Opera Nova w Bydgoszczy

Opera Nova w Bydgoszczy Jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków dzisiejszej Bydgoszczy jest usytuowana w centrum nowoczesna bryła Opery Nova, idealnie wpisana w malownicze zakole rzeki Brdy. W skład gmachu wchodzą trzy architektoniczne kręgi, które mieszczą wszystko, czego nowocześnie wyposażony teatr potrzebuje m.in. jedną z największych scen w Polsce i obdarzona równie doskonałą akustyką sale kameralną. Od strony Brdy, w 3. kręgu mieści się Centrum Kongresowe Opery. Budynek jest klimatyzowany, izolowany akustycznie oraz przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Opera Nova zaliczana jest do najlepszych polskich teatrów muzycznych oraz szczyci się wielką frekwencją widzów. Corocznie ( od 1994 r.) na przełomie kwietnia i maja w jej gmachu organizowany jest Bydgoski Festiwal Operowy - impreza o międzynarodowej renomie.

Grafika strony

graf aktualności

Ścieżka nawigacyjna

Podziel się

Treść strony

Lekcja współczesnego baletu

Ogromne bogactwo i różnorodność technik tańca: szeroko rozumiany taniec współczesny oraz klasyczny (jako baza), abstrakcyjna komedia baletowa , perfekcja klasyki i jej parodia , wirtuozowska  technika i wielkie zaangażowanie tańczących - to nasze "Fascynacje".

Te niezwykłe balety, stworzone przez wybitnych współczesnych choreografów - pierwotnie dla znakomitych europejskich i amerykańskich zespołów- i przekazane Baletowi Opery Nova jako jedynemu polskiemu zespołowi, są wyjątkowym spektaklem w repertuarze bydgoskich tancerzy. Oklaskiwane i podziwiane na scenach Poznania i Warszawy zostaną ponownie wystawione w Bydgoszczy. Zapraszamy we wtorek,  30 września na spotkanie z fascynującym współczesnym baletem.

O "fascynacjach" z Iloną Jaświn-Madejską i tancerzami
http://www.bydgoszczinaczej.pl/artykul/balet-ma-glos/

Często jest jakby tłem do spektakli operowych, operetkowych, musicali, a tymczasem to balet szkolony przez najlepszych choreografów na świecie, balet z ambicjami,…
bydgoszczinaczej.pl
 

 

Czarodziejski...

CZARODZIEJSKI FLET. fot.Marek Chełminiak

Gdyby Mozart napisał tylko „Czarodziejski flet” wystarczyłoby, aby uznać go za geniusza. Opera była gatunkiem najbliższym sercu kompozytora a to jego operowe dokonanie jest arcydziełem, uwielbianym przez wszystkie pokolenia słuchaczy.

Upierzony i gadatliwy Papageno, rycerski książę Tamino, wrażliwa i dzielna Pamina oraz marzący o idealnym społeczeństwie Sarastro i nieprzyjaciółka słońca, Królowa Nocy - to wiodące postaci trzech  najbliższych przedstawień – od piątku do niedzieli -w Operze Nova (3,4,5 X o godz.19.).

Orkiestrę Opery Nova poprowadzi Maciej Figas a główne partie śpiewać będą w kolejnych dniach :

Victoria Vatutina /Patrycja Krzeszowska-Kubit  (Pamina)

Pavlo Tolstoy / Tadeusz Szlenkier (Tamino)

Damian Konieczek/ Jacek Greszta (Sarastro)

Przemysław Rezner jako Papageno

Joanna Moskowicz i Aleksandra Olczyk jako Królowa Nocy .

Opera Nova uczestniczy w akcji promocyjnej  pn. "Bydgoszcz za pół ceny", której celem jest zintegrowanie lokalnej społeczności oraz prezentacja oferty kulturalnej ( i nie tylko) naszego miasta.

Oferujemy pulę biletów ( 2 x po 100 miejsc) na "Czarodziejski flet" w piątek, 3 października br. oraz niedzielę, 5 października br. Bilety te można nabywać z 50% zniżką w Dziale Obsługi Widzów oraz kasie biletowej Opery.

Jest to też dodatkowy akcent  nawiązujący do  październikowych obchodów Międzynarodowego Dnia Muzyki.

Serdecznie zapraszamy !

Wkrótce RIGOLETTO

Tę operę Verdiego do libretta opartego na sztuce Wiktora Hugo „Król się bawi” realizowano w bydgoskiej Operze dwukrotnie: w 1967 roku ( reżyserował Sławomir Żerdzicki, kierownictwo muzyczne sprawował Zdzisław Wendyński) i w 1986 r.– na 30.lecie bydgoskiej sceny operowej - w reżyserii  Bolesława Jankowskiego i przygotowaną muzycznie przez Kazimierza Wiencka. Po 28 latach Opera Nova ponownie sięga to dzieło. Realizuje je , znana już z udanych dokonań na bydgoskiej scenie operowej, ekipa twórców (Natalia Babińska, Maciej Figas, Diana Marszałek, Maciej Igielski),do której dołączyła utalentowana autorka kostiumów, Martyna Kander i choreograf,Jakub Lewandowski. Efekt ich pracy poznamy 18 października.

Informujemy, iż w środę 1 października br. w Operze Nova mogą wystąpić problemy związane z rezerwacją i zakupem biletów online oraz w płatnościach kartą płatniczą w związku z wymianą światłowodów.

Inne linki

Informacje o serwisie

© Opera Nova w Bydgoszczy, 2011-2013