Opera Nova w Bydgoszczy

Opera Nova w Bydgoszczy Jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków dzisiejszej Bydgoszczy jest usytuowana w centrum nowoczesna bryła Opery Nova, idealnie wpisana w malownicze zakole rzeki Brdy. W skład gmachu wchodzą trzy architektoniczne kręgi, które mieszczą wszystko, czego nowocześnie wyposażony teatr potrzebuje m.in. jedną z największych scen w Polsce i obdarzona równie doskonałą akustyką sale kameralną. Od strony Brdy, w 3. kręgu mieści się Centrum Kongresowe Opery. Budynek jest klimatyzowany, izolowany akustycznie oraz przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Opera Nova zaliczana jest do najlepszych polskich teatrów muzycznych oraz szczyci się wielką frekwencją widzów. Corocznie ( od 1994 r.) na przełomie kwietnia i maja w jej gmachu organizowany jest Bydgoski Festiwal Operowy - impreza o międzynarodowej renomie.

Grafika strony

graf aktualności

Ścieżka nawigacyjna

Podziel się

Treść strony

Wakacyjny czas w Operze.

Opera Nova wykorzystała wakacyjną przerwę  w działalności zespołów artystycznych i dokonała zaplanowanych remontów. Wykonano krystalizację marmurowej posadzki na górnym foyer ,wymalowana została widownia dużej sali.Przeprowadzono także modernizację systemu interkomowego wewnątrz gmachu.

***

Pracownie krawieckie, modystyczne, szewskie rozpoczęły wykonywanie strojów wg projektów Martyny Kander do opery Rigoletto. Próby solistów rozpoczęły się  18 sierpnia br. Premiera zaplanowana jest na 18 października br.

***

Na scenie Opery Nova kręcone były sceny do filmu pt. "Disco Polo", którego akcja dzieje się w minionych latach 90tych.Współautorem scenariusza jest Mateusz Kościukiewicz.Obraz reżyseruje  Maciej Bochniak.. Będzie to historia młodych, utalentowanych muzyków z małej miejscowości gdzieś w Polsce, którzy, w brawurowy sposób dążąc do spełnienia swoich marzeń, osiągają szczyty list przebojów.

Opera Nova użyczyła do tej produkcji swej scenografii z opery Moniuszki "Halka", która  - według scenariusza- "zagrała"  dekorację konkursu Eurowizji.

"Gmach opery i scenografia, którą mogliśmy wykorzystać, doskonale odpowiadały naszym wyobrażeniom o scenie finałowej. Przy okazji jest tu świetna akustyka, trudno sobie wyobrazić lepsze warunki do pracy - mówi scenarzysta Mateusz Kościukiewicz.

 

Bilety na wrzesień - sezon artystyczny 2014/2015

Bilety na spektakle wrześniowe sprzedawane są w Dziale Obsługi Widzów od 18 sierpnia br., także sprzedaż on line .

Spektakle Opery we wrześniu 2014 r.

fot. Marek Chełminiak

6 września godz.19. - Koncert plenerowy "Na pożegnanie wakacji" w wykonaniu solistów i Orkiestry Opery Nova pod batutą Piotra Wajraka - teatr letni nad Brdą

12/ 13/ 14/ 15 września . godz. 19. - musical "My Fair Lady"

20/ 21/ 22/ 23. września godz.19. - opera "Halka"

28/ 30 września godz.19.-  balet "Fascynacje"
 

Inne linki

Informacje o serwisie

© Opera Nova w Bydgoszczy, 2011-2013