Opera Nova w Bydgoszczy

Opera Nova w Bydgoszczy Jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków dzisiejszej Bydgoszczy jest usytuowana w centrum nowoczesna bryła Opery Nova, idealnie wpisana w malownicze zakole rzeki Brdy. W skład gmachu wchodzą trzy architektoniczne kręgi, które mieszczą wszystko, czego nowocześnie wyposażony teatr potrzebuje m.in. jedną z największych scen w Polsce i obdarzona równie doskonałą akustyką sale kameralną. Od strony Brdy, w 3. kręgu mieści się Centrum Kongresowe Opery. Budynek jest klimatyzowany, izolowany akustycznie oraz przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Opera Nova zaliczana jest do najlepszych polskich teatrów muzycznych oraz szczyci się wielką frekwencją widzów. Corocznie ( od 1994 r.) na przełomie kwietnia i maja w jej gmachu organizowany jest Bydgoski Festiwal Operowy - impreza o międzynarodowej renomie.

Grafika strony

graf aktualności

Ścieżka nawigacyjna

Podziel się

Treść strony

> Sezon 2016/2017.

Uwaga: na prośbę Widzów spoza Bydgoszczy spektakle niedzielne rozpoczynać się będą o godz.18.

W sprzedaży bilety na spektakle we wrześniu, październiku i listopadzie br.

Repertuar wrześniaKoncerty z okazji 60.lecia bydgoskiej sceny operowejRepertuar październikaRepertuar listopada

***

> Bilet za 60 groszy dla rówieśnika Opery.

  Bilet za 60 groszy dla 60.latka. Akcja będzie trwała przez cały sezon 2016/2017 dla upamiętnienia 60.lat działalności bydgoskiej sceny operowej. Każdy jubilat -równieśnik Opery może w miesiącu swego urodzenia nabyć 1 bilet za 60 groszy na dowolny spektakl z repertuaru Opery Nova z wyłączeniem premier, Koncertów Sylwestrowo-Noworocznych, Bydgoskiego Festiwalu Operowego.

Szymanowski po raz pierwszy

 baner wg plakatów autorstwa Diany Marszałek

Po wakacyjnej przerwie zespoły artystyczne Opery Nova w Bydgoszczy rozpoczęły przygotowania do najbliższej premiery: „Stabat Mater” i „Harnasiów ”, dzieł Karola Szymanowskiego nigdy w 60.letniej historii bydgoskiej sceny operowej nie wykonywanych.

 Choreografie do obu utworów tworzy Robert Bondara, artysta o uznanym dorobku, który w 2011 r. stworzył dla Baletu Opery Nova swój pierwszy autorski spektakl ”Zniewolony umysł”, inspirowany esejem  Czesława Miłosza. Kierownictwo muzyczne premiery sprawuje Maciej Figas, scenografia jest dziełem Julii Skrzyneckiej, chór przygotowuje Henryk Wierzchoń.

Utwory Szymanowskiego, jednego z największych kompozytorów XX wieku ,wybrane zostały na uroczystą premierę, która 22 października br. uświetni obchody 60.rocznicy działalności polskiej sceny operowej w Bydgoszczy i objęta została honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dotychczas dzieła Szymanowskiego prezentowane były w Operze Nova gościnnie ,podczas Bydgoskich Festiwali Operowych  („Król Roger” w wykonaniu Teatru Wielkiego-Opery Narodowej , „Hagith” Opery Wrocławskiej oraz „Loteria na mężów” wystawiona przez Operę Krakowską).

 

> Zapowiadamy...

Partnerem kampanii reklamowej DVD "Rusałka" jest Miasto Bydgoszcz.

 • Na uroczyste Koncerty zapraszamy 1 i 2 października.

  sobota 2016-10-01
  Uwaga: niedzielny Koncert rozpocznie się o godz.18.
 • *

  sobota 2016-10-22
  Utwory Szymanowskiego, jednego z największych kompozytorów XX wieku ,wybrane zostały na uroczystą premierę, która 22 października br. uświetni obchody 60.rocznicy działalności polskiej sceny operowej w Bydgoszczy i objęta została honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
 • NAPÓJ MIŁOSNY, czyli bel canto w operze komicznej Donizettiego.

  piątek 2016-10-07
  W przedłużeniu  ogólnopolskiej akcji "60+ KULTURA 2016" zapraszamy Państwa w wieku 60+ do skorzystania z puli 60 biletów w specjalnej cenie 20 zł/szt. na spektakl w dniu 7 października. Liczba 60 nie jest przypadkowa: chcemy zaakcentować obchody 60.lecia działalności polskiej sceny operowej w Bydgoszczy, które świętować będziemy w październiku br.
 • Niedzielne spektakle rozpoczynają się o godz.18.00

  czwartek 2016-09-08 (akt. czwartek 2016-09-22 11:22)
  Uprzejmie przypominamy, iż na prośbę Widzów spektakle Opery Nova przypadające w niedziele rozpoczynają się o godz.18.

Inne linki

Informacje o serwisie

© Opera Nova w Bydgoszczy, 2011-2013