Opera Nova w Bydgoszczy

Opera Nova w Bydgoszczy Jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków dzisiejszej Bydgoszczy jest usytuowana w centrum nowoczesna bryła Opery Nova, idealnie wpisana w malownicze zakole rzeki Brdy. W skład gmachu wchodzą trzy architektoniczne kręgi, które mieszczą wszystko, czego nowocześnie wyposażony teatr potrzebuje m.in. jedną z największych scen w Polsce i obdarzona równie doskonałą akustyką sale kameralną. Od strony Brdy, w 3. kręgu mieści się Centrum Kongresowe Opery. Budynek jest klimatyzowany, izolowany akustycznie oraz przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Opera Nova zaliczana jest do najlepszych polskich teatrów muzycznych oraz szczyci się wielką frekwencją widzów. Corocznie ( od 1994 r.) na przełomie kwietnia i maja w jej gmachu organizowany jest Bydgoski Festiwal Operowy - impreza o międzynarodowej renomie.

Grafika strony

graf aktualności

Ścieżka nawigacyjna

Podziel się

Treść strony

"Czardaszka" na majowe wieczory.

Plakat Michała Batorego

W piątek, sobotę, niedzielę i wtorek ( 26,27,28 i 30 maja) proponujemy operetkowe arcydzieło Kálmána „Księżniczka czardasza”.

Nasza realizacja sytuuje akcję sceniczną w Polsce międzywojennej: w Warszawie i Wilnie, w modnym lokalu, którego bywalcami są m.in. sanacyjni oficerowie oraz w pałacu kresowej arystokracji. Wizja reżyserska zaproponowana Wojciecha Adamczyka spotkała się z entuzjastycznym przyjęciem przez widzów i recenzentów: Księżniczka czardasza” jest najkosztowniejszym spektaklem w historii Opery Nova. Na jej potrzeby uszyto aż 350 kostiumów autorstwa Marii Balcerek. Ten przepych ma jednak swoje uzasadnienie.” Nieśmiertelne arie, których w "Księżniczce..." jest bez liku, brzmią równie urzekająco, gdy zamiast węgierskiego huzara, śpiewa je polski porucznik w czapce z rogatywką”.

W obsadach:

jako Sylvia Varesco -  Darina Gapicz i Dorota Sobczak .

jako Edwin - Adam Sobierajski i Adam Zdunikowski

Książę Stanisław - Ryszard Smęda

Księżna Izabela - Małgorzata Ratajczak i Katarzyna Nowak-Stańczyk

w roli Nastki- Krystyna Nowak

jako Toni - Jakub Zarębski, Szymon Rona.

Za pulpitem dyrygenckim  stanie  Piotr Wajrak.

 

 

***

> Bilet za 60 groszy dla rówieśnika Opery.

  Bilet za 60 groszy dla 60.latka. Akcja trwa przez cały sezon 2016/2017 dla upamiętnienia 60.lat działalności bydgoskiej sceny operowej. Każdy jubilat - równieśnik Opery może w miesiącu swego urodzenia nabyć 1 bilet za 60 groszy na dowolny spektakl z repertuaru Opery Nova, grany w tym samym miesiącu.

Uwaga: Opera Nova kończy sezon artystyczny 18 czerwca br.

> Repertuar Opery Nova do końca sezonu 2016/2017

Inne linki

Informacje o serwisie

© Opera Nova w Bydgoszczy, 2011-2013