Opera Nova w Bydgoszczy

Opera Nova w Bydgoszczy Jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków dzisiejszej Bydgoszczy jest usytuowana w centrum nowoczesna bryła Opery Nova, idealnie wpisana w malownicze zakole rzeki Brdy. W skład gmachu wchodzą trzy architektoniczne kręgi, które mieszczą wszystko, czego nowocześnie wyposażony teatr potrzebuje m.in. jedną z największych scen w Polsce i obdarzona równie doskonałą akustyką sale kameralną. Od strony Brdy, w 3. kręgu mieści się Centrum Kongresowe Opery. Budynek jest klimatyzowany, izolowany akustycznie oraz przyjazny dla osób niepełnosprawnych. Opera Nova zaliczana jest do najlepszych polskich teatrów muzycznych oraz szczyci się wielką frekwencją widzów. Corocznie ( od 1994 r.) na przełomie kwietnia i maja w jej gmachu organizowany jest Bydgoski Festiwal Operowy - impreza o międzynarodowej renomie.

Grafika strony

graf aktualności

Ścieżka nawigacyjna

Podziel się

Treść strony

>GRUDZIEŃ - MARZEC W OPERZE NOVA

Repertuar Opery Nova do końca marca 2016 r. roku dostępny w "Kalendarium" oraz "Repertuarze bieżącym".

 

 

 

Repertuar w grudniu 2015 r.Styczeń 2016Luty 2016.Marzec 2016.

***

>KONCERTY SYLWESTROWE'2015 I NOWOROCZNE'2016

Aktualnie brak biletów. W dniu spektaklu w sprzedaży będą "wejściówki" na miejsca stojące. W sprawach ew. zwrotów biletów prosimy kontaktować się z Biurem Obsługi Widzów.

 

***

>Kalendarz "Z Operą w Bydgoszczy"

Okładka kalendarza. fot.Marek Chełminiak

Unikatowy kalendarz z fotografiami Marka Chełminiaka ze spektakli Opery Nova przygotowały bydgoskie Wydawnictwo "Pejzaż"i Drukarnia ABEDIK. Szczególnym wydarzeniem roku 2016 r.w bydgoskiej Operze będzie 60. rocznica powstania i działalności  sceny operowej w naszym mieście, którą świętować będziemy jesienią. Kalendarz "Z Operą w Bydgoszczy 1956-2016" jest jej zapowiedzią.

Aktualnie kalendarz do nabycia http://www.projektpejzaz.pl/ oraz w Informacji Turystycznej na Starym Rynku.

 

"Baron cygański"  ozdabia styczeń. fot.Marek ChełminiakMarzec zdobi  zdjęcie z "Dziadka do orzechów". fot.Marek ChelminiakScena z opery "Rigoletto". Fot.Marek Chelminiak

" Bal nad bale(t) "

Podczas przedstawień we foyer Opery Nova oglądać można wystawę prac Magdaleny Słabosz-Nowak .

Magdalena Słabosz-Nowak

Urodzona w Częstochowie.
Od 2008 roku należy do Związku Polskich Artystów Plastyków.
Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, projektowaniem, aranżacją wystroju wnętrz, wytwarzaniem przedmiotów sztuki użytkowej.

Na wystawie „Bal nad bale(t)” w Operze Nova prezentuje autorskie prace, inspirowane świąteczną i balową tematyką :suknie fantastyczne, unikatowe ozdoby choinkowe, maski karnawałowe, naszyjniki, brosze i obrazy wykonane techniką własną.

 

 

Inne linki

Informacje o serwisie

© Opera Nova w Bydgoszczy, 2011-2013