Opera Nova w Bydgoszczy

Opera Nova w Bydgoszczy Jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków dzisiejszej Bydgoszczy jest usytuowana w centrum nowoczesna bryła Opery Nova, idealnie wpisana w malownicze zakole rzeki Brdy. W skład gmachu wchodzą trzy architektoniczne kręgi, które mieszczą wszystko, czego nowocześnie wyposażony teatr potrzebuje m.in. jedną z największych scen w Polsce i obdarzona równie doskonałą akustyką sale kameralną. Od strony Brdy, w 3. kręgu mieści się Centrum Kongresowe Opery. Budynek jest klimatyzowany, izolowany akustycznie oraz przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Opera Nova zaliczana jest do najlepszych polskich teatrów muzycznych oraz szczyci się wielką frekwencją widzów. Corocznie ( od 1994 r.) na przełomie kwietnia i maja w jej gmachu organizowany jest Bydgoski Festiwal Operowy - impreza o międzynarodowej renomie.

Grafika strony

graf aktualności

Ścieżka nawigacyjna

Podziel się

Treść strony

> Sezon 2016/2017: wrzesień

Repertuat na wrzesień 2016

Uwaga: na prośbę Widzów spoza Bydgoszczy spektakle niedzielne rozpoczynać się będą o godz.18.

***

Szymanowski po raz pierwszy

 baner wg plakatów autorstwa Diany Marszałek

Po wakacyjnej przerwie zespoły artystyczne Opery Nova w Bydgoszczy rozpoczęły przygotowania do najbliższej premiery: „Stabat Mater” i „Harnasiów ”, dzieł Karola Szymanowskiego nigdy w 60.letniej historii bydgoskiej sceny operowej nie wykonywanych.

 Choreografie do obu utworów tworzy Robert Bondara, artysta o uznanym dorobku, który w 2011 r. stworzył dla Baletu Opery Nova swój pierwszy autorski spektakl ”Zniewolony umysł”, inspirowany esejem  Czesława Miłosza. Kierownictwo muzyczne premiery sprawuje Maciej Figas, scenografia jest dziełem Julii Skrzyneckiej, chór przygotowuje Henryk Wierzchoń.

Utwory Szymanowskiego, jednego z największych kompozytorów XX wieku ,wybrane zostały na uroczystą premierę, która 22 października br. uświetni obchody 60.rocznicy działalności polskiej sceny operowej w Bydgoszczy i objęta została honorowym patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Dotychczas dzieła Szymanowskiego prezentowane były w Operze Nova gościnnie ,podczas Bydgoskich Festiwali Operowych  („Król Roger” w wykonaniu Teatru Wielkiego-Opery Narodowej , „Hagith” Opery Wrocławskiej oraz „Loteria na mężów” wystawiona przez Operę Krakowską).

Bilety na premierę Opery Nova będą w sprzedaży od 12 września.

> Zapowiadamy...

Partnerem kampanii reklamowej DVD "Rusałka" jest Miasto Bydgoszcz.

Inne linki

Informacje o serwisie

© Opera Nova w Bydgoszczy, 2011-2013