Opera Nova w Bydgoszczy

Opera Nova w Bydgoszczy Jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków dzisiejszej Bydgoszczy jest usytuowana w centrum nowoczesna bryła Opery Nova, idealnie wpisana w malownicze zakole rzeki Brdy. W skład gmachu wchodzą trzy architektoniczne kręgi, które mieszczą wszystko, czego nowocześnie wyposażony teatr potrzebuje m.in. jedną z największych scen w Polsce i obdarzona równie doskonałą akustyką sale kameralną. Od strony Brdy, w 3. kręgu mieści się Centrum Kongresowe Opery. Budynek jest klimatyzowany, izolowany akustycznie oraz przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Opera Nova zaliczana jest do najlepszych polskich teatrów muzycznych oraz szczyci się wielką frekwencją widzów. Corocznie ( od 1994 r.) na przełomie kwietnia i maja w jej gmachu organizowany jest Bydgoski Festiwal Operowy - impreza o międzynarodowej renomie.

Grafika strony

graf aktualności

Ścieżka nawigacyjna

Podziel się

Treść strony

Wakacyjne prace w Operze.

Opera Nova wykorzystuje wakacyjną przerwę  w działalności zespołów artystycznych i dokonuje zaplanowanych remontów. Aktualnie wykonywana jest krystalizacja marmurowej posadzki na górnym foyer oraz malowana jest widownia dużej sali.Prowadzona jest także modernizacja systemu interkomowego wewnątrz gmachu.

Na początku sierpnia wracają z urlopów pracownicy pracowni krawieckiej, modystycznej, szewskiej; rozpoczną  wykonywanie strojów wg projektów Martyny Kander do  opery "Rigoletto ". Próby solistów rozpoczną się od 18 sierpnia br. Premiera zaplanowana jest na 18 października br.

Bilety na wrzesień - sezon artystyczny 2014/2015

Bilety na spektakle wrześniowe sprzedawane będą w Dziale Obsługi Widzów od 18 sierpnia br. Także sprzedaż biletów on line uruchomiona zostanie ponownie 18 sierpnia.

 

Spektakle Opery we wrześniu 2014 r.

fot. Marek Chełminiak

6 .09. godz.19. - Koncert plenerowy "Na pożegnanie wakacji" w wykonaniu solistów i Orkiestry Opery Nova pod batutą Piotra Wajraka - teatr letni nad Brdą

12/13/14/15 .09. godz. 19. - musical "My Fair Lady"

20/21/22/3.09. godz.19. - opera "Halka"

28/30.09. godz.19.-  balet "Fascynacje"
 

Inne linki

Informacje o serwisie

© Opera Nova w Bydgoszczy, 2011-2013