Opera Nova w Bydgoszczy

Opera Nova w Bydgoszczy Jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków dzisiejszej Bydgoszczy jest usytuowana w centrum nowoczesna bryła Opery Nova, idealnie wpisana w malownicze zakole rzeki Brdy. W skład gmachu wchodzą trzy architektoniczne kręgi, które mieszczą wszystko, czego nowocześnie wyposażony teatr potrzebuje m.in. jedną z największych scen w Polsce i obdarzona równie doskonałą akustyką sale kameralną. Od strony Brdy, w 3. kręgu mieści się Centrum Kongresowe Opery. Budynek jest klimatyzowany, izolowany akustycznie oraz przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Opera Nova zaliczana jest do najlepszych polskich teatrów muzycznych oraz szczyci się wielką frekwencją widzów. Corocznie ( od 1994 r.) na przełomie kwietnia i maja w jej gmachu organizowany jest Bydgoski Festiwal Operowy - impreza o międzynarodowej renomie.

Grafika strony

graf aktualności

Ścieżka nawigacyjna

Podziel się

Treść strony

Kupno biletów w okresie świątecznym

W Wigilię Świąt Bożego Narodzenia ( 24 grudnia br.) Biuro Obsługi Widzów czynne będzie od godz.8.30.-14.00.

Kasa biletowa ( w holu głównym Opery Nova) będzie nieczynna.

 

***

Koncerty Sylwestrowe'2014 i Noworoczne'2015

fot.Marek Chelminiak

Najbliższa edycja  świątecznych  występów  to  siedem uroczystych  Koncertów, z których  pierwszy odbędzie się  w niedzielę,28 grudnia 2014 r. a ostatni w piątek, 2 stycznia 2015 r.

Aktualnie biletów brak; zachęcamy do dowiadywania się o ich ew.zwroty.

Wykonawcy: Darina Gapicz, Małgorzata Grela,Krystyna Nowak, Katarzyna Nowak-Stańczyk,Magdalena Polkowska,Ewelina Rakoca,Małgorzata Ratajczak,Dorota Sobczak,Marta Ustyniak,Łukasz Goliński,Jacek Greszta,Szymon Rona,Przemyslaw Zubowicz oraz laureat programu "Mam talent",Tomasz Pałasz.

CHÓR, BALET i ORKIESTRA Opery Nova w Bydgoszczy.

Realizatorzy:

Kierownictwo muzyczne: Maciej Figas

Reżyseria: Sebastian Gonciarz

Choreografia: Iwona Runowska

Scenografia: Mariusz Napierała

Przygotowanie chóru: Henryk Wierzchoń

Aktualnie biletów brak.

Wejściówki (na miejsca stojące) sprzedawane będą od 23 grudnia.

Wejściówki na koncerty w dniach 28,2,30 grudnia oraz 1 i 2 stycznia: 50zł

Wejściówki na Konceert w dniu 31 grudnia godz.16.30 : 60 zł

Wejściówka na koncert w dniu 31 grudnia godz.20.0o: 70 zl.

 

 

***

"Baron..." w ramach projektu "Promocja marki Województwa Kujawsko-Pomorskiego"

W ramach projektu pn.„Promocja marki Województwa Kujawsko-Pomorskiego poprzez wydarzenia kulturalne” wspólfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa KujawskoPomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego" Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Opera Nova zapraszają podopiecznych Ośrodków Opieki Społecznej, Domów Pomocy Społecznej, organizacji pozarządowych i innych instytucji zajmujących się pomocą społeczną  do obejrzenia operetki Johanna Straussa "Baron cygański"  w piątek, 9 stycznia 2015 roku o godz.18.00.

   Zamówienia grupowych bezpłatnych zaproszeń  ( 50 na grupę) prosimy kierować na adres e-mail: Robert.Chojnacki@operanova.bydgoszcz.pl  najpóźniej do dnia 2 stycznia 2015 r.

Decyduje kolejność zgłoszeń. Więcej informacji pod nr. telefonów :52 3251524 oraz 52 3251655.   

"Kopciuszek" na balu

Kopciuszek. fot.Marek Chelminiak

DZIĘKUJEMY WSZYSTKIM DZIECIOM , które wykonały prace plastyczne pt.  „Kopciuszek na balu”. Otrzymaliśmy  147  pieknych rysunków, malowanek, wyklejanek ,kolorowanek . Wśród ich Autorów ,6 grudnia,w przerwie spektaklu,zostały wylosowane 3 nagrody książkowe - album „Skarby Kujaw i Pomorza” oraz 5. zestawów biletów na spektakle dla dzieci w 2015 r.

Wszystkie prace będą eksponowane w styczniu 2015 roku na wystawie we foyer Opery Nova.

 

Inne linki

Informacje o serwisie

© Opera Nova w Bydgoszczy, 2011-2013