Opera Nova w Bydgoszczy

Opera Nova w Bydgoszczy Jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków dzisiejszej Bydgoszczy jest usytuowana w centrum nowoczesna bryła Opery Nova, idealnie wpisana w malownicze zakole rzeki Brdy. W skład gmachu wchodzą trzy architektoniczne kręgi, które mieszczą wszystko, czego nowocześnie wyposażony teatr potrzebuje m.in. jedną z największych scen w Polsce i obdarzona równie doskonałą akustyką sale kameralną. Od strony Brdy, w 3. kręgu mieści się Centrum Kongresowe Opery. Budynek jest klimatyzowany, izolowany akustycznie oraz przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Opera Nova zaliczana jest do najlepszych polskich teatrów muzycznych oraz szczyci się wielką frekwencją widzów. Corocznie ( od 1994 r.) na przełomie kwietnia i maja w jej gmachu organizowany jest Bydgoski Festiwal Operowy - impreza o międzynarodowej renomie.

Grafika strony

graf aktualności

Ścieżka nawigacyjna

Podziel się

Treść strony

BARON CYGAŃSKI : operetka Johanna Straussa 27-29 maja

"Baron cygański" na scenie Opery Nova zachwyca : autorka scenografii i kostiumów Maria Balcerek oszołomiła wystawnością dekoracji i liczonych w setki strojów,wykonanych z niezwykłą pieczołowitością  a reżyser i choreograf, Janina Niesobska stworzyła niezapomniane układy taneczne i zadbała o wiarygodność oraz  zindywidualizowanie postaci scenicznych .Ta inscenizacja zapisała się jako „wzorcowa” w historii realizacji operetki w polskich teatrach muzycznych: wystawiona z należnym jej  polorem ,dbałością o piękno obrazu, pieczołowicie oddany detal i całościowy imponujący kształt. Wszystko to tworzy odpowiednie tło dla muzyki Straussa !

Nic dziwnego, że "Baron…” od premiery w 2010 r. cieszy się ogromnym zainteresowaniem publiczności. Teraz liczba przedstawień przekroczy 50.

W roli Saffi występować będą: Magdalena Polkowska i Małgorzata Grela. Jako Barinkay: Tadeusz Szlenkier i Adam Zdunikowski.W roli Cyganki Czipry: Halina Fulara-Duda.Jako Żupan: Przemysław Rezner i Ryszard Smęda.W Arsenę wcielą się kolejno: Marta Ustyniak i Joanna Moskowicz. Orkiestrę Opery Nova prowadzić będzie Maciej Figas.

W sprzedaży "wejściówki" ( na miejsca stojące) po 25 zł.

***

Spektakle w ramach projektu "Promocja marki Województwa Kujawsko-Pomorskiego"

W ramach projektu pn.„Promocja marki Województwa Kujawsko-Pomorskiego poprzez wydarzenia kulturalne” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2007-2013 oraz ze środków budżetu Województwa Kujawsko-Pomorskiego" Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Opera Nova zapraszają podopiecznych Ośrodków Opieki Społecznej, pensjonariuszy Domów Pomocy Społecznej,dzieci i młodzieży z Domów Dziecka, organizacji i  instytucji zajmujących się pomocą społeczną  do obejrzenia następujących spektakli:

* baletu dla dzieci "Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków" - 1 i 3 czerwca o godz.11.00.

   Zamówienia grupowych bezpłatnych zaproszeń  ( 50 na grupę) prosimy kierować na adres e-mail: Robert.Chojnacki@operanova.bydgoszcz.pl 

Decyduje kolejność zgłoszeń. Więcej informacji pod nr. telefonów :52 3251524 oraz 52 3251655.   

***

Nabór na stanowiska w Operze Nova

Opera Nova prowadzi nabór na stanowiska:

  • z-ca głównego księgowego
  • kierownik działu administracji
  • artysta chóru
  • montażysta dekoracji

Informacje w zakładce KONTAKT/Ogłoszenia Opery Nova/Praca

http://www.opera.bydgoszcz.pl/266,kontakt.html

 

 

***

Bilety na sezon 2015/2016

Program Opery Nova na wrzesień i październik'2015 dostępny w "Kalendarium" oraz "Repertuarze bieżącym".

Bilety na spektakle nowego sezonu będą sprzedawane od 1 lipca 2015 r.:

  • online
  • w kasie biletowej  (pon.-ptk.) w godz.8.30.-15.00 ( 1 lipca- 14 sierpnia).

Inne linki

Informacje o serwisie

© Opera Nova w Bydgoszczy, 2011-2013