Opera Nova w Bydgoszczy

Opera Nova w Bydgoszczy Jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków dzisiejszej Bydgoszczy jest usytuowana w centrum nowoczesna bryła Opery Nova, idealnie wpisana w malownicze zakole rzeki Brdy. W skład gmachu wchodzą trzy architektoniczne kręgi, które mieszczą wszystko, czego nowocześnie wyposażony teatr potrzebuje m.in. jedną z największych scen w Polsce i obdarzona równie doskonałą akustyką sale kameralną. Od strony Brdy, w 3. kręgu mieści się Centrum Kongresowe Opery. Budynek jest klimatyzowany, izolowany akustycznie oraz przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Opera Nova zaliczana jest do najlepszych polskich teatrów muzycznych oraz szczyci się wielką frekwencją widzów. Corocznie ( od 1994 r.) na przełomie kwietnia i maja w jej gmachu organizowany jest Bydgoski Festiwal Operowy - impreza o międzynarodowej renomie.

Grafika strony

graf aktualności

Ścieżka nawigacyjna

Podziel się

Treść strony

Spektakle w ramach projektu "Promocja marki Województwa Kujawsko-Pomorskiego"

W ramach projektu pn.„Promocja marki Województwa Kujawsko-Pomorskiego poprzez wydarzenia kulturalne” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego" Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Opera Nova zapraszają podopiecznych Ośrodków Opieki Społecznej, Domów Pomocy Społecznej, organizacji pozarządowych i innych instytucji zajmujących się pomocą społeczną  do obejrzenia następujących spektakli:

*baletu Sergiusza Prokofiewa "Kopciuszek" w poniedziałek, 26 stycznia 2015 r. o godz.17.00.

*opery baśniowej Engelberta Humperdincka "Jaś i Małgosia" w piątek, 13 lutego 2015 r. o godz.17.00.

* baletu do muzyki Feliksa Mendelssohna "Sen nocy letniej" w poniedziałek, 23 lutego o godz.17.00.

* baletu dla dzieci "Magiczny sklep z zabawkami" - 10 spektakli w marcu br.

   Zamówienia grupowych bezpłatnych zaproszeń  ( 50 na grupę) prosimy kierować na adres e-mail: Robert.Chojnacki@operanova.bydgoszcz.pl 

Decyduje kolejność zgłoszeń. Więcej informacji pod nr. telefonów :52 3251524 oraz 52 3251655.   

***

Konkurs Polskich Krytyków Muzycznych „KROPKA”

 

 

Celem Konkursu Polskich Krytyków Muzycznych „KROPKA” jest kształtowanie właściwych wzorców krytyki muzycznej poprzez promowanie autorytetów w tej dziedzinie oraz podniesienie poziomu krytyki, którą w popularnych mediach często zajmują się osoby niekompetentne. Chcemy uhonorować i przybliżyć szerszej publiczności postaci ważne dla polskiej krytyki muzycznej, które często bywają niedoceniane lub po prostu nie znane, poza wąskim kręgiem odbiorców.

Konkurs ma też zwrócić uwagę na młodych twórców – świeżo upieczonych absolwentów kierunków związanych z dziennikarstwem muzycznym – którym często niezwykle trudno wybić się na rynku muzycznym. Może zatem stanowić doskonałe pole do zaprezentowania szerokiemu gronu odbiorców swoich możliwości przez najmłodsze pokolenie krytyków.

Konkurs ma zaprezentować także dorobek zagranicznych muzykologów, dziennikarzy, publicystów, którzy swoją pracę poświęcili badaniu i promowaniu muzyki polskiej na świecie, a o których wiedza w Polsce bywa znikoma.

Konkurs otwarty jest na wszystkie gatunki i style muzyczne, dlatego może przyczynić się do integracji środowiska krytyków, które, ze względu na ogromną różnorodność stylistyczną oraz niszowy charakter niektórych nurtów muzycznych, pozostaje bardzo rozproszone.

Do tej pory nie było w Polsce konkursu skierowanego do krytyków muzycznych. Wydarzenie to stanowi pierwsze tego typu pole konfrontacji i oceny pracy publicystów, którzy na co dzień sami oceniają muzyczne osiągnięcia innych. Forma konkursu może mieć zatem motywujący wpływ na twórców, których teksty będą podlegać ocenie wykwalifikowanych jurorów. Samo wydarzenie natomiast stanowi zupełnie nową jakość w polskim życiu muzycznym.

Szczegóły konkursu oraz regulamin znajdują się na stronie: http://fundacjameakultura.pl/kropka

Karnawał w Operze Nova

 

 

Karnawał’2015  w Operze Nova upłynie wśród śpiewu i tańca. Skoro czas uciech i zabaw , to bez muzyki Johanna Straussa ani rusz. Rozpoczniemy czterema spektaklami  „operetki na bogato”, czyli „Barona cygańskiego” ( 9-13 I) . Potem robimy wyjątek w nastroju dla trzech przedstawień „Rigoletta” (na spektakle  tej najnowszej pozycji repertuarowej  ( 18-20 I)  już brak biletów. Wszystkich miłośników tańca zachęcamy do wybrania się na bal z „Kopciuszkiem”  Sergiusza Prokofiewa ( 24-27 I) , a na przełom stycznia i lutego proponujemy  kolejne  mistrzowskie dzieło operetkowe . Z dorobku  kompozytorskiego   Emmericha Kálmána  przypominamy   „Hrabinę Maricę” ( 31 I – 4 II). Dzieciom proponujemy wizytę w Operze Nova  na  familijnej baśni operowej Humperdincka „Jaś i Małgosia” (13-15 lutego).

  • KOPCIUSZEK balet Sergiusza Prokofiewa. 24-27 godz.17.00.

    poniedziałek 2015-01-26
    Spektakl w dniu 26 stycznia odbywa się w ramach projektu pn.„Promocja marki Województwa Kujawsko-Pomorskiego poprzez wydarzenia kulturalne” wspólfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa KujawskoPomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego".
  • *

    poniedziałek 2015-01-26
    Spektakle w ramach Projektu: *balet "Kopciuszek" 26 stycznia, *opera baśniowa  "Jaś i Małgosia" 13 lutego, *balet "Sen nocy letniej" 23 lutego.  

Inne linki

Informacje o serwisie

© Opera Nova w Bydgoszczy, 2011-2013