Opera Nova w Bydgoszczy

Opera Nova w Bydgoszczy Jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków dzisiejszej Bydgoszczy jest usytuowana w centrum nowoczesna bryła Opery Nova, idealnie wpisana w malownicze zakole rzeki Brdy. W skład gmachu wchodzą trzy architektoniczne kręgi, które mieszczą wszystko, czego nowocześnie wyposażony teatr potrzebuje m.in. jedną z największych scen w Polsce i obdarzona równie doskonałą akustyką sale kameralną. Od strony Brdy, w 3. kręgu mieści się Centrum Kongresowe Opery. Budynek jest klimatyzowany, izolowany akustycznie oraz przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Opera Nova zaliczana jest do najlepszych polskich teatrów muzycznych oraz szczyci się wielką frekwencją widzów. Corocznie ( od 1994 r.) na przełomie kwietnia i maja w jej gmachu organizowany jest Bydgoski Festiwal Operowy - impreza o międzynarodowej renomie.

Grafika strony

graf aktualności

Ścieżka nawigacyjna

Podziel się

Treść strony

"Rusałka" czeka na DVD

RUSAŁKA. Opera Nova. fot. Marek Chełminiak

Od 23 czerwca do 3 lipca br. w Operze Nova  nagrywana jest ścieżka dźwiękowa  opery Antonina Dvořaka „Rusałka” do przygotowywanej płyty DVD. W obsadzie solistów:  Jacek Greszta (Wodnik), Magdalena Polkowska (Rusałka), Tadeusz Szlenkier (Książę), Darina Gapicz ( Ježibaba), Katarzyna Nowak-Stańczyk (Obca Księżna). Orkiestrą Opery Nova dyryguje będzie Maciej Figas.

Bilety na wrzesień - sezon artystyczny 2014/2015

Bilety na spektakle wrześniowe sprzedawane będą w Dziale Obsługi Widzów od 16 - 30 czerwca i ponownie od 18 sierpnia br. Także sprzedaż biletów on line uruchomiona zostanie ponownie 18 sierpnia.

 

Spektakle Opery we wrześniu 2014 r.

6 .09. godz.19. - Koncert plenerowy "Na pożegnanie wakacji" w wykonaniu solistów i Orkiestry Opery Nova pod batutą Piotra Wajraka - teatr letni nad Brdą.

12/13/14/15 .09. godz. 19. - musical "My Fair Lady"

20/21/22/3.09. godz.19. - opera "Halka"

28/30.09. godz.19.-  balet "Fascynacje"
 

RIGOLETTO w nowym sezonie

partutura opery "Rigoletto"

18 października br. zaprosimy na pierwszą premierę sezonu artystycznego 2014/2015 -  operę Giuseppe Verdiego "Rigoletto"

Inne linki

Informacje o serwisie

© Opera Nova w Bydgoszczy, 2011-2013