Opera Nova w Bydgoszczy

Opera Nova w Bydgoszczy Jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków dzisiejszej Bydgoszczy jest usytuowana w centrum nowoczesna bryła Opery Nova, idealnie wpisana w malownicze zakole rzeki Brdy. W skład gmachu wchodzą trzy architektoniczne kręgi, które mieszczą wszystko, czego nowocześnie wyposażony teatr potrzebuje m.in. jedną z największych scen w Polsce i obdarzona równie doskonałą akustyką sale kameralną. Od strony Brdy, w 3. kręgu mieści się Centrum Kongresowe Opery. Budynek jest klimatyzowany, izolowany akustycznie oraz przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Opera Nova zaliczana jest do najlepszych polskich teatrów muzycznych oraz szczyci się wielką frekwencją widzów. Corocznie ( od 1994 r.) na przełomie kwietnia i maja w jej gmachu organizowany jest Bydgoski Festiwal Operowy - impreza o międzynarodowej renomie.

Grafika strony

graf aktualności

Ścieżka nawigacyjna

Podziel się

Treść strony

> Na Festiwalu ...

  • W środę, 4 maja o odz.18. w sali kameralnej  spektakl w ramach 9.Międzynarodowego Forum Młodych:

 " Livietta e Tracollo" Giovanniego Battisty Pergolesiego w wykonaniu Conservatorio di Musica Giuseppe Martucci di Salerno (Włochy)

  • W czwartek, 5 maja o godz.19.

John Cranko:"Poskromienie złośnicy" baletowa komedia wg Szekspira w wykonaniu Polskiego Baletu Narodowego.

http://teatrwielki.pl/teatr/aktualnosci/aktualnosc/n/pbn-tanczy-w-bydgoszczy/

 

 

 

 

 

  • sobota, 7 maja godz.19.*
  • niedziela 8 maja godz.19.

 

"Jane Eyre" w choreografii Patricka de Bany

 

   Specjalnie i tylko na XXIII Bydgoski Festiwal Operowy przyjedzie „The Shanghai Ballet” . Utworzona w 1979 r. kompania , gromadząca utytułowanych międzynarodowymi nagrodami tancerzy, odbyła liczne tournées  : m.in. do U.S.A., Kanady, Japonii, Tajlandii , Nowej Zelandii ,Australii, Anglii, Skandynawii, Hiszpanii.  Baletowa adaptacja słynnego romansu Charlotte Brontë "Dziwne losy Jane Eyre", zaliczanego do szczytowych osiągnięć literackich epoki wiktoriańskiej, harmonijnie łącząca melodramatyczną fabułę libretta z techniką baletu współczesnego, jest jedną z popisowych pozycji w repertuarze zespołu. Tytuł ten dwukrotnie wykonany zostanie jako ostatnia pozycja repertuarowa XXIII Bydgoskiego Festiwalu Operowego.

* W sali kameralnej 7 maja o godz.17. obędzie się  prelekcja dot. wystawy pt. „Architektura muzyki na świecie”, która prezentowana jest dzięki uprzejmości SARP na foyer Opery Nova. Na prelekcję wstęp wolny, bezpłatne wejściówki do odbiorze w Dziale Obsługi Widzow.

 

 

***

> Zapraszamy na Bydgoski Festiwal Operowy !


 

> DNI OTWARTE FUNDUSZY EUROPEJSKICH

W ramach „Dni otwartych Funduszy Europejskich” Opera Nova zaprasza do obejrzenia w dniu 13 maja br. w godz. od 10.00 do 13.00 zmodernizowanego budynku warsztatowo-magazynowego przy ul. Ludwikowo 12. We wskazanych godzinach wyznaczony pracownik Opery oprowadzi po zmodernizowanym budynku w którym umiejscowiono warsztaty stolarski, ślusarski, pracownię plastyczną, pracownię tapicerską oraz magazyny teatralne. Budynek został zmodernizowany w latach 2010 – 2012. Projekt był współfinasowany z Europejskiego funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach osi priorytetowej 3 Rozwój infrastruktury społecznej, Działanie 3.3 Rozwój infrastruktury kultury Regionalnego Programu Operacyjnego oraz w ramach programów „PROMESA” oraz „Rozwój infrastruktury kultury” przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ponadto w dniach 13, 14 i 15 maja br., pierwszej osobie  która się w każdym z tych dni zgłosi się do kasy operowej, Opera Nova proponuje zakup dwóch ulgowych biletów na przedstawienie opery „La Traviata” Giuseppe Verdiego.

> BILET ZA 400 GROSZY. GROSZE GRAJĄ ROLE.

"Bilet za 400 groszy”.
Polskie teatry po raz drugi grają za grosze. I czekają na nowych widzów
.

 

21 maja teatry publiczne w całej Polsce zagrają swoje spektakle w ramach organizowanej już po raz drugi akcji biletu za grosze. W ubiegłym roku jego cena (250 groszy) nawiązywała do okrągłej rocznicy istnienia teatru publicznego w Polsce. W tym roku odwołuje się z kolei do rocznicy śmierci dramatopisarza wszech czasów – Williama Szekspira. Bilety w specjalnej cenie 400 groszy (4 zł) będzie można kupić osobiście w kasach teatrów. Sprzedaż rozpocznie się 14 maja.

 

W tym roku w akcji „Bilet za 400 groszy” weźmie udział 90 teatrów z 39 polskich miast. Najważniejszy punkt, a więc idea akcji i jej główny cel, pozostaje niezmienny. W komunikatach będziemy zwracali uwagę na to, że akcja jest szansą i zachętą dla obywateli, którzy na co dzień rzadko korzystają z oferty teatralnej

AKCJI „BILET ZA 400 GROSZY” TOWARSZYSZY W TYM ROKU HASŁO, WPISUJĄCE SIĘ W SFORMUŁOWANE PRZESŁANIA KOMUNIKACYJNE:  GROSZE GRAJĄ ROLĘ.

Bilet za 400 groszy” jest akcją ogólnopolską, finansowaną ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a koordynowaną przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego.

 Opera Nova zaprasza do nabywania biletów za 400 groszy ( po 2 sztuki na kupującego) na spektakl legendy dramatycznej Hectora Berlioza  "Potępienie Fausta" w reżyserii Macieja Prusa - 21 maja.

 

Inne linki

Informacje o serwisie

© Opera Nova w Bydgoszczy, 2011-2013