocji i Obsługi Widzów zaprasza ponownie od 16 sierpnia br.

Repertuar Opery Nova na wrzesień 2017 r.Repertuar Opery Nova na październik 2017 r.Sławomir Kowalewski (z lewej) jako Markiz Posa w DON CARLOSIE.

***

Modernizacja Opery Nova

W przerwie pomiędzy sezonami artystycznymi tj. w okresie 26 czerwca do 26 sierpnia 2017 r. trwać będą prace remontowe w ramach Projektu "Modernizacja Opery Nova".

Od 26 czerwca gmach Opery Nova udostępniony został firmom , które przeprowadzają pierwszy, przewidziany harmonogramem, etap prac zgodnie z Projektem „Modernizacja Opery Nova”

Od kilku tygodni wywożone były wielkie dekoracje z tzw. kieszeni scenicznych.( Przy okazji w opróżnionych pomieszczeniach odsłonięte zostały zapomniane malowidła : oto na ścianach wśród egzotycznej roślinności wylegują się gepardy. To pozostałości po aranżacji wnętrz na jeden z bali odbywających się w Operze ).

 W rozpoczętej przerwie pomiędzy sezonami artystycznymi ( 26 czerwca- 26 sierpnia) trwają prace  obejmujące remont  podłogi w magazynie dekoracji wysokich o pow. 284,5 m² . Na przyszły rok zaplanowano wymianę podłóg na scenie, proscenium i kieszeniach scenicznych. Wartość zadania wynosi 768 572,51 zł

Ponadto udostępniony został front robót dla dostawy oraz montażu systemu sterowania urządzeniami mechanicznymi sceny. Wartość zadania wynosi 1 585 322,40 zł.  Prace zgodnie z umową mają być wykonane  w okresie do 31 sierpnia 2017 r.

Rozpoczęła się także realizacja zadania pn. „Drugi etap nagłośnienia sceny głównej, nagłośnienie sceny kameralnej, oraz zakup bezprzewodowych urządzeń radiowych”. Wartość zadania wynosi 1 980 103,20 zł. Dostawy i prace  objęte umową planuje się zakończyć do 31 sierpnia br.

Wszystkie działania realizowane są dzięki funduszom pozyskanym w ramach VIII osi Priorytetowej „Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 -2020. Wartość zadania: 13.585.772,83 zł.

Finasowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w wysokości 9.407.732,85 zł.

Finasowanie z budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego 1.874.567,78 zł.

 Zadanie jest realizowane w ramach VIII osi Priorytetowej „Ochrona dziedzictwa kulturowego i rozwój zasobów kultury” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 -2020.

Więcej informacji http://www.opera.bydgoszcz.pl/346,modernizacja-opery-nova-w-bydgoszczy.html

 

Opustoszały magazyn dekoracji wysokich w Operze Nova.27.06.2017Po wywiezieniu dekoracji...Remont podłogi w magazynie dekoracji. Opera Nova, czerwiec 2017 r.

***

Teatralne Nagrody Muzyczne im. Jana Kiepury.

24 czerwca br. w Filharmonii Narodowej w Warszawie odbyła się XI Gala wręczenia Teatralnych Nagród Muzycznych im. Kiepury . Kapituła Nagrody (Jacek Boniecki, prof. Ryszard Karczykowski, prof. Izabela Kłosińska, Tatiana Kwiatkowska, Andrzej Pągowski, Zofia Rudnicka, Jan Szurmiej, Iwona Wujastyk – Dyrektor Mazowieckiego Teatru Muzycznego imienia Jana Kiepury w Warszawie), spośród zgłoszeń nadesłanych przez dyrektorów wszystkich teatrów muzycznych w Polsce, wyłoniła spektakle i twórców  najlepszych  przedstawień w roku 2016 oraz przyznała nagrody i wyróżnienia .

Artyści związani z Opera Nova otrzymali:

Nagrody:

  • w kategorii "najlepszy debiut operowy" zdobył Sławomir Kowalewski, solista Opery Nova. Podczas popisowego występu Laureat wykonał arię Tonia z Prologu do opery "Pajace"Leoncavalla.
  • w kategorii "najlepsza scenogafia" otrzymała Julia Skrzynecka za "Stabat Mater.Harnasie"

Wyróżnienia w następujących kategoriach za:

  1. Najlepszy spektakl :"Stabat Mater.Harnasie"
  2. Najlepszy choreograf: Robert Bondara
  3. Najlepszy śpiewak operowy : Tadeusz Szlenkier
  4. Najlepszy plakat teatralno-muzyczny: Adam Pękalski za plakat do opery „Don Carlos”

Gratulujemy wszystkim  Laureatom !

 

 

 

Wyróznienie dla  spektaklu "Stabat Mater.Harnasie"Wyróżnienie: najlepszy spiewak operowyWyróżnienie: najlepszy plakatSławomir Kowalewski ( z lewej) jako Markiz Posa w DON CARLOSIE i Łukasz Załęski w roli tyt.

***

Inne linki

Informacje o serwisie

© Opera Nova w Bydgoszczy, 2011-2013